هال

2

داشتن سقف زیبا بعد جدیدی را به فضای داخلی خانه اضافه می‌کند. پس چه چیزی بهتر از سقف کاذب کناف برای لابی که هم سقف و هم دکوراسیون داخلی را جذاب می‌کند. ذهن ما بعد از یک روز طولانی نیازمند فاصله گرفتن از استرس روزانه است. می‌توانید از طرح‌هایی الهام بگیرید که آرامش را برای شما به ارمغان می‌آورند. اکنون به سراغ طراحی سقف لابی بروید و مطمئن باشید که یک قدم برای زیباتر شدن منزل خود جلوتر هستید. 

زیبا‌سازی سقف لابی به سلیقه شما بستگی دارد و اینکه چه میزان قرار است برای سقف کناف برای لابی هزینه شود. در ادامه در مورد سقف لابی ساختمان، سقف لابی هتل و بازسازی ساختمان صحبت کنیم. 

سقف لابی را می‌توان با نورپردازی عالی و همچنین انتخاب بهترین نوع آن تبدیل به یکی زیباترین بخش‌های مجتمع خود کنید. البته فرقی هم ندارد که مجتمع تجاری-اداری باشد یا هتل و یا ساختمان مسکونی یا حتی منزل شما، تمام این بخش‌ها به سقف زیبا نیاز دارند. برای انتخاب مدل سقف کناف می‌توانید از طراحان وب‌سایت ما مشاوره بگیرید و با توجه به نیاز خود مدلی را انتخاب کنید.

پوشش سقف کاذب کناف برای لابی

برای پوشش سقف کاذب کناف برای لابی می‌توانیم انواع مد‌ل‌های سقف کاذب کناف را با یکدیگر ترکیب کنیم تا جلوه‌ای شگف‌انگیز ایجاد شود یا اینکه از مدل‌های کلاسیک، مدرن و … به تنهایی استفاده کنیم. انتخاب سقف کاذب کناف ابتدا به سلیقه‌ی کارفرما و سپس متریال مورد نظر او بستگی دارد. بعد از آن طراحان ما با توجه به انتخاب‌های کارفرما شروع به طراحی فضای در نظر گرفته شده می‌کنند. 

سقف کاذب کناف برای لابی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا محلی برای عبور و مرور افراد جدید و حتی افراد ساکن در آن مجتمع می‌باشد. با توجه به مدل سقف کناف می‌توان از نورپردازی هوشمند استفاده کرد. 

سقف لابی ساختمان

نکته‌ای که هنگام انتخاب سقف لابی ساختمان باید در نظر بگیریم این است که اگر در ساختمان شما واحدها اجاره داده می‌شوند، می‌توانید به جای هزینه زیاد برای سقف از متریالی برای پوشش دیوارها استفاده کنید و برای سقف فقط نورپردازی زیبایی را در نظر بگیرید. 

قسمت‌هایی از سقف که برای طراحی به ما واگذار شده است را می‌توانیم با نورپردازی زیبا در معرض دید بیشتر قرار دهیم و برای کفپوش نیز از رنگی استفاده می‌کنیم که در تضاد با رنگ سقف و دیوارها باشد تا زیبایی محیط دو چندان شود. در هتل‌ها می‌توان با نورپردازی مسیرهای منتهی به آسانسور یا راه‌پله‌ها را مشخص کرد. 

انواع سقف لابی

۱. سقف لابی آنتیک 

اگر می‌خواهید که لابی به سبک قدیمی داشته باشید این مدل سقف برای شما مناسب است! برای این مدل سقف میزان نورپردازی باید زیاد باشد. پس می‌توانید از قاب‌های پیوسته و یکدست استفاده کنید تا نورپردازی شما نیز یکنواخت باشد و هماهنگی در فضا وجود داشته باشد. 

۲. سقف لابی وارونه

یکنواختی الگو در این طراحی احساس جلال و شکوه به شما می‌دهد. قسمت‌های وارونه با نور و سایه بازی می‌کنند و زیبایی طبیعی را به سقف و فضا می‌افزایند. استفاده از نورپردازی زیبا، نیاز به منبع نور دیگر را به طور کلی از بین می‌برد. لامپ‌های آنتیک معلق نیز جذابیت را به حداکثر می‌رسانند.

