قیمت سقف کاذب

قیمت سقف کاذب یکی از عوامل موثر در قیمت بازسازی ساختمان است.  اینکه شما چه مبلغی را برای اجرای سقف کاذب در پروژه مد نظر خود پیش بینی کرده اید نیز تعیین می کند چه متریالی با چه کیفیتی را به کار می گیرید. با همه این تفاسیر می توان گفت هزینه سقف کاذب بخشی از هزینه های بازسازی است، این موضوع نیز تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد.

 تعیین قیمت سقف کاذب

قیمت سقف کاذب بستگی به نحوه اجرای نوع سقف کاذب دارد.  به طور مثال در اجرای سقف فلت کاذب  برای محاسبه هزینه ها قیمت بر اساس متراژ و بر  واحد مترمربع تعیین می شود. در محاسبه قیمت این نوع سقف، مساحت مورد نظر در هزینه مصالح جمع می شود. محاسبه این سقف می تواند بر اساس سه شاخص باشد:

۱- محاسبه بر اساس متراژ

برای محاسبه این روش مترمربع پروژه استخراج می شود و ضرب در رقم اجرای پروژه می شود. در صورتی که اجرای سقف با طرح های جانبی مثل باکس و… همراه باشد در عدد مترمربع ضرب و در نهایت همه هزینه ها با هم جمع می شود.

۲- محاسبه قیمت بر اساس کناف مصرف شده

روش دیگر این است که مقدار کناف مصرف شده براساس متراژ اعلام می شود.

۳- محاسبه پروژه براساس قیمت مقطوع

در این روش پیمانکار رقم ثابتی را برای اجرای پروژه اعلام می کند و با توافق نهایی طرفین  در قرارداد ثبت می شود.

محاسبه قیمت سقف کاذب

روش های محاسبه قیمت سقف کاذب به چه صورت است؟

روش محاسبه قیمت سقف کاذبهزینه سقف کاذب و روش های محاسبه ای که برای آن وجود دارد می تواند یکی از راهکارهای مناسب برای به دست آوردن حدودی هزینه ها باشد. البته در صورتی که از یک کارشناس خبره یا مجری پروژه  درخواست هزینه های اجرای پروژه انواع سقف های طرح کاذب را داشته باشید به راحتی می توانید به رقم دقیق برسید. ۴ روش به طور کلی برای محاسبه هزینه سقف کاذب وجود دارد که عبارت است از:

قیمت سقف کاذب بر اساس متراژ

در این روش متراژ زیربنا به عنوان متراژ پروژه در نظر گرفته می شود. این روش می تواند تا حدودی باعث افزایش هزینه ها شود.

قیمت اجرای سقف کاذب براساس سطح گسترده نمایان

در این روش معیارهایی مثل سطوح افقی و عمودی برای متراژ کناف لحاظ می شود. این روش ممکن است از روش محاسبه بر اساس متراژ زیربنا کمتر باشد.

محاسبه به روش تلفیقی

این روش می تواند بر اساس طول و عرض باکس مورد نظر و متراژ زیربنا باشد. اگرچه در این روش بنظر می رسد قیمت مقرون به صرفه تر است. اما در واقع همان قیمت متراژ زیربنا می شود و تفاوت چندانی ندارد.

محاسبه با قیمت مقطوع

برخی از پیمانکاران پروژه ها را به صورت قیمت مقطوع در نظر می گیرند و کارفرما می تواند برای قیمت نهایی امکان چانه زنی داشته باشد. با این وجود در این روش  می توان در قرارداد بر عدد خاصی به توافق رسید.

نکته مهمی که در زمان عقد قرارداد باید مورد توجه قرار گیرد توجه به همه جزئیات اعم از متریال، متراژ و شفاف بودن همه اعداد و ارقام است که در نهایت منجر به بروز اختلاف نشود. بسیاری از پیمانکاران و شرکت های اجرا کننده پروژه های طرح کاذب غالبا لیست قیمت مشخصی برای اجرای پروژه های خود دارند. از همین رو شما می توانید برای مقایسه قیمت ها از چندین پیمانکار لیست قیمت دریافت کنید.

