در واقع نصب سقف کاذب استخر مهم‌ترین اقدام برای جلوگیری از خراب شدن و در نتیجه ریزش سقف و همچنین حفظ دمای مناسب است. از آنجا که در محیط استخر رطوبت زیادی وجود دارد نباید از سقف‌ کاذب معمولی استفاده نمود. به عبارتی لازم است از مصالحی استفاده کرد که دارای مقاومت بالا در مقابل رطوبت می‌باشند. اگر به سقف‌ استخر‌های سرپوشیده توجه نمایید متوجه می‌شوید در طراحی هیچ یک از آنها از سقف کاذب گچی استفاده نشده است. چرا که گچ در برابر رطوبت مقاوم نیست. علاوه بر موارد ذکر شده زیبایی محیط استخر بسیار حائز اهمیت است. چرا که بسیاری از افراد برای ریلکس کردن و کسب آرامش به استخر می‌روند. به همین دلیل اگر قصد نصب سقف کاذب برای استخرهای سرپوشیده یا روباز خود را دارید با ما همراه باشید تا این مسیر برایتان آسان‌تر شود.

علت استفاده سقف کاذب در استخرها چیست؟

سقف کاذب استخر - علت استفاده سقف کاذب در استخرها چیست؟

در اجرای سقف استخرها باید از متریال‌هایی استفاده نمود که از رطوبت و دمای استخر آسیب نبیند و با آنها سازگار باشد. از این رو بهترین گزینه سقف کاذب به ویژه کناف ضد آب می‌باشد. مقاومت بالا در برابر رطوبت و عمل به عنوان عایق حرارتی و صوتی این سقف‌ها را به بهترین انتخاب برای استخرها و محیط‌های مرطوب تبدیل کرده است. سقف کاذب حمام نیز به دلیل حفظ دمای محیط و مقاومت در برابر رطوبت بسیار کاربردی و محبوب می‌باشد. لازم به ذکر است که استفاده از گچ در سقف محیط‌هایی با رطوبت بالا باعث ایجاد قارچ و باکتری می‌شود و سلامتی افراد را تهدید می‌کند.

یکی دیگر از دلایل استفاده از سقف کاذب در استخرها عدم نیاز به تمیز کردن دائمی استخر است. علاوه بر این نحوه نورپردازی‌ در سقف‌های کاذب جذابیت و زیبایی محیط را چندین برابر می‌کند و محیطی آرام را به ارمغان می‌آورد. از طرفی نه تنها قیمت کناف سقف بسیار مناسب است بلکه به دلیل ضد آب بودن و در نتیجه عدم خرابی این سقف‌ها و عدم نیاز به تمیز کردن زیاد، این سقف‌ها بسیار مقرون به صرفه نیز می‌باشند. 

 

سقف کاذب استخر از چه جنسی باشد؟

سقف کاذب استخر - سقف کاذب استخر از چه جنسی باشد؟

به دلیل رطوبت بالا در استخر، حمام و … بهترین جنس سقف کاذب PVC است. زیرا PVC ماده پلیمری ترموپلاستیک می‌باشد و نه تنها در برابر رطوبت مقاوم است بلکه مانع هدر رفتن انرژی نیز می‌شود. از لحاظ ظاهری نیز PVC جلوه‌ایی زیبا به محیط می‌بخشد. علاوه بر این امکان استفاده از آلومینیوم و چوب نیز در اجرای سقف استخر وجود دارد اما ابتدا می‌بایست محیط را بررسی نمود.

روش اجرای سقف کاذب استخر به چه صورت است؟

سقف کاذب استخر - روش اجرای سقف کاذب استخر به چه صورت است؟

هنگام اجرای سقف کاذب استخر باید به نحوه گردش آب در تمامی محیط استخر، تاسیسات و از همه مهم‌تر سیم کشی‌های برق بسیار توجه نمود. زیرا آب رسانا است و در صورت ایجاد مشکل در سیم کشی اتفاقات غیرقابل جبرانی رخ می‌دهد. 

معمولا هنگام اجرای سقف کاذب استخر تایل‌های ۶۰ × ۶۰ یا پانل پی وی سی استفاده می‌شود. انتخاب تایل سقفی یا پانل کاملا سلقه‌ایی است. نقطه قوت تایل‌ها و پانل PVC در این است که برای سقف‌های کوچک و بزرگ کاربرد دارند. در اکثر موارد افراد تمایل دارند قسمت میانی استخر که بیشتر جلوه می‌کند را با تایل‌های آسمان مجازی پوشش دهند و سایر بخش‌ها را با تایل‌های دیگر.