۳. سقف با قاب ساده POP

در مورد طرح‌ها و رنگ‌های کلاسیک چیزی وجود دارد که شما را مجبور به استفاده بیشتر از آن می‌کند. برای لابی‌های بزرگ، رنگ‌های روشن مانند سفید با سقف کاذب محیطی زیباتر را ایجاد می‌کنند. رنگ‌های خنثی دیوارهای پاستلی و استفاده از سطوح بازتابنده مانند آینه و شیشه و نورهای ظریف سقفی به روشنایی راهرو‌ها کمک می‌کند.

۴. سقف لابی مدل کشسان

این نوع سقف بسیار زیبا است و به صورت پیوسته و یکدست در سقف کار می‌شود، به همین دلیل خریداران زیادی دارد. این سقف به صورت پیوسته و یکدست است و دور تا دور آن پروفیل نصب شده و به صورت دایره‌ای نیز در بازار موجود می‌باشد. این سقف در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف موجود است و بسته به سلیقه خود می‌توانید یکی از طرح‌ها و رنگ‌ها را انتخاب کنید. نورپردازی در این نوع سقف می‌تواند به صورت هوشمند نیز باشد. باید اضافه کنیم که این نوع سقف کناف به دلیل پیوسته بودن می‌تواند تمام فضای سقف را اشغال کند. 

سقف لابی مدل کشسان دو نوع است. به صورت تک رنگ که به نام ترنسپرنت شناخته می‌شود و در رنگ سفید نور بسیار زیادی از خود عبور می‌دهد. نوع دیگر سقف لابی مدل کشسان به نام سقف چاپی معروف است، به این معنی که هر نوع تصویری که مد نظرتان باشد بر روی یک پارچه درجه یک خارجی چاپ شده و با نورپردازی که در در پشت آن انجام می‌شود نور را به محیط می‌تاباند. 

۵. سقف لابی مدل کناف

مدل بعدی که بسیار محبوب است سقف لابی مدل کناف می‌باشد. این سقف به عنوان اولین مدلی است که وارد انواع سقف برای لابی شد و بازار خوبی را به خود اختصاص داده است. به طوری که اگر ساختمان‌های پنج تا ده ساله را مشاهده کنید متوجه می‌شوید که از کناف در لابی آن‌ها استفاده شده است. امروزه نیز اکثر طراحان از کناف استفاده می‌کنند، زیرا مقرون به صرفه است و به دلیل نورپردازی که دور تا دور آن انجام می‌شود می‌توانند زیبایی فضا را دو چندان کنند. 

سقف لابی مدل کناف جایگزین خوبی برای سقف‌های گچی است زیرا بعد از اینکه کناف اجرا شد می‌توان با رنگ مورد نظر شما ان را رنگ‌آمیزی کرد. 

اهمیت نورپردازی در سقف کاذب لابی

اولین و مهم‌ترین ویژگی که نورپردازی با کناف برای فضاهای مهمان‌پذیر مانند هتل‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها و… باید داشته باشد، شناخت نیازهای کارکنان و مشتریان آن مجموعه است. چه کارکنان و چه مشتریان باید محیط اطراف خود را ببینند تا بتوانند به راحتی وظایف خود را انجام داده و از فضا لذت ببرند. در چنین فضاهایی تاثیر نور بر روح و روان مهمانان بسیار اهمیت دارد. نور در فضا باید باعث ایجاد ارتباط بصری باشد. نورپردازی باید در عین کاربردی بودن، جذاب باشد. علاوه بر این، طراحی نورپردازی باید با معماری فضا هماهنگ باشد. در مجموع به نکات زیر در نورپردازی باید توجه شود:

  • هماهنگی با معماری و طراحی داخلی فضا
  • ایجاد روشنایی مطلوب بدون وارد کردن خلل به کارها
  • شدت روشنایی کافی در کلیه فضاها
  • بهینه سازی هزینه‌ها 
  • صرفه‌جویی در مصرف انرژی

نورپردازی عالی در فضای لابی باعث زیباتر جلوه دادن این فضا و روشنایی چشمگیر آن می‌شود. برای نورپردازی از لوسترهای بلند و کوتاه, آباژورهای بلند, لامپ‌های هالوژن و… استفاده می‌شود. اگر در فضای لابی وسایل دکوراتیو گذاشته شود انعکاس نور در این فضا بیشتر می‌شود و لابی به محیطی شیک با نورپردازی عالی تبدیل خواهد شد.