نصب سقف کاذبتوضیحات
میانگین قیمت خدماتقیمت سقف کاذب ساده از ۱۸۰ هزار تومان الی ۲۵۰ هزار تومان
جنس متریالبرند کناف ایران و آذران
مدت زمان حدودیمدت زمان اجرا بین ۲ تا ۵ روز
محدوده جغرافیایی خدمات کیان دکورتهران و کرج
تهیه متریالتهیه متریال به عهده مجموعه کیان دکور است
گارانتی خدماتخدمات نصب سقف کاذب تا ۱۸ ماه گارانتی دارد
جدول قیمت بازسازی ساختمان

قیمت انواع سقف کاذب در انواع مختلف

قیمت سقف کاذب بر اساس انواع مختلفی که دارد قیمت گذاری می شود.

قیمت سقف ساده کاذب

در این نوع سقف از کناف ساده استفاده می شود که به دلیل وزن کم و نصب آسان به راحتی می توان آن را برای مکان هایی که نیازمند دسترسی به تاسیسات است، استفاده کرد. این سقف ها امکان اجرای طرح های نورپردازی روکار و توکار را نیز دارد. این سازه ها عمدتا ضد حریق، ضد آب و نیز با قابلیت عایق بودن است. محاسبه این نوع سقف های کاذب بر اساس متراژ کناف استفاده شده می باشد. البته اجرای طرح های جانبی مثل نورپردازی یا باکس و طرح بعلاوه هزینه کلی کناف مصرف شده است.

قیمت سقف ۶۰*۶۰ کاذب

استفاده از تایل های ۶۰*۶۰ دارای مزیت های زیادی برای مصرف کننده است. این نوع سقف به شکل تایل هایی با ابعاد ۶۰*۶۰ است که به شکل شبکه ای در کنار یکدیگر قرار می گیرد. محاسبه این نوع تایل ها می تواند بر اساس متراژ یا متریال به کار رفته در آن باشد.

قیمت سقف طرح دار کاذب

این نوع سقف دارای طرح های مختلف و به اشکال مختلف مثل کشسان یا آسمان مجازی است. این نوع سقف ها غالبا به شکل یک تکه یا شبکه ای اجرا می شود. برای اجرای این طرح ها غالبا از روش محاسبه به صورت قیمت مقطوع می باشد.

قیمت سقف کاذب بر اساس کاربرد آن

قیمت سقف کاذب براساس کاربردی که دارد نیز می تواند روش دیگری برای محاسبه داشته باشد. به طور مثال برای متراژ پایین محاسبه قیمت متریال در متراژ به کار رفته مرسوم است. در حالی که برای متراژ بالاتر ممکن است مساحت زیربنا مبنای محاسبه قیمت نصب سقف کاذب است. با همه این اوصاف بهترین روش برای محاسبه قیمت ها دریافت لیست قیمت از پیمانکار پروژه پیش از عقد قرارداد است.

قیمت سقف کاذب آشپزخانه

قیمت سقف کاذب برای محیط آشپزخانه به دلیل تنوع طرح هایی که برای این محیط استفاده می شود متفاوت است. نحوه کلی محاسبه می تواند متراژ کناف مورد استفاده در متراژ آشپزخانه ضرب شود. در صورتی که طرح های جانبی اجرا شود عدد و رقم نهایی می تواند افزایش یابد.

قیمت سقف کاذب پذیرایی

این سقف ها به دلیل متراژ بالاتر در کنار طرح های نورپردازی و طرح های مختلف تقریبا قیمت بالاتری است. در این سقف ها متراژ متریال به کار رفته، در کنار طرح نورپردازی و سایر طراحی های یگر افزایش قیمت چشمگیری دارد.

قیمت سقف کاذب استخر

سقف های مورد استفاده در استخرها به دلیل مرطوب بودن محیط غالبا از جنس هایی که باید ضد آب و مقاوم باشد. پی وی سی، کشسان پارچه ای، کناف درجه یک و تایل های ۶۰*۶۰ از انواع سقف استخر کاذب است.

 قیمت سقف کاذب سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی نیز به دلیل مرطوب بودن محیط و نیاز به تمیز کاری آن، نیز باید از متریال قابل شستشو و ضد آب باشد. متراژ پایین این محیط برای به صرفه بودن اجرای آن توسط پیمانکار بر مبنای متریال به کار رفته ضرب در متراژ محیط می شود.