مزایای سقف کاذب استخر

سقف کاذب استخر - مزایای سقف کاذب استخر
مدلی از جدیدترین نوع سقف کاذب استخر

به دلیل آهن‌کشی سقف استخرها و در نتیجه داشتن ظاهری ناخوشایند به سراغ اجرای سقف کاذب می‌روند. زیرا سقف کاذب نه تنها زیبایی و جذابیت را افزایش می‌دهد بلکه باعث ثابت ماندن دمای آب و مانع از آلودگی آن می‌شود. مزیت دیگر سقف کاذب استخر دسترسی آسان به تاسیسات و تجهیزات از جمله هواکش‌ها، سیم‌ کشی، لوله‌ کشی و … است. بنابراین در صورت وجود مشکل دیگر نیاز به خراب کردن سقف نیست. 

به طور خلاصه مزایای سقف کاذب استخر عبارتند از:

  • مقاوم در برابر رطوبت 
  • عایق حرارت و صدا در استخر 
  • سهولت در نصب 
  • زیبا و جذاب
  • دسترسی و تعمیر آسان‌ تاسیسات
  • ممانعت از آلوده شدن آب
  • ممانعت از ایجاد قارچ و باکتری

انواع سقف کاذب استخر

سقف کاذب استخر - انواع سقف کاذب استخر

سقف کاذب استخر دارای طرح و مدل‌های متنوعی می‌باشد. از این رو باید با در نظر گرفتن نوع محیط، مناسب‌ترین سقف کاذب را انتخاب نمود. برای آشنایی بیشتر درباره سقف کاذب استخر در ادامه به معرفی انواع آن می‌پردازیم.

۱. سقف کاذب ساده برای استخر

سقف کاذب استخر - سقف کاذب ساده برای استخر

PVC ساده‌ترین نوع سقف کاذب برای استخر است که از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. با این وجود قیمت سقف کاذب PVC در مقایسه با سایر سقف‌ها بسیار ارزان‌تر است. معمولا سقف‌های کاذب PVC مناسب مکان‌های عمومی و بزرگ هستند و به شکل تایل‌ در ابعاد ۶۰ × ۶۰ در دسترس می‌باشند.

۲. سقف کاذب کشسان برای استخر

سقف کاذب استخر - ۲. سقف کاذب کشسان برای استخر

یکی از تازه‌ترین و مدرن‌ترین مدل‌های سقف کاذب استخر مدل کشسان آن می‌باشد. دلیل نامگذاری این مدل سقف کاذب جنس پارچه‌ایی (PVC) سبک و بسیار منعطف و کشسان بودن آن است. سقف کاذب کشسان از لحاظ ظاهری بسیار شبیه به آسمان مجازی است. مهم‌ترین مزین این سقف‌ها ضد حریق بودن آنها است.

برای افزایش سطح زیبایی سقف‌های کاذب کشسانی از ترکیب سه نوع نورپردازی در سقف استفاده می‌شود. از آنجایی که قیمت سقف کاذب کشسان از سقف کاذب ساده بیشتر است، از آنها برای استخرهای کوچک و خانگی استفاده می‌کنند. در واقع اجرای سقف کاذب کشسان برای استخرهای بزرگ و عمومی صرفه اقتصادی ندارد. 

۳. سقف کاذب کناف برای استخر

سقف کاذب استخر - سقف کاذب کناف برای استخر

 سقف کاذب استخر نوعی سقف‌ کاذب پوشیده شده از گچ است. اگرچه سقف کناف دارای روکش گچی است اما کناف ضد آب می‌باشد مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت دارد. به دلیل نصب آسان و سریع، وزن سبک و هزینه سقف کناف، این سقف‌ها کاربرد فراوانی دارند. همچنین امکان تولید سقف کاذب کناف در ضخامت‌های گوناگون وجود دارد. در نتیجه می‌توان سقف را از طریق نورپردازی کناف به طور غیر قابل باوری زیبا ساخت.

