بازسازی ساختمان و خانه

امروزه بازسازی ساختمان یکی از روش‌هایی است که توسط  افراد زیادی انجام می‌گیرد. هر پروژه بازسازی با برنامه ریزی دقیق، کار سخت و ایده های مختلفی همراه است. اما اگر همه چیز به درستی پیش رود می تواند جان تازه ای به ساختمان های قدیمی و مشکل دار بدمد. با این حال، قبل از تصمیم به انجام آن، باید  در مورد انجام این کار فکر کنید؛ چرا که این فرآیند آسان نیست و هزینه و زمان خاص خود را میطلبد. این مطلب اطلاعات مفیدی را درباره ی بازسازی خانه به شما ارائه می‌دهد تا بتوانید به درستی درباره آن تصمیم بگیرید.

خدمات بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان به چه معناست؟

هر زمان پروژه‌ای را انجام می‌دهید که چیدمان، ساختار و سبک اتاق را کاملاً تغییر می‌دهد، در واقع آن را  بازسازی کرده اید. به عبارت دیگر، شما حتما ظاهر و چیدمان فضای آن را تغییر می‌دهید و فقط به نوسازی یا اصلاح بخش های آن اکتفا نمی‌کنید. به عنوان مثال، ممکن است تصمیم بگیرید که آشپزخانه خود را با اتاق نشیمن خود ترکیب کنید تا یک چیدمان مدرن تر و با مفهوم باز ایجاد کنید. اگر پروژه مستلزم تغییر شدید فضایی باشد و در عین حال ظاهر و احساس جدیدی به آن اضافه شود، فرایند بازسازی ساختمان انجام می‌گیرد.

  یک پروژه تعمیر منزل ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • افزایش متراژ مربع یک اتاق
 • بالا بردن و یا استفاده از سقف کاذب
 • نصب سیستم لوله کشی
 • افزودن یا برداشتن دیوارها مانند دیوار با سنگ آنتیک پشت تلویزیون
 • نصب سیستم گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC).
بازسازی ساختمان به چه معناست

چرا ساختمان را بازسازی کنیم؟ 

خدمات بازسازی ساختمان می تواند یک انتخاب عالی برای افرادی باشد که محله، خانه خود و هر چیز مرتبط با آن را دوست دارند. ایده جابجایی ممکن است برای برخی افراد استرس زا باشد. مرمت ظاهر و احساس جدیدی به خانه می بخشد و فضای قابل استفاده تری ارائه می دهد که می تواند همان چیزی باشد که برای بهبود کیفیت زندگی شما لازم است. با اینکه خرید خانه نو ممکن است اتفاق جدید و هیجان انگیزی باشد، با این حال معایبی نیز به همراه دارد. خرید خانه می تواند فرایندی زمان بر باشد که استرس زیادی را به همراه دارد، ممکن است دقیقاً به آنچه می خواهید نرسید، شاید مجبور شوید منطقه ای را که دوست دارید ترک کنید و مهم تر از آن هزینه های جابجایی زیاد است.

در مقابل بازسازی ساختمان قدیمی با اینکه با صرف هزینه هایی همراه است اما در مقابل جابجایی می تواند مزایایی به همراه داشته باشد. می توانید با برنامه ریزی دقیق، طرح و ایده خود را با افراد متخصص در میان بگذارید و به خانه ای که همیشه در رویاهایتان به آن فکر می کردید، برسید. اگر محله خود را دوست دارید، مجبور نیستید جابجا شوید. با بازسازی خانه فعلی خود، استرس ناشی از جابجایی و ترک محله مورد علاقه خود را از بین ببرید. در آخر باید اضافه کرد که این‌کار میتواند مقرون به صرفه تر باشد و در نهایت به ارزش ملک شما بیفزاید.

بازسازی خانه چه فوایدی دارد؟

۱- صرفه جویی در هزینه جابجایی

اگر واقعاً منطقه ای را که در آن زندگی می کنید دوست دارید، یا عاشق خانه خود هستید، مرمت آن آسان تر از فروش و خرید ملک دیگری در مکانی متفاوت است. بازسازی خانه یک گزینه مقرون به صرفه تری نسبت به جای خرید ملک جدید در جای دیگر است. برخی اوقات پیش می آید که افراد در زمان خرید خانه نو متحمل ضرر های می‌شوند که می‌توانست صرف فعالیت‌های نوسازی خانه شود.

۲- سرمایه گذاری و سود دهی بیشتر

اگر قصد شما این است که خانه خود را برای فروش قرار دهید، بازسازی خانه می تواند به شما کمک کند تا سود بیشتری کسب کنید. یا اگر قصد دارید منزل خود را به افراد مختلف اجاره دهید باید بدانید که با مرمت می توانید اجاره بالاتری دریافت کنید. 

۳- افزایش ارزش ملک

با بازسازی منزل خود، به شکل قابل توجهی ارزش آن را افزایش می دهید و از این طریق به افزایش سرمایه خود کمک می‌کنید. با کمی تحقیق درباره ایده های مدرن می توانید ارزش ملک خود را بیشتر از مقدار هزینه بازسازی خانه، افزایش دهید. 