قیمت سقف کاذب مغازه 

سقف کاذب به کار رفته در مغازه ها غالبا از  انواع  ارزان و قابل ترمیم و تعویض است. بسیاری از مغازه داران از پانل هایی  استفاده می کنند که در صورت جابجایی مغازه قابل جداسازی و انتقال و  نصب آن در محیط دیگر باشد. این سقف می تواند از متریال ارزان قیمت باشد.

ارزان ترین و گرانترین سقف کاذب کدام است؟

تعیین قیمت و هزینه سقف کاذب به عوامل مختلفی بستگی دارد. کیفیت متریال به کار رفته، دستمزد استاد کار و نصاب، متراژ پروژه و… از جمله عواملی است که می تواند قیمت اجرای سقف کاذب را تبدیل به گرانترین یا ارزانترین کند. ارزان ترین سقف های طرح کاذب می تواند انتخابی از نوع سقف های کاذب تایل باشد. این نوع سقف کاذب در مقایسه با  انواع دکوراتیو و یکپارچه ارزان ترین ها محسوب می شود. البته همین تایل ها نیز تحت تاثیر عواملی می تواند گران تمام شود. اما اگر بخواهید ارزان ترین سقف تایل کاذب را بشناسید عبارت است از:

 1. تایل های گچی با روکش کاغذ
 2. تایل های گچی با روکش کاغذی قابل تمیز کردن
 3. تایل های گچی با روکش کاغذ طرح دار
 4. تایل های گچی به طور کلی در زمره ارزان ترین طرح های سقف طرح کاذب است. سادگی، فاقد زیبایی بصری، نصب آسان، حساسیت آن به رطوبت و… از جمله عواملی است که سبب شده تایل های گچی کمترین حد قیمتی را در میان  سقف های متنوع کاذب داشته باشد.

در کنار این ارزانترین ها اما سقف های طراحی شده به شکل  کاذب گرانتر نیز وجود دارد که کاربردهای مختلفی دارد. از مهمترین انواع سقف های کاذب گران نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. پانل پی وی سی: این پنل های بیشتر برای سقف اماکن عمومی مثل رستوران ها و تالارهای اجتماعات مورد استفاده قرار می گیرد. البته برخی نیز از این نوع سقف هابرای اماکن مسکونی نیز استفاده می کنند.
 2. سقف های رابیتس کاذب: رابیتس از انواع سقف کاذب  نیز از انواع گران قیمت و قدیمی به شمار می آید که نیازمند جوشکاری و گچ کاری است.
 3. سقف های آلومینیومی کاذب: می توان این نوع سقف طرح کاذب را در زمره گرانترین انواع سقف ها  برشمرد که دلیل اصلی این گرانی بخاطر جنس پنل های کاربردی آن است.
 4. چوب: سقف های چوبی نیز در زمره گرانترین ها به شمار می آید. طبیعی بودن این متریال و نیز احساس گرمابخش آن در محیط کاربرد آن را برای محیط های لوکس مثل رستوران ها و کافه ها زیاد کرده است.  

مراحل خرید سقف کاذب

مراحل خرید سقف کاذب در کیان دکور

 پس از همه مراحلی که  برای محاسبه قیمت سقف کاذب صورت گرفت نوبت به انجام خرید سقف کاذب است. کیان دکور یکی از شرکت های با سابقه و منصف در زمینه اجرای پروژه های مختلف سقف های طرح کاذب است. به کارگیری استادکاران باتجربه و قیمت مناسب برای اجرای پروژه ها با بهترین متریال و در کمترین زمان ممکن است. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر یا دریافت لیست قیمت می توانید با شماره ۰۹۱۲۶۲۱۴۶۱۱ تماس بگیرید. مراحل خرید سقف کاذب در کیان دکور به شرح زیر است:

 1. شناخت محیط نظر از نظر رطوبت ، ارتفاع، حرارت و…
 2. انتخاب متریال مورد نظر
 3. خرید متریال مورد نظر
 4. نصب قطعات سقف توسط یک نصاب مجرب
 5. در نظر داشته باشید که کیان دکور به مشتریان خود این تعهد را می دهد که از بهترین متریال و نیز با تجربه ترین استاد کاران در پروژه های خود استفاده می کند.  