۴. سقف کاذب پلی کربنات برای استخر

سقف کاذب استخر - سقف کاذب پلی کربنات برای استخر

پلی کربنات نیز مانند PVC نوعی پلیمر ترمو کلاسیک می‌باشد. پلی کربنات به صورت توپر، مشبک و موج‌ دار در دسترس است. بهترین مدل برای سقف کاذب پلی کربنات نوع موج‌ دار آن است. مزیت اصلی سقف کاذب پلی کربنات جذب ذرات معلق در هوا به دلیل خاصیت آنتی استاتیک آن است. در نتیجه هوای استخر پاک و تمیز می‌ماند. به علاوه به دلیل برخورداری از روکش ضد اشعه فرابنفش پرتوهای خورشید دچار رنگ پریدگی نمی‌شود.

۵. سقف کاذب آسمان مجازی برای استخر

سقف کاذب استخر - سقف کاذب آسمان مجازی برای استخر

سقف‌ کاذب آسمان مجازی به شکل طلق می‌باشند. شکل طلقی این سقف‌ها امکان چاپ طرح‌ و نقش‌های متنوع و جذاب را فراهم می‌سازند. از این رو این نوع سقف‌ به سقف چاپی نیز مشهور می‌باشند. سقف‌های کاذب آسمان مجازی را می‌توان صورت چندین تایل و شیت کنار یکدیگر نصب کرد و سپس برای روشنایی و نورپردازی آن اقدام نمود.

۶. سقف کاذب شیشه‌ای برای استخر

سقف کاذب استخر - سقف کاذب شیشه‌ای برای استخر

همانطور می‌توان حدس زد هنگام سقف کاذب شیشه‌ای برای استخر از شیشه‌های دکوری و رنگارنگ جهت پوشش سقف استفاده می‌شود. به همین دلیل نام دیگر این نوع سقف، سقف کاذب آی گلس می‌باشد. از آنجا که این شیشه‌ها سکوریت هستند عبور نور مشکلی ایجاد نمی‌کند. با این وجود اگر تمایل به عبور نور ندارید می‌توانید پشت شیشه‌ها را رنگ آمیزی نمایید. لازم به ذکر است که رطوبت و بخار روی این نوع سقف‌ها تاثیر نمی‌گذارد و نصب آنها بسیار آسان می‌باشد.

 

سقف کاذب استخر سرپوشیده

سقف کاذب استخر - سقف کاذب استخر سرپوشیده

انتخاب سقف کاذب مناسب برای استخر سرپوشیده  نسبت به دیگر سقف‌ها به دقت و توجه بیشتری نیاز دارد. فرقی نمی‌کند قصد دارید برای استخر سرپوشیده یک مجموعه ورزشی یا خانه خود سقف کاذب انتخاب کنید، در همه موارد زیبایی، جذابیت و آرامش حرف اول را می‌زند. سقف کاذب استخر علاوه بر زیبایی و مقاومت در برابر رطوبت باید دارای مقاومت در برابر واکنش شیمیایی و تاثیرات گازهای ناشی از کلر آب نیز باشد. نکته مهم دیگری که باید در نظر گرفت انبساط و انقباض بسیار بالا در استخرهای سرپوشیده و تاثیر آن روی سقف کاذب است. 

یکی از مزایای اصلی سقف کاذب برای استخرهای سرپوشیده آکوستیک بودن آن است. محیط استخرهای سرپوشیده به گونه‌ایی است که صدا به راحتی انعکاس پیدا می‌کند. نصب سقف کاذب راه حلی برای جلوگیری از منعکس شدن صدا می‌باشد.

مزیت دیگر استفاده از سقف کاذب برای استخرهای سرپوشیده صرفه جویی در انرژی مصرفی به دلیل کاهش ارتفاع سقف است. زیرا با کاهش ارتفاع میزان هوایی که باید سرد و گرم شود نیز کاهش می‌یابد. از طرفی فاصله بین سقف کاذب و سقف اصلی نیز نقش یک عایق حرارتی و صوتی را ایفا می‌کند.

سقف کاذب استخر روباز

سقف کاذب استخر - سقف کاذب استخر روباز

شاید عجیب به نظر برسد اما به دلیل وزن سبک سقف‌های کاذب امکان نصب آنها برای استخرهای روباز نیز وجود دارد. در حقیقت این نوع سقف‌ها مخصوص فضاهای باز طراحی و تولید شده‌اند. از این رو برای استفاده در شرایط آب و هوایی مختلف یا سایر عوامل فیزیکی مقاومت ۱۰۰٪ دارند. سایبان‌ها مدرن‌ترین و کاربردی‌ترین نوع سقف برای نصب در استخرهای روباز می‌باشند. همچنین می‌توان با استفاده از سقف کاذب پلی کربنات، شیشه و … آنها را پوشاند. 

