در ساخت و بازسازی ساختمان، سقف کاذب یکی از مهمترین پارامترها می باشد.  اینکه نحوه طراحی و اجرای این نوع سازه‌ها به چه صورت است و برای هر محیطی چه سقف کاذبی باید طراحی شود به فاکتورها و متغیرهای زیادی بستگی دارد. در این مطلب قصد داریم که در مورد تمامی جزئیات مربوط به سقف‌های کاذب با شما صحبت کنیم. اگر شما هم می‌خواهید در این مورد اطلاعات بیشتری کسب کنید این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

سقف کاذب

سقف کاذب به چه معناست؟

قبل از اینکه بخواهیم جزئیات زیادی در مورد نصب سقف کاذب و اجرای آن بدانیم بهتر است که با ماهیت و مفهوم کلی این سقف‌ها آشنا شویم. به زبان ساده سقف کاذب یک سقف ثانویه در قسمت زیرین سقف اصلی است که کاربردهای زیادی دارد. این سقف‌ها نقش زیاد و مهمی در موضوع زیبا سازی ساختمان‌ها و آپارتمان‌ها دارند. شاید با خودتان فکر کنید که از این نوع سقف‌ها بیشتر برای ساختمان‌ها و آپارتمان‌های مسکونی استفاده می‌کنند در صورتی که امروزه از سقف‌های کاذب برای زیباسازی ساختمان‌های اداری، تجاری، مغازه‌ها، فروشگاه‌ها و…  هم استفاده می‌کنند.

مراحل سفارش سقف کاذب

مراحل سفارش سقف کاذببرای ثبت سفارش بهتر است که با یک فرد یا مجموعه متخصص مشورت کنید. مجموعه کیان دکور می‌تواند هر نوع مشاوره‌ای در مورد انواع سقف‌های کاذب به شما بدهد. کافیست درخواست خود را در این زمینه در سایت به ثبت برسانید تا کارشناسان مجموعه در اولین فرصت به آن پاسخ بدهند. در سایت ما نمونه‌ کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید سقف مورد نظر خود را از میان آن‌ها انتخاب کنید. همچنین می‌توانید اگر طرح یا مدل خاصی مد نظر دارید، طرح را برای کارشناسان ما ارسال کنید تا امکان اجرای آن را به شما اعلام کنند. در صورت تایید طرح نهایی، هزینه و زمان حدودی آن به شما اعلام می‌شود. در ادامه نیز شروع به کار نصب و اجرا شروع می‌شود.

 1. در اولین گام بهتر است که محیطی که قرار است برای آن سقف کاذبی را طراحی کنید، مشخص کنید. مثلا قاعدتا نوع و طرح سقف‌های کاذب منازل با سقف‌های کاذب اداری، فروشگاهی و تجاری با هم متفاوت است. حتی نوع سقف‌های کاذب استفاده شده در سرویس بهداشتی و سالن پذیرایی با هم تفاوت‌های زیادی دارد. پس بهتر است در ابتدا محیط و نوع سقف‌های کاذب مشخص شوند.
 2. در گام بعدی بهتر است که یک فرد یا مجموعه معتبر و باسابقه در این زمینه پیدا کنید. قاعدتا این پروسه حساس را نمی‌توان به هر فرد یا مجموعه‌ای سپرد. مجموعه کیان دکور ید طولایی در طراحی و نصب و اجرای انواع سقف‌های کاذب دارد. برای اطمینان از این موضوع می‌توانید سری به نمونه کارها و همچنین رضایت مشتریان بزنید.
 3. مرحله بعدی انتخاب طرح و مدل می باشد. برای انتخاب طرح و مدل، پیشنهاد ما به شما این است که حتما توصیه‌های یک متخصص را جدی بگیرید زیرا متخصص علاوه بر زیبایی، اصول و استانداردهای فنی را نیز در نظر می‌گیرد. 
 4. در پایان باید بودجه و هزینه‌ای که برای این کار در نظر گرفته‌اید را به متخصص اطلاع دهید تا با توجه به این بودجه، مدل پیشنهادی را به شما اعلام کند. اجرای تمامی مراحل به صورت کاملا استاندارد و اصولی توسط متخصصین با سابقه انجام می‌شود. 