استعلام قیمت روز سقف کاذب از کیان دکور

برای استعلام دقیق تر و به روز قیمت ها در کیان دکور می توانید با پرکردن فرم موجود در این صفحه منتظر تماس کارشناسان کیان دکور برای مشاوره و استعلام قیمت باشید و یا با شماره ۰۹۱۲۶۲۱۴۶۱۱ (مهندس شاهدی) تماس بگیرید.

سوالات متداول

قیمت سقف کاذب بر اساس چه مواردی تعیین می شود؟

 ضخامت سقف، مقاومت پانل ها، متریال به کار رفته در پانل ها، مصالح به کاررفته در زمان نصب، مساحت اجرای پروژه از مهمترین عوامل تعیین کننده در قیمت سقف های طرح کاذب به شمار می آید.

لیست قیمت کیان دکور برای سقف های کاذب به چه صورت است؟

به دلیل نوسان قیمت ها قیمت کلی بر اساس متریال کاربردی اعلام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

انواع سقف کاذب چیست؟

در صورتی که بخواهید انواع سقف های طراحی شده به شکل  کاذب را بشناسید تا براساس آن تصمیم نهایی را بگیرید می توان به معروف ترین آنها که در ادامه نام بردیم اشاره کرد.  پی وی سی، کناف، گریلیوم، آلومینیومی، آکوستیک، چوبی، تصویردار، کشسان و ترکیبی. برای کسب اطلاعات بیشتر با کیان دکور تماس بگیرید.

نحوه محاسبه هزینه این سقف ها به چه صورت است؟

برای محاسبه هزینه اجرای سقف های مختلف کاذب به سه شکل انجام می شود:

 • مساحت فضای مورد نظر برای اجرای طرح
 • قیمت بر اساس متریال به کار رفته
 • محاسبه قیمت بر اساس المان های افقی و عمومی

آیا اجرای سقف به شکل کاذب برای همه ساختمان ها امکان پذیر است؟

یکی از مهمترین مزیت های اجرای این سقف ها قابلیت اجرای آن برای همه محیط ها است. علاوه بر اجرای طرح سقف می توان از طرح  های جانبی دیگر مثل نورپردازی و باکس های مختلف استفاده کرد.

آیا امکان اجرای انواع طرح  سقف های مختلف طرح کاذب برای محیط های کوچک وجود دارد؟

در صورتی که برای پیمانکاران صرفه اقتصادی داشته باشد می توان این نوع سقف را برای محیط های مختلف با متراژ مختلف اجرایی کرد. هیچ محدودیتی برای اجرای این پروژه بر مبنای متراژ وجود ندارد.

ارزانترین نوع سقف های طرح  کاذب چیست؟

سقف های مختلف طرح کاذب ارزان قیمت ضرورتا نیازی به استفاده از متریال بی کیفیت ندارد. انتخاب درست متریال و اجرای ساده بدون طرح و نورپردازی می تواند با قیمتی معقول و مناسب انجام شود.  اجرای پروژه با تایل را می توان در زمره ارزان ترین انواع باشد. با این وجود استفاده از برند، جنس و طرح های اجرایی ضمن پروژه می تواند قیمت را متفاوت کند.

از میان سقف های کناف و رابیتس کاذب  کدامیک ارزانتر است؟

سقف های اجرایی کاذب با متریال مختلف قیمت های مختلفی دارند. در میان کناف و رابیتس عمدتا نحوه محاسبه قیمت ها بر اساس متراژ، هزینه های جانبی، طرح های اضافه و جانبی و شرایط پروژه است. با این وجود به طور کلی می توان گفت هزینه کناف به مراتب از رابیتس بیشتر است. اما هزینه های جانبی رابیتس بیشتر از کناف است. در اجرای رابیتس از ملات، گچ کاری، ایجاد پسماند ساختمانی و… هزینه ها را افزایش می دهد.

سرعت اجرای پروژه های سقف کاذب چگونه است؟

به طور کلی اجرای طرح هایی که برای سقف های متنوع کاذب سریع انجام می شود. چرا که این سقف ها از سازه های پیش ساخته درست شده و نصاب با تخصص و تجربه ای که دارد می تواند در کمترین زمان ممکن و با دقت و ظرافت طرح را اجرا کند.

دیگر خدمات کیان دکور

جهت دریافت تماس و مشاوره رایگان با کارشناسان کیان دکور فرم زیر را ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

09126214611