قیمت کناف

قبل از هر اقدامی برای بازسازی خانه سوال که مطرح می‌شود این است که قیمت آن چقدر است؟ اجرای کناف سقف یا دیوار یکی از پیشنهادهای پرکاربرد و محبوب است که به طور کلی ظاهر خانه را تغییر می دهد و جلوه ای متفاوت ایجاد می کند. قیمت کناف سقف یا دیوار به عوامل مختلفی مانند نوع، طرح انتخابی و دستمزد اجرای بستگی دارد، اما به طور کلی نسبت به دیگر مصالح و اقدامات بازسازی سقف مناسب تر است. زیرا این روزها مصالح ساختمانی با افزایش قیمت باورنکردنی روبرو است و بسیاری از طراحان داخلی با آنالیز قیمت ایده های مختلف از قیمت کناف دیوار یا سقف استقبال بیشتری می کنند.

محاسبه قیمت کناف و کناف کاری

قیمت ورق کناف دیوار یا سقف بر اساس عوامل گفته شده در این قسمت مشخص میشود:

  •     دستمزد کارکنان

اگرچه لیست قیمت کناف متری با توجه به نوع متریال و طرح انتخابی داخل جدول مشخص می شود، اما کناف کارهای عزیز با توجه به نوع سازه اجرایی و کیفیت کارشان قیمت های متفاوتی بیان می کنند. همچنین قیمت با توجه به شرایط گوناگون مانند محل کار، زیرسازی و نوع مصالح و غیره متفاوت است.

  • قیمت مصالح کناف

قیمت مصالح بر اساس هر متر مربع از کار مشخص می شو،د زیرا ساختار کناف ها با یکدیگر متفاوت است و براساس نوع  طرح انتخابی هزینه نهایی مشخص می شود. نوع مصالح نیز با توجه به قیمت روز بازار قابل خریداری است و عوامل مختلفی روی هزینه به روز آن تاثیر می گذارد. همچنین هرچه کیفیت مصالح بهتر باشد قطعاً قیمت آن نیز بالاتر است. با انتخاب مصالح به راحتی می‌توانید بر مبنای متراژ محیط مورد نظر هزینه کلی آن را محاسبه کنید

  •     ساختار سازه

ساختار محیطی که قرار است کناف کاری شود بسیار اهمیت دارد. برای مثال، نحوه کناف کاری روی دیوار با سقف متفاوت است و معمولا سختی کار روی دیوار با سقف فرق می کند. همچنین هرچه متراژ کوچکتر باشد به مصالح و کناف کمتری نیاز دارید و قیمت کلی اجرایی کاهش پیدا می کند.

محاسبه قیمت کناف

قیمت کناف سقف و دیوار براساس متراژ

اجراکنندگان کناف براساس متراژ قیمت کناف را مشخص می کنند. با در نظر گرفتن قیمت برای هر متر مربع از سقف یا دیوار، هزینه نهایی قابل محاسبه است. هزینه باکس اجرایی سقف نیز با قیمت اعلام شده برای هر متر اعلام می شود. در جداول زیر با قیمت ورق کناف سقف و دیوار آشنا می شوید.

قیمت کناف سقف براساس متراژ

 هزینه براساس هر متر مربع
کناف سقفبین ۳۵۰ الی ۴۰۰ هزار تومان
کناف دیواربین ۴۵۰ الی ۶۵۰ هزار تومان

قیمت کناف دیوار براساس متراژ

کناف دیوار با هدف جداسازی بخش های داخلی ساختمان انجام می شود. همچنین برای رفع ناهمواری و مخفی کردن تاسیسات ساختمانی نیز قابل استفاده است و عایق مناسبی برای گرما و صدا می باشد.

 

 

نوع کناف سقفقیمت براساس هر مترمربع
قیمت کناف دیوار پوششیبین ۳۸۰ الی ۴۵۰ هزار تومان
قیمت کناف دیوار کناف جداکنندهبین ۴۵۰ الی ۶۵۰ هزار تومان

لیست قیمت دستمزد اجرای کناف

اگر مصالح و کناف مورد نیاز را تهیه کردید و تنها نیاز است برای اجرا هزینه بپردازید، وقت آن رسیده دستمزد متخصص اجرایی را محاسبه کنید.