نمونه کارهای سقف کاذب

برای انتخاب یک مجموعه که بتواند به صورت اصولی و استاندارد یک سقف کاذب برای شما طراحی و اجرا کند باید به اعتبار و سابقه کاری آن مجموعه دقت کنید. در این قسمت بعضی از نمونه کارهای مجموعه ما درج شده است. در صورتی که در مورد هر کدام از این نمونه‌ها و یا دیگر طرح‌هایی که در نظر دارید سوالی دارید می‌توانید به پشتیبانی مجموعه و کارشناسان ما درخواست بدهید. ما با بررسی هر کدام از آن‌ها نتیجه نهایی به شما اعلام شود. به این موضوع مهم توجه کنید که ممکن است طرحی که شما انتخاب کرده‌اید بنا به دلایل مختلف برای محیط شما مناسب و قابل اجرا نباشد. پیشنهاد ما به شما این است که به توصیه‌های کارشناسان و متخصصین اعتماد کنید تا بعدها دچار مشکل نشوید.

چند نوع سقف کاذب داریم؟

بعد از اینکه با ماهیت و مفهوم کلی سقف کاذب آشنا شدید حالا نوبت به آن رسیده است که با انواع این سقف ها نیز آشنا شوید. در ادامه مهمترین سقف های کاذب را نام برده ایم تا بدانید چه انتخاب هایی دارید.

۱-  کناف

این نوع از سقف‌های کاذب بسیار رایج و متداول هستند که معمولاً برای محیط‌هایی استفاده می‌شوند که در آن‌ها از سیستم‌های برقی متنوع و زیادی استفاده شده است. در واقع این سقف‌ها برای محیط‌هایی که سیستم‌های مختلف مثل سیم کشی، دزدگیر، اطفاء حریق، دوربین مداربسته و…. استفاده شده، کاربرد دارد. از مهمترین ویژگی‌های این نوع سقف‌های کاذب می‌توان به سبک بودن، عایق حرارت و صدا بودن، سرعت بالای اجرا، طرح‌های پیش ساخته، طرح‌های متنوع و…. اشاره کرد.

۲- رابیتس

سقف کاذب رابیتساین نوع سقف‌های کاذب نیز مشابه به سقف‌های کناف دارای کاربردهای زیادی هستند. این نوع سقف‌ها استحکام بسیار زیادی دارند و از متریالی مثل تورهای گالوانیزه و میلگرد در آن‌ها استفاده می‌شود. از مهمترین ویژگی‌های این سقف‌ها می‌توان به مصالح در دسترس، مقاومت بالا، سرعت نصب و اجرای سریع و…. را نام برد.

۴- گچی

سقف کاذب گچیسقف‌های کاذب گچی یکی دیگر از انواع سقف‌های کاذب هستند که از گذشته تا کنون طرفداران مخصوص به خود را دارند. از ویژگی‌های این سقف‌ها می‌توان به وزن سبک، مقاومت در برابر حریق و آتش سوزی، رنگ پذیری بالا و متنوع، انعطاف پذیری برای ایجاد طرح‌های مختلف، نگهداری آسان، ساخت آسان و… را نام برد.

۵- پی وی سی

تایل آلومینیومی -  خرید تایل آلومینیومیاما سقف‌های کاذب پی وی سی هم از دیگر انواع سقف‌های کاذب هستند که معمولاً از آن‌ها در دفاتر تجاری، هتل‌ها، بیمارستان‌ها، اداره‌ها و… استفاده می‌شود. این سقف‌های کاذب ضد آب هستند و برای هر محیط و آب و هوای نیز مناسب هستند. از ویژگی‌های این سقف‌های کاذب می‌توان به استحکام و مقاومت بالا، ضدآب بودن، سبک بودن، عایق حرارت بودن، تنوع رنگی، اشکال مختلف، ارزان بودن و…. را نام برد.

۶- شیشه

سقف کاذب شیشه‌ای و فلزیسقف کاذب شیشه هم از دیگر انواع سقف‌های کاذب هستند که طرفداران مخصوص به خود را دارند. این سقف‌های کاذب که از جنس شیشه می‌باشند، عایق گرما هستند و به دلیل شفاف بودن باعث می‌شوند که محیط بزرگتر از آن چیزی که هست نشان داده شود. معمولاً از این سقف‌ها برای محیط‌های رستورانی، کتابخانه‌ها و… استفاده می‌شود. معمولاً زیبایی این سقف‌های کاذب بسیار بیشتر از دیگر انواع آن است.

۷- آکوستیک

سقف کاذب آکوستیک - سقف کاذب آکوستیک چیست؟از سقف کاذب آکوستیک در محیط‌هایی مثل سالن‌های همایش، کنسرت، سینما، تئاتر، کلاس موسیقی و… استفاده می‌شود. مهمترین ویژگی این سقف‌های کاذب جاذب صدا بودن آن است.