با استفاده از سقف کاذب در مصرف انرژی صرفه‌جویی بیشتری خواهد شد زیرا از لامپ‌های ال ای دی استفاده می‌شود و علاوه بر آن زیبایی فضا دو چندان خواهد شد. 

مورد دیگری که اهمیت دارد انعکاس نوری زیبا بر روی وسایل استفاده شده در محیط است. زمانی که نور به این وسایل و دیگر اجزای محیط برخورد می‌کند، در فضا جذابیت خاصی ایجاد می‌شود. 

 اهمیت سقف کاذب لابی در بازسازی هتل و مراکز تجاری

بازسازی هتل‌ها و مراکز تجاری اهمیت زیادی دارد. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم سقف کاذب لابی بسیار چشمگیر و جذاب است و استفاده از آن‌ در هر هتل و مرکز تجاری از واجبات است. سقف کاذب به دلیل زیبایی فضا را بسیار لوکس و شیک می‌کند و می‌تواند برای جذب مشتری بسیار حائز اهمیت باشد. اگرچه ممکن است مدل سقف کاذب اداری- تجاری با سقف کاذب لابی هتل‌ها متفاوت باشد اما هر دوی آن‌ها تاثیر بسزایی در زیبایی و جذب مشتری دارند. 

روش‌های اجرای نورپردازی در لابی

۱. نورپردازی فروتابی

در این روش، سطح افقی زیر نورافشان روشن می‌شود که اصطلاحاً به آن فروتابی می‌گویند. در روش فروتابی معمولا از قاب‌های مهتابی یا هر نورافشانی که نور مستقیم به سمت پایین دارد استفاده می‌شود.

۲. نورپردازی فراتابی

روشن ساختن سقف با استفاده از نور بازتاب (نور غیرمستقیم) جهت روشنایی محیط، روشی است که اصطلاحاً فراتابی نام دارد. در نورپردازی کنج سقفی که یکی از روش‌های نورپردازی فراتابی است، سقف از یک سو روشن می‌شود. نورپردازهای کنج سقفی، اصولا در داخل دیوار یا در کنار قاب‌ سقف نصب می‌شوند.

۳. نورپردازی دیوارتابی

برای انجام نورپردازی به روش دیوارتابی می‌بایست دیوار به صورت یکنواخت روشن شود. در این نوع نورپردازی، دیوارها از سویی به سوی دیگر و از بالا به سمت پایین به طور یکنواخت روشن می‌شوند.

 دیوارتابی روشی برای پوشاندن عیوب دیوار بوده و برای نورپردازی دیوارهای گچی مناسب است زیرا موجب هموار به نظر رسیدن دیوار می‌شود. اگر سطح دیوار صیقلی، صاف و درخشان است نباید از روش دیوارتابی استفاده کرد زیرا باعث بازتاب نور می‌شود. 

۴. نورپردازی متمرکز

نورپردازی متمرکز برای روشنایی و برجسته نشان دادن آثار هنری و اشیاء به خصوص به کار برده می‌شود.طراحی نورپردازی با کناف بر خلاف روش‌های دیگر نورپردازی، فقط برای روشن کردن فضای خاصی روی دیوار، برای مثال محدوده‌ی نصب تابلو، طراحی شده است. در این حالت نورافشان، زاویه‌دار ( زاویه ۳۰ درجه نسبت به قائم ) و با فاصله از مرکز شیء قرار می‌گیرد.

چه نوع لامپی مناسب استفاده در فضای لابی هتل‌هاست

  • لامپ LED 
  • پنل LED
  • لامپ LED هوشمند
  • لامپ LED سقفی
  • ریسمان LED

نتیجه‌گیری 

استفاده از سقف کاذب کناف برای لابی مزایای زیادی دارد که به آن‌ها اشاره کردیم. برای داشتن لابی زیباتر برای هتل، ساختمان اداری-تجاری یا حتی ساختمان مسکونی باید با طراحان سقف کاذب مشورت کنید و بهترین انتخاب خود را انجام دهید.

نورپردازی نیز بسیار اهمیت دارد و باید با معماری فضا هماهنگ باشد. همچنین نورپردازی باید به گونه‌ای باشد که چشم افراد را اذیت نکند و از ایجاد سایه‌های بسیار زیاد نیز جلوگیری کند. 

تماس بگیرید

09126214611