اگرچه قیمت بازسازی خانه بسیار بالاست، اما امروزه کناف دیوار برای قسمت بندی داخلی ساختمان بسیار پرکاربرد است و به دلیل قیمت کمتر آن نسبت به مصالح ساختمانی در محیط های مختلف اداری، تجاری و مسکونی استفاده می شود. این مدل کناف ها با عنوان جداکننده دو طرفه برای تفکیک سازی فضا استفاده می شوند و در برابر صوت و حرارت نیز محافظ هستند. نوع کناف پوششی یک طرفه نیز در طرح های مختلف اجرا می شود و پوششی مناسب برای رفع نازیبایی دیوار است که با ویژگی های محبوب عایق در برابر گرما و صدا نصب می شود.

قیمت دستمزد اجرا و نصب بدون مصالح برای سقف

به طور کلی، هزینه دستمزد کناف سقف ساده بین ۷۰ الی ۹۰ هزار تومان برای هر متراژ متغیر است و دستمزد کارکنان برای اجرای سقف های دکوراتیو همراه با طرح های پیچیده و شکل دار به صورت کلی بیان می شود.

جدول قیمت دستمزد اجرای کناف در سال ۱۴۰۲

نوع کنافقیمت نصب روی دیوار برای هر مترمربع
کناف پوششی یک طرفهبین ۱۰۰ الی ۱۵۰ هزار تومان
کناف دیوار جداکننده دوطرفهبین ۱۵۰ الی ۲۰۰ هزار تومان
کناف دیوار پوششی با عایق پشم سنگ یک طرفهبین ۲۵۰ الی ۳۰۰ هزار تومان
کناف دیوار جداکننده با عایق پشم شیشه دو طرفه
بین ۲۵۰ الی ۳۰۰ هزار تومان
نوع مصالحقیمت برای هر متر مربع
سازه f47۹۵ هزار تومان
سازه L25۲۵ هزار تومان
کلیپس۱۵ هزار تومان
براکت۱۲ هزار تومان
بست طولی F47 (W)۲,۵۰۰ تومان
سازه UH36۶۵ هزار تومان
اتصال HT90۳,۵۰۰ تومان
پیچ سازه به سازه LN۳۵۰ هزار تومان
میخ و چاشنی۳۵۰ هزار تومان
پانل آرجی ۱۲.۵۱۱۰ هزار تومان
پیچ پانل TN25۲۹۰ هزار تومان
بتونه درزگیری کناف۲۵۰ هزار تومان
نوار درزگیری کناف۱۵۰ هزار تومان

قیمت مصالح کناف

قیمت سقف کاذب از نوع کناف گرو مصالح مورد نیاز است. قیمت هر کدام از ابزارها و مصالح مورد نیاز نیز براساس هر مترمربع مشخص می شود. در جدول زیر به مصالح مورد نیاز و قیمت آن ها برای هر واحد متر مربع اشاره می کنیم.

مجموع هزینه های اعلام شده برای هر مترمربع تقریبا حدود ۱۵۰ هزار تومان است. البته تمام قیمت ها تقریبی است و امکان تغییر آن ها وجود دارد. برای اطلاع دقیق تر از قیمت های روز کناف با شماره ۰۹۱۲۶۲۱۴۶۱۱ تماس بگیرید.

قیمت کناف سقف براساس طرح آن

کناف ها در طرح و کیفیت های مختلفی ارائه می شوند و به دلیل انعطاف پذیری عالی محبوبیت بالایی دارد. هر چه طرح کناف پیچیده تر و قابلیت های جذاب تری داشته باشد، هزینه اجرایی آن بالاتر است. برای مثال، طرح های درای نورپردازی و به سبک های دکوراتیو هزینه های متفاوتی دارند و نصب و اجرای آن ها به کمک متخصصان حرفه ای انجام می شود. جدول زیر هزینه تقریبی طرح های کناف سقف را بیان می کند:

نوع کناف سقف براساس هر متر مربع
قیمت کناف سقف سادهبین ۳۵۰ الی ۴۰۰ هزار تومان
قیمت کناف سقف دور باکسبین ۳۰۰ الی ۳۵۰ هزار تومان
تمام دکوراتیوبراساس نوع طرح مشخص می شود.