۸- مشبک

سقف کناف متحرک و یا مشبکاما یکی دیگر از انواع سقف‌های کاذب، سقف کاذب مشبک است که از تایل‌های گچی و غیر گچی مختلف ساخته می‌شود. مهمترین ویژگی این نوع سقف‌های کاذب قابلیت جابجایی و دسترسی ساده به فضای پشت این سقف‌ها است. از مهمترین ویژگی آن‌ها می‌توان به عایق صدا، عایق رطوبت، نصب آسان و سریع و نگهداری آسان، عدم نیاز به رنگ آمیزی و…. اشاره کرد.

چرا از سقف کاذب استفاده کنیم؟

حتماً با خودتان فکر می‌کنید که سقف‌های کاذب فقط جنبه ظاهری و زیبایی در ساختمان‌های مختلف دارند. درست است که مهمترین ویژگی این نوع سقف‌ها تغییر ظاهری فضا و محیط است، اما این موضوع باعث نمی‌شود که از دیگر ویژگی‌ها و مزایای سقف‌های کاذب چشم پوشی کنیم. از مهمترین مزایایی که باعث می‌شوند از سقف‌های کاذب در انواع مختلف استفاده شود می‌توان به هزینه کم اجرای این سقف‌ها در مقابل بازسازی سقف‌های اصلی اشاره کرد. همچنین این نوع سقف‌ها به راحتی قابل شستشو و تمیز کردن هستند. از طرفی این سقف‌ها عایق سرما، گرما و صدا هستند، به همین دلیل از رد و بدل شدن هر نوع صدا و یا سرما و گرما جلوگیری می‌کنند و برای طراحی نورپردازی و اجرای آن بسیار مناسب و کاربردی هستند. همچنین به راحتی و با هزینه کم می‌توان آن‌ها را جابجا یا تعویض کرد.

کاربردهای سقف کاذب

همانطور که در بالاتر در مورد آن صحبت شد سقف‌های کاذب کاربردهای مختلفی دارند که در این قسمت مهم ترین کاربردهای آن را با هم بررسی خواهیم کرد.

کاربردهای سقف کاذبسالن پذیرایی

سقف کاذب پذیراییسقف پذیرایی کاذب یکی از کاربردهای مهم سقف‌های کاذب است که می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل در ساختمان‌ها داشته باشد. در واقع استفاده از این سقف‌های کاذب باعث می‌شود فضای منزل به صورت کلی تغییر پیدا کند. اگر این سقف‌ها به صورت اصولی انتخاب شده باشند، می توانند فضا را بسیار مدرن و لوکس کنند. بسیاری از افراد تمایل دارند که فقط از سقف‌های کاذب برای محیط پذیرایی استفاده کنند زیرا این فضا مهمترین فضا و اصلی‌ترین آن است.

البته استفاده از سقف‌های کاذب مختلف برای ویلاها و ساختمان‌های لوکس به شدت پیشنهاد می‌شود. سقف ویلا کاذب به دلیل اضافه شدن زیبایی‌های بصری و ظاهری و همچنین لوکس شدن ویلاها به شدت توصیه می‌شود. اما همانطور که بارها در مورد آن صحبت شد مدل و طرح این سقف‌های کاذب بهتر است متناسب با سایر مصالح و متریال ویلا یا ساختمان انتخاب شود. 

سرویس بهداشتی

سقف کاذب سرویس بهداشتیشاید با خودتان فکر کنید که سرویس‌های بهداشتی و حمام نیازی به سقف‌های کاذب ندارد اما در این قسمت می‌خواهیم به شما بگویم که اتفاقاً یکی از محیط‌هایی مهم برای استفاده از سقف‌های کاذب محیط‌هایی مثل سرویس بهداشتی، حمام و استخر است. معمولاً در این محیط‌ها از انواع سقف‌های کاذب پی وی سی و ضد آب استفاده می‌شود. این سقف‌ها می‌توانند تاسیسات و سیم کشی‌ها و لوله کشی‌های محیط‌های سرویس بهداشتی و حمام را پوشش بدهند. همچنین از آنجا که این سقف‌ها را می‌توان به راحتی شستشو کرد برای جلوگیری از رشد هر نوع قارچ، میکروب و باکتری مناسب هستند. به همین دلیل است که به شما پیشنهاد می‌کنیم از انواع سقف سرویس بهداشتی کاذب در منزل خود استفاده کنید. البته سقف استخر کاذب نیز برای استخرها بسیار کاربردی و مفید هستند.