سقف کاذب استخر با چوب پلاست و زیبایی متفاوت

سقف کاذب استخر - سقف کاذب استخر با چوب پلاست و زیبایی متفاوت

از آنجا که شکل ظاهری پروفیل چوب پلاست بسیار شبیه به چوب طبیعی است باعث به وجود آمدن احساس صمیمیت و دنج بودن می‌شود. از این رو اکثر افراد به منظور جذب مشتری بیشتر ترجیح می‌دهند از محصولات چوب پلاست استفاده کنند. حتی امکان چسباندن چوب پلاست در دور تا دور استخر وجود دارد. در نتیجه فضایی جذاب و یکدست را در اختیار خواهید داشت.

سقف کاذب استخر و دسترسی آسان به تاسیسات

سقف کاذب استخر - سقف کاذب استخر و دسترسی آسان به تاسیسات

به دلیل وجود تاسیسات در سقف استخر دسترسی راحت به آنها بسیار اهمیت دارد. زیرا در صورت بروز مشکل در تاسیسات ناگزیر به خراب کردن سقف می‌شوید. بهترین ویژگی اجرای سقف کاذب برای استخر سهولت و سرعت دسترسی به تاسیسات می‌باشد. 

طراحی سقف کاذب استخر به چه صورت است؟

سقف کاذب استخر - طراحی سقف کاذب استخر به چه صورت است؟

یکی از ویژگی‌های بی نظیر هنگام طراحی سقف کاذب استخر، متریال‌ها و مدل‌های گوناگون و بسیار متنوع است. به راحتی می‌توانید طرح مورد علاقه خود را انتخاب نمایید و آن را اجرا نمایید. البته به خاطر داشته باشید که قبل از انتخاب طرح باید متراژ و نوع استخر (روباز یا سرپوشیده) را در نظر بگیرید. به همین منظور مراجعه به طراحان و معماران حرفه‌ای بهترین روش برای انجام این کار است.

کاربرد نورگیر در سقف استخر

سقف کاذب استخر - کاربرد نورگیر در سقف استخر

هدف از نصب نورگیر روشنایی و دلباز شدن فضای استخر است. نورگیرها قالب‌های بسیار متنوع از جمله قالب قوسی، ورق پلی کربنات، حبابی و … دارند که با توجه به سلیقه و درخواست مشتری نصب می‌شوند.

قیمت سقف کاذب استخر چگونه محاسبه می‌شود؟

سقف کاذب استخر - قیمت سقف کاذب استخر چگونه محاسبه می‌شود؟

هنگام برآورد قیمت سقف کاذب استخر عواملی مانند متراژ، هزینه متریال‌ها، میزان متریال‌های مورد نیاز، قیمت ارز و … مدنظر قرار گرفته می‌شوند.

 

شیک ترین مدل سقف کاذب برای استخر
نمونه شیک ترین مدل سقف کاذب استخر

نتیجه گیری

 

در این مقاله تلاش کردیم اطلاعات مفیدی درباره سقف کاذب استخر، انواع و مزایای آن در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که گفتیم هریک از سقف‌های کاذب ، چه سقف کاذب آشپزخانه باشد یا سقف کاذب اتاق خواب یا طرح کناف پذیرایی باشد،  ویژگی و مزایای مخصوص به خود را دارند. با این وجود ویژگی مشترک همه آنها مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت و قابلیت عایق بودن آنها است. علاوه بر این از اهمیت شیوه درست نصب سقف کاذب استخر در تامین سلامت جانی افراد نیز سخن گفتیم. بنابراین علاوه بر استفاده از متریال‌های با کیفیت، باید از افراد متخصص و مجرب نیز کمک گرفت. در واقع کمک گرفتن از تجربه متخصصان نه تنها مشکلات مربوط به طراحی را برطرف می‌سازد بلکه تضمین کننده سلامت روحی و جسمی مشتریان است. شرکت کیان دکور با بهره گیری از تجربه طراحان و مجریان دارای تخصص و مجرب و همچنین بکارگیری متریال‌های با کیفیت و درجه یک بهترین خدمات را اعم از نصب کناف سقف، دیوار کناف، سقف کاذب سرویس بهداشتی و…. به مشتریان خود ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت kiandecore.com مراجعه نمایید.

 

 

تماس بگیرید : ۰۹۱۲۶۲۱۴۶۱۱

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 13 =