قیمت کناف براساس کاربرد آن

کاربرد کناف بسیار گسترده است و از این ایده برای اجرای دکورهای محبوب مانند پشت تلویزیون و جزییات دکوراسیون منزل استفاده می کنند. جالب است بدانید هر کدام از دکورها با ویژگی ها و المان های خاصی قابل اجرا هستند که این موضوع روی قیمت نهایی کناف تاثیرگذار است. در جدول زیر به اعلام قیمت کناف متری براساس دو طرح محبوب می پردازیم:

 

طرح دکوراتیو کناف
قیمت براساس هر مترمربع
قیمت کناف پشت تلویزیونشروع قیمت از ۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان
قیمت کناف سقف نور مخفیبین ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان

انواع روش محاسبه قیمت کناف

کارکنان اجرایی براساس طرح و نوع کناف از راهکارهای مختلفی برای اعلام دستمزدشان استفاده می کنند که رایج ترین آن ها به شرح زیر است:

متر مربع: قیمت براساس هر مترمربع از دیوار یا سقف مشخص می شود.

متر طول: قیمت براساس متر طول اعلام می شود که مخصوص باکس های اجرایی در سقف است.

کناف مصرف شده: روش دیگر براساس هزینه مشخص شده به ازای هر مترمربع مصالح مصرفی است که پایان کار مقدار مصالح مصرف شده در آن ضرب می شود و با دستمزد متخصص برای نصب کناف جمع می شود.

قیمت تمام شده و مقطوع: برخی از متخصصان نیز با مشاهده محیط و نوع طرح، قیمت کناف دیوار یا سقف را به صورت تقریبی بیان می کند.

استعلام قیمت روز سقف کناف از کیان دکور

برای استعلام دقیق تر و به روز قیمت ها در کیان دکور می توانید با پرکردن فرم موجود در این صفحه منتظر تماس کارشناسان کیان دکور برای مشاوره و استعلام قیمت باشید و یا با شماره ۰۹۱۲۶۲۱۴۶۱۱ (مهندس شاهدی) تماس بگیرید.

سوالات متداول

۱-

قیمت اجرای کناف در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

معمولا هزینه های اجرای این ایده در سال جدید افزایشی بوده است که برای کسب اطلاع دقیق باید با مشاوران فروش تماس بگیرید.

۲- چرا قیمت کناف به ضخامت پنل بستگی دارد؟

پنل ها در ضخامت های مختلف ۵، ۷ و ۱۰ میل عرضه می شوند که برای ساخت مدل های ضخیم متریال بیشتری به کار می رود.

۳- هزینه اجرای کناف باکس نور مخفی دو طرفه چقدر است؟

معمولا برای محاسبه این کناف متراژ سقف را در عدد ۱.۵ ضرب می کنند.

۴- آیا دستمزد متخصصان اجرایی برای کناف سقف و دیوار متفاوت است؟

چندان تفاوتی برای اجرای کناف روی سقف و دیوار وجود ندارد. اما متخصصان هزینه بیشتری برای نصب کناف روی دیوار در نظر می گیرند.

۵- آیا دستمزد نصب کناف برای سقف های دارای ارتفاع بیشتر متفاوت است؟

بله، در صورت بیشتر بودن ارتفاع سقف بیشتر از ۳ متر، دستمزد نصب افزایش می یابد.

۶- هزینه تعمیر کناف چقدر است؟

هزینه تعمیر با توجه به نوع خرابی و مصالح مورد نیاز مشخص می شود.

۷- آیا دستمزد متخصصان اجرایی روزانه مشخص می شود؟

برخی از متخصصان به صورت روزانه هزینه را بیان می کنند که معمولا نرخ دستمزد در سال جدید بین ۷۰۰ هزار الی ۱ میلیون تومان اعلام شده است.

۸- آیا هزینه حمل و نقل مصالح کناف را باید خودمان پرداخت کنیم؟

معمولا متخصصان نصب وظیفه تهیه مصالح و جابجایی آن را برعهده می گیرند، اما بهتر است قبل از شروع کار، در مورد این موضوع صحبت کنید.

۹- هزینه اجرای کناف برای خانه نوساز با خانه در حال بازسازی متفاوت است؟

تفاوتی بین دستمزد و هزینه اجرای کناف برای خانه های نوساز و در حال بازسازی وجود ندارد. اما معمولا پداخت هزینه اجرای این ایده برای کل واحدهای در حال ساخت با تخفیف همراه است.

دیگر خدمات کیان دکور

جهت دریافت تماس و مشاوره رایگان با کارشناسان کیان دکور فرم زیر را ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

09126214611