اتاق خواب

سقف کاذب اتاق خواب - سقف ساده اتاق خواب

سقف کاذب اتاق خواب یکی دیگر از سقف‌های کاذب مهمی است که در ساختمان‌ها باید به آن توجه ویژه شود. از آنجایی که معمولا اتاق خواب‌ها محیطی برای استراحت و آرامش افراد هستند باید دکوراسیون و سقف آن به شکلی باشد که این احساس آرامش و آسایش را به افراد القا کند. هر چند که انتخاب مدل این نوع از سقف‌های کاذب کاملاً به سلیقه و نظر افراد بستگی دارد اما معمولاً از مدل‌هایی برای این محیط‌ها استفاده می‌شود که مناسب برای استراحت و مطالعه و… باشند.

سقف آشپزخانه کاذب

سقف کاذب آشپزخانه

آشپزخانه یکی از اصلی‌ترین و مهمترین مکان‌های خانه است که معمولا خانم خانه ساعت‌های زیادی را در آن سپری می‌کند. به همین دلیل است که سقف آشپزخانه کاذب اهمیت بسیار زیادی دارد. از آنجایی که معمولا فعالیت‌هایی مثل آشپزی و پخت و پز با وسایل مختلفی مثل اجاق گاز، مایکروویو، فر و… در آشپزخانه انجام می‌شود پس باید سقف‌های کاذب مربوط به آشپزخانه در برابر حرارت و گرما مقاوم باشند تا هیچ اتفاق خطرناکی در این زمینه رخ ندهد. 

همچنین فعالیت‌هایی زیادی در حوزه شستشو ظرف، لباس و…  هم در آشپزخانه اتفاق می افتد که باعث می شود رطوبت آشپزخانه زیاد شود پس این سقف‌ها باید در برابر رطوبت نیز مقاوم و مستحکم باشند. عدم تغییر رنگ، شستشوی راحت و ساده، ضد لک و حریق بودن نیز از دیگر ویژگی‌های این سقف‌های کاذب آشپزخانه است. 

سقف کاذب پارکینگ

سقف کاذب پارکینگ - مزایای سقف کاذب پارکینگ با سمنت برد

شاید با خودتان فکر کنید که پارکینگ‌ها نیازی به سقف‌های کاذب ندارند، اما واقعیت این است که معمولا یکی از محیط‌هایی که به صورت گسترده در آن از سقف کاذب استفاده می‌شود، پارکینگ‌های ساختمان‌ها هستند. سقف کاذب پارکینگ به‌خصوص برای پارکینگ‌هایی که در محیط آزاد و بدون سقف هستند به شدت توصیه می‌شود. معمولا برای این سقف‌های کاذب از انواع کناف، گچی، پی وی سی، آلومینیومی، چوبی و…  استفاده می‌شود.

نحوه استعلام قیمت اجرا سقف کاذب از کیان دکور

برای استعلام هزینه نصب سقف کاذب در کیان دکور می توانید با پرکردن فرم موجود در این صفحه منتظر تماس کارشناسان کیان دکور برای مشاوره و استعلام قیمت باشید و یا با شماره ۰۹۱۲۶۲۱۴۶۱۱ ( مدیریت مهندس شاهدی) تماس بگیرید.

چه متریالی در سقف کاذب به کار گرفته می شود؟

این موضوع مهم را به خاطر داشته باشید که متریال و مصالح هر نوعی از سقف‌های کاذب با دیگری متفاوت است. البته معمولا روش‌های نصب و اجرای سقف‌های کاذب شبیه به هم هست اما در بعضی از تجهیزات و متریال با هم تفاوت دارند. 

متریال سقف کناف

متریال و مصالح مورد استفاده در سقف‌های کاذب کناف عبارتنداز صفحات روکشدار گچی، صفحات روکشدار سیمانی، انواع مهارها و پیچ‌ها، ماستیک کناف، متریال درزگیری، عایق صوتی و حرارتی، نوارهای درزگیر، چسب جداکننده و…. 

مصالح سقف رابیتس

 سقف کاذب رابیتس  برای اجرا نیاز به میلگرد آویز که می‌تواند جوش یا دفع باشد، دارد. از دیگر متریال مورد استفاده در این سقف‌های کاذب نبشی‌های باربر، میلگردهای فرعی، توری رابیتس و… است.

متریال سقف کاذب شیشه ای

سقف‌ کاذب شیشه‌ای و طلقی، پلکسی و…  هم در این دسته قرار می‌گیرند. متریال رایج استفاده شده در این سقف‌های کاذب عبارتنداز: پلکسی گلاس، پلی کربنات، طلق شیشه‌ای، طلق آکرولیک، برچسب‌های مقوایی و…. 

متریال سقف مشبک

اما در سقف‌های مشبک که کاربردهای بسیار زیادی هم دارند معمولا از متریال و مصالحی مثل پروفیل‌های سپری که معمولا از جنس آلومینیومی یا گالوانیزه هستند استفاده می‌شود. دیگر متریال مهمی که در این سقف‌های کاذب استفاده می‌شود تایل‌های گچی، آکوستیک، طلقی، چوبی و…  است که داخل این شبکه‌ها قرار می‌گیرند. 

مصالح سقف پی وی سی

اما در مورد متریال سقف‌های پی وی سی که کاربردهای زیادی به خصوص در محیط‌های بیمارستانی، اداری و…  دارند، می‌توان به اتصالات گالوانیزه به سقف، تایلهای pvc، نوارهای pvc، تجهیزات و اتصالات جانبی و….  نام برد. در مورد سقف‌های کاذب گچی، همانطور که از اسم آن مشخص است، تایلها و اتصالات گچی از مهمترین متریال استفاده شده در آن‌ها است. بسیاری از انواع این سقف‌های کاذب گچی به صورت پیش ساخته هستند. معمولاً متریال رایج در این نوع از سقف های کاذب عبارتند از پنل‌های گچی از انواع مختلف ساده، آکوستیک، مقاوم در برابر رطوبت، مقاوم در برابر حرارت، مقاوم در برابر حریق و… 

متریال سقف آکوستیک

اما آخرین متریال که قرار است با هم بررسی کنیم مربوط به سقف‌های کاذب آکوستیک است. این سقف‌های کاذب خود دارای زیرمجموعه‌هایی به نام‌های سقف آکوستیک ساده، سقف آکوستیک با شبکه‌های فلزی، سقف آکوستیک شبیه پازل هستند. در این نوع از سقف‌های کاذب از تایلهای گچی، لایه فیلس، تایل آکوستیک پوشالی، تایل آکوستیک الیاف معدنی، پنل‌های کلینیو و… استفاده می‌شود.

یک سقف کاذب خوب چه ویژگی هایی دارد؟

در قسمت‌های بالاتر در مورد ماهیت اصلی و انواع سقف‌های کاذب با شما صحبت کردیم. اما نکته مهم در مورد سقف‌های کاذب این است که اصولا یک سقف کاذب خوب چه سقفی است و باید چه ‌ویژگی‌هایی داشته باشد. 

۱- مصالح و متریال یا کیفیت

یک سقف کاذب ایده‌آل و خوب باید از متریال و مصالح اولیه باکیفیت و خوب ساخته شده باشد. همچنین باید متناسب با فضا و محیط انتخاب شده باشد. مثلا برای سقف کاذب پاسیو یا سرویس بهداشتی بهتر است که از انواع سقف‌های کاذب ضدآب و رطوبت که معمولا از جنس PVC هستند، استفاده شود در غیر این صورت کاربردی نیستند و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی باید تعویض شوند که این موضوع می‌تواند بسیار هزینه‌بر و زمان‌بر باشد. 

۲- اجرا و نصب اصولی

یکی دیگر از ویژگی‌های خوب یک سقف ایده‌آل کاذب، اجرا و نصب اصولی و استاندارد آن است. این موضوع مهم را به خاطر داشته باشید که هر فرد یا مجموعه‌ای نمی‌تواند این فرآیند را به خوبی برای شما اجرا کند. بهتر است که حتما این نصب‌ را به افراد و مجموعه‌های با سابقه و معتبر مثل کیان دکور بسپارید. 

۳- وجود فضای خالی در پشت سقف کاذب

دسترسی به فضای پشت سقف‌های کاذب ویژگی‌ دیگری است که در نصب سقف‌های کاذب دارای اهمیت است. این ویژگی  امکان شستشو و تمیز کردن آن‌ها، پوشانندگی خوب و اصولی تاسیسات و سیم‌کشی ساختمان را فراهم می کند.

ویژگی سقف کاذب خوب

مراحل نصب و اجرای سقف کاذب

نصب سقف کاذب و اجرای آن یکی از مهمترین موضوعاتی است که باید به آن توجه شود. در واقع اگر این فرایند یعنی فرآیند اجرای سقف کاذب به درستی انجام نشود نه تنها به زیبایی ساختمان و منزل شما اضافه نمی‌شود بلکه می‌تواند مشکلات زیادی را برای منزل شما به همراه داشته باشد. در ادامه مراحل هر کدام از سقف‌های کاذب را با هم بررسی می‌کنیم.

مراحل نصب سقف کناف

 همانطور که در بالاتر در مورد آن صحبت کردیم سقف کناف یکی از معروف‌ترین سقف‌های کاذب است که افراد زیادی تمایل دارد تا از آن در منازل و ساختمان‌های خود استفاده کنند. نصب این سقف‌های کاذب از مراحل متفاوتی  تشکیل می‌شود. این بخش‌ها شامل نصب پنل و تایل و نصب شبکه فلزی است. به این نکته مهم توجه کنید که نصب سقف کاذب تایل گچی، pvc، طلقی و… شبیه به هم است، اما ابزارها و تجهیزاتی که برای اجرای آن استفاده می‌شود با یکدیگر متفاوت است.

 1. در مرحله اول باید مدل چیدمان تایل‌ها بر روی سقف مشخص شود. در واقع بهتر است این کار توسط یک متخصص انجام شود تا طرح را متناسب با سقف اولیه طراحی کند. در این مرحله باید ارتفاع سقف کاذبی که قرار است اجرا شود تا سقف اولیه مشخص شود. معمولاً این فاصله بین ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر است.
 2. مرحله دوم مربوط به نصب نبشی‌های سقف‌های کاذب است. برای انجام این کار باید در سرتاسر دیوار اصلی، نبشی‌هایی به عنوان سازه باربر سقف مورد نظر نصب کنیم. این که این نقشه‌ها را به چه صورت و در چه قسمت‌هایی قرار بدهیم با توجه به نقشه اولیه است. برای نصب نبشی‌ها بهتر است که از تراز استفاده کنید.
 3.  اما گام سوم مربوط به نصب سازه‌های عمودی و آویزهای سقف‌های کاذب است. در این مرحله باید با توجه به نقشه اولیه سازه‌های سپری را به صورت عمود بر نبشی‌ها نصب کنید.
 4. در گام چهارم و آخر باید تایل‌ها را بر روی آویزها نصب کرد. در این مرحله سقف کاذب کناف شما به اتمام رسیده است.

مراحل اجرای سقف رابیتس

۱- مرحله اول مربوط به نصب میلگردهای آویز است. در واقع در این نوع از سقف‌های کاذب، میلگردها بار اصلی را تحمل می‌کنند. در ادامه باید میلگردهای آویز را خم کرده و میلگردهای بعدی را به آن‌ها جوش داد. فاصله‌ی میلگردها برای سقف‌های سنگین و یا برای سقف‌های با طرح‌های ویژه و سفارشی ۳۰ سانتی متر است.

۲- مرحله دوم مربوط به نصب رابیتس است. برای نصب رابیتس‌ها باید آویزهایی را بر روی میلگردها قرار بدهید. سپس باید آن‌ها  جوش داده شوند. رابیتس‌ها از تعدادی ستون تشکیل شده‌اند که به آنها پل می‌گویند. در ایران دو نوع ۹ پل  و ۱۳ پل تولید و استفاده می‌شود. برای اینکه سقف کاذب موردنظر شکم ندهد بهتر است که از رابیتس‌هایی که تعداد پل‌های بیشتر و وزن سنگین‌تری دارد استفاده شود.

۳- مرحله سوم مربوط به گچکاری است. بعد از این که به صورت کامل بر روی سقف مورد نظر نصب شد نوبت به مرحله گچ کاری سقف می‌رسد. در این مرحله بر روی رابیتس‌های نصب شده با استفاده از گچ پوشانده می‌شود. معمولا این مرحله چند بار اجرا می‌شود. به این نکته مهم توجه کنید که این فرایند باید توسط یک متخصص  اجرا شود. 

 مرحله نصب سقف مشبک

سقف کاذب بعدی که می‌خواهیم در مورد آن صحبت کنیم سقف‌های کاذب مشبک است.

 1. مرحله اول نصب مربوط به اجرای نبشی تراز است. در این مرحله باید خط  تراز سقف مورد نظر با استفاده از ریسمان رنگ  پاش مشخص شود. به این موضوع توجه کنید که سازه تراز به دو صورت باربر و غیر باربر می‌تواند نصب شود.
 2. مرحله بعدی مربوط به اجرای آویزها است. با استفاده از ریسمان رنگ‌پاش محلی که آویزها بر روی سقف باید قرار بگیرد مشخص می‌شود و حداکثر در فاصله ۱۲۰ سانتی‌متری به سقف اصلی متصل می‌شوند.

اجرای سقف‌ pvc

برای اجرای این نوع از سقف‌های کاذب در

 1. اولین مرحله باید اندازه گیری کامل سقف اولیه انجام شود.
 2. در ادامه نیز باید پانل‌های طولی را به صورت دقیق اندازه‌گیری کرد.
 3. در مرحله بعدی پانل‌های طولی را با توجه به اندازه‌گیری‌هایی که در مرحله قبل انجام شده برش می‌زنند.
 4. در ادامه پانل طولی برش زده شده را روی سقف اولیه قرار می‌دهند و دیگر پانل‌های طولی را در ادامه یکدیگر بر روی سقف اولیه قرار می‌دهند.

قبل از اینکه این پانل‌های طولی روی سقف اولیه قرار بگیرند باید محلی که قرار است چراغ‌ها و لوسترهای سقف قرار بگیرند، مشخص شوند. این چراغ‌ها و لوسترها نیز باید متصل شده باشند. توجه کنید که پانل‌های طولی مربوط به سقف‌های کاذب pvc به صورت نر و مادگی به یکدیگر جفت می‌شوند.

نصب سقف‌ کاذب گچی

برای نصب و اجرای سقف‌های کاذب گچی در ابتدا باید صفحات گچی مورد نظر را از طریق جک نگهدارنده پنل بر روی زیرسازی تکیه داد. یکی از ویژگی‌های بسیار خوب این روش اجرا این است که یک نفر می‌تواند این پروسه را انجام دهد. برای اینکه استحکام این صفحه نیاز بیشتر باشد باید صفحه‌های گچی به صورت قائم نصب شوند. به این موضوع توجه کنید که فاصله دو درز صفحات کاذب گچی نباید کمتر از ۵۰ سانتی متر باشد. تمامی اصول حصیر چینی باید به درستی اجرا شود. برای اینکه از نفوذ بتونه به درزها  مطمئن شویم باید درز به اندازه ۲ میلی متر بین دو صفحه مجاور وجود داشته باشد. همچنین اتصالات صفحات گچی با استفاده از پیچ مخصوص و از طریق دستگاه پیچ زن قابل تنظیم و کنترل است.

اجرای سقف کاذب آکوستیک

به صورت کلی برای اجرای سقف‌های آکوستیک

 1. در ابتدا زیرسازی سقف و شبکه‌بندی آن انجام می‌شود.
 2. در ادامه باید پنل‌های آکوستیک داخل شبکه‌های مربوط به آن نصب شوند. در بسیاری از موارد از تایل‌های گچی آکوستیک برای این شبکه‌ها استفاده می‌شود.
 3. در مرحله بعد باید نبشی‌های گالوانیزه را با توجه به خط‌های تراز سقف کاذب به دیوار نصب کرد. تعداد و نوع آویزهای سقف با توجه به جنس و تعداد تایل‌ها متفاوت خواهد بود.
 4. در مرحله بعدی نیز سپری‌های مربوط به سقف نصب می‌شود.
 5. در مرحله آخر نیز باید تایل‌های آکوستیک سقف داخل زیرسازی‌های مربوط به آن قرار بگیرند.

اجرای سقف‌های شیشه‌ای کاذب

برای اجرای این نوع سقف‌ یعنی سقف‌های کاذب شیشه‌ای نیز نیاز به زیرسازی و شبکه‌بندی داریم. معمولاً این نوع به صورت شبکه‌هایی نصب می‌شوند. در اکثر موارد نصب این سقف‌های کاذب با استفاده از اشکال مختلفی مثل دایره‌ای، مربعی، نواری، مستطیلی و… انجام می‌شود. برای نصب و اجرای آن  نیز باید در ابتدا اندازه‌ گیری‌های اولیه انجام شده و سپس شبکه‌هایی که قرار است شیشه و طلقی داخل آن قرار بگیرد با استفاده از ترازهایی که از قبل مشخص شده‌اند نصب شوند.

نکات مهم قبل از اجرای سقف کاذب

درست است که در مطالب بالا سعی کردیم به ویژگی‌ها و مزایای بسیار خوب سقف‌های کاذب و استفاده از آن‌ها بپردازیم اما این موضوع باعث نمی‌شود که نکاتی را که باید قبل از اجرای این سقف‌های کاذب با آن‌ها دقت کنید را برای شما بیان نکنیم.

 1. همانطور که می‌دانید سقف‌های کاذب در زیر سقف‌های اصلی قرار می‌گیرند و این موضوع باعث می‌شود که سقف‌ها کوتاه‌تر از آن چیزی که هستند بشود. پس از استفاده از سقف‌های کاذب برای محیط‌هایی که خود دارای سقف‌های کوتاه هستند توصیه نمی‌شود.
 2. از طرفی اگر یکی از معیارهای شما برای انتخاب ساختمان سقف‌های بلند آن است، سقف‌های کاذب نمی‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. پیشنهاد ما به شما این است که برای بازسازی ساختمان و استفاده از سقف‌های کاذب در ابتدا از نظر یک مشاور و متخصص در این حوزه استفاده کنید.

معرفی بهترین تولید کننده سقف کاذب 

در قسمت بالاتر بعضی از نمونه کارهای مجموعه کیان دکور شما درج شده است. شاید با خودتان فکر کنید که هر مجموعه که در این حوزه فعال است می‌تواند این نمونه کارها را انجام دهد. در پاسخ باید گفت که به هیچ عنوان نمی‌توان فرایندهای مهمی مثل اجرای سقف کاذب و زیر مجموعه‌های مربوط به آن را به هر شرکت یا مجموعه‌ای واگذار کرد. از آنجایی که فرایندهای مربوط به بازسازی ساختمان معمولاً دارای هزینه و زمان زیادی هستند، نمی‌توان در مورد اجرای آن‌ها ریسک کرد.

به هیچ عنوان نمی‌توان این فرایندها را به هر فرد یا مجموعه‌ای سپرد زیرا در صورتی که این کار به اشتباه و یا غیراصولی انجام شود هزینه بازسازی و تخریب آن بسیار زیاد خواهد بود. پس بهتر است که در اولین مرحله در برای انتخاب طراحی و اجرای سقف‌های کناف و کاذب از مجموعه‌هایی که دارای سابقه و اعتبار هستند استفاده کنید. مجموعه کیان دکور یکی از مجموعه‌های قدرتمند و با سابقه در حوزه ساخت و بازسازی ساختمان‌ها است. کیان دکور نمونه کارهای زیادی در حوزه سقف‌های کاذب و کناف دارد در صورتی که برای اجرا و انتخاب این سقف‌ها دچار مشکل هستید می‌توانید از مشاوره کارشناسان و متخصصین مجموعه ما استفاده کنید.

بهترین تولید کننده سقف کاذب

سوالات متداول

 

۱- سقف کاذب چیست؟

به زبان ساده سقف کاذب یک سقف ثانویه در قسمت زیرین سقف اصلی است که کاربردهای زیادی دارد. این سقف‌ها نقش زیاد و مهمی در موضوع زیبا سازی ساختمان‌ها و آپارتمان‌ها دارند.

۱- بهترین مجموعه ارائه دهنده و اجرای سقف‌ کاذب چه مجموعه‌ای است؟

متاسفانه امروزه افراد و مجموعه‌های زیادی اقدام به طراحی و اجرای انواع سقف‌های کاذب کرده‌اند که معمولاً دارای تجربه و دانش کافی در این حوزه نیستند. اما مجموعه کیان دکور با استفاده از از تکنسین‌ها و متخصصین با سابقه و با تجربه می‌تواند ضمانت طراحی و اجرای هر نوع از سقف کاذبی را برای شما تضمین کند. برای مطمئن شدن از این موضوع می‌توانید به نمونه کارهای مجموعه کیان دکور مراجعه کنید.

۲- سقف مغازه کاذب چه تفاوتی با دیگر سقف‌های کاذب دارد؟

اصولا باید برای هر فضا و محیطی، سقف ایده‌آل را متناسب با شرایط آن انتخاب کرد. از آنجایی که معمولا سقف فروشگاه‌ها و مغازه‌ها بلند است معمولا از انواع سقف‌ مغازه کاذب پیشنهاد می‌شود. سقف‌های کاذبی که برای مغازه‌ها و فروشگاه‌ها مناسب هستند معمولا از انواع PVC، کناف، چوبی و…. هستند. نکته دیگر در مورد انتخاب سقف‌های کاذب مغازه‌ها مربوط به تناسب و سنخیت آن‌ها با دیگر متریال دکور مغازه است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

09126214611