۴- زیبایی و شکوه را به خانه خود بازگردانید

همه ما بارها و بارها دیده‌ایم که خانه‌های قدیمی در صورت مرمت می‌توانند به یکی از جذاب‌ترین سازه‌ها تبدیل شوند. برخی از خانه های قدیمی هستند که با وجود اینکه سال های زیادی از زمان ساخت آن ها می گذرد، همچنان دارای معماری منحصر به فردی هستند. در این زمان می تواند در بخش های مختلف مانند اضافه کردن کناف سقف می تواند شکوه از دست رفته آن را بازگرداند. با اینکه بازسازی خانه های قدیمی چالش های زیادی به همراه دارد اما در نهایت می تواند چندین میلیون به ارزش آن بیافزاید. 

۵- تاسیسات مدرن

بسیاری از مردم بازسازی منزل انجام می دهند تا بتوانند با اضافه کردن تجهیزات و تاسیسات مدرن، در صرفه جویی هزینه ها قدم بردارند. اگرچه انجام این اصلاحات ممکن است گاهی پرهزینه باشد، اما توجه به این نکته مهم است که چنین هزینه ای به دلیل صرفه جویی جبران می شود.

۶- ایمنی

پس از بیش از ۲۰ سال زندگی در خانه خود، بدون شک احتمال آسیب دیدن آن وجود دارد. یکی از دلایلی که بازسازی خانه انجام میگیرد، افزایش ایمنی آن‌هاست. بنابراین با یک مرمت اصولی خانه خود را به مکانی امن برای زندگی تبدیل خواهید کرد.

۷- راحتی و رفع نیاز 

احساس راحتی در خانه بسیار مهم است. شما می خواهید در جایی زندگی کنید که همیشه منتظر بازگشت در پایان روز باشید. خانه شما باید بهترین فضای زندگی باشد و در عین حال تمامی نیاز های افراد خانواده را تامین کند. نیاز های مختلفی مثل داشتن اتاق خواب های شخصی یا افزایش ابعاد بخش های مختلف یا افزودن سقف کاذب آشپزخانه برخی از این مثال ها می باشند.

مراحل بازسازی ساختمان چیست؟

مراحل بازسازی ساختمان

مراحل بازسازی خانه

پروسه بازسازی ساختمان شما ۵ مرحله اصلی است که در ادامه به توضیح هر یک می‌پردازیم.

مرحله ۱: برنامه ریزی

هنگامی که قصد دارید پروژه بازسازی خانه را شروع کنید، باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشید. ابتدا باید در مورد اندازه و سبک پروژه خود تصمیم بگیرید و سپس لیستی از تمام ویژگی ها و انتظارات خود را بنویسید. پایبند ماندن به موارد ذکر شده شما برای هماهنگی با بودجه بسیار مهم است. 

مرحله ۲: بودجه بندی

 از دوستان و آشنایانی که ترمیم مشابهی داشته اند بپرسید که چه میزان پرداخت کرده اند و چه کسی کار را انجام داده است. شما باید به دنبال تامین مالی از طریق وام مسکن یا راه های دیگر باشید. با در نظر گرفتن هزینه های مربوط به آن، مطمئن شوید که پروژه شما ارزش خانه شما را بیشتر از هزینه های صرف شده، افزایش می دهد.

مرحله ۳: تخریب

برداشتن عناصری مانند دیوارها و سیم کشی ها، فرش و کفپوش می تواند کار سختی باشد. اما اگر بخواهید خودتان این کار را انجام دهید، در هزینه های زیادی صرفه جویی خواهید کرد. مهم نیست که چه کسی تخریب را انجام می دهد، مطمئن شوید که خانه خود را با خالی کردن محیط از وسایل برای این کار آماده کنید. 

مرحله ۴: ساخت و ساز

اگر پروژه شما بزرگ است، مانند مرمت آشپزخانه یا اضافه کردن بخش جدید، ممکن است بخواهید به طور موقت از خانه خود خارج شوید. اگر چند روز بدون برق، گرما یا آب، سبک زندگی شما را مختل می کند، به اقامت در کنار خانواده یا دوستان فکر کنید.

مرحله ۵: پاکسازی

درست مثل تخریب، پاکسازی نیز یک کار پر زحمت است، اما مطمئناً اگر بخشی از کار را انجام دهید، هزینه های شما را جبران خواهد کرد. وقتی همه گرد و غبار و زباله ها پاک شدند، می توانید شروع به چیدن وسایل و لذت بردن از خانه تازه مرمت شده خود کنید.

نحوه استعلام قیمت بازسازی ساختمان از کیان دکور

برای استعلام هزینه بازسازی خانه در کیان دکور می توانید با پرکردن فرم موجود در این صفحه منتظر تماس کارشناسان کیان دکور برای مشاوره و استعلام قیمت باشید و یا با شماره ۰۹۱۲۶۲۱۴۶۱۱ (مهندس شاهدی) تماس بگیرید.

در بازسازی خانه چه بخش هایی بازسازی می شوند؟ 

قسمت های مختلفی در یک ساختمان وجود دارند که قابل مرمت هستند. در ادامه به بررسی آن ها می‌پردازیم:

 • بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانهآشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های هر خانه ای محسوب می‌شود. بازسازی آشپزخانه می تواند آشپزخانه را به یک منطقه جذاب تر و مدرن تری تبدیل کند تا برای پختن وعده های غذایی، سرگرمی دوستان و خانواده و گرد هم آوردن افراد آماده باشد.  در این زمان میتوان با استفاده از کناف یا رابیتس زیبایی منحصر بفردی به آشپزخانه اضافه کرد. اما کناف بهتر است یا رابیتس؟ بهتر است تصمیم گیری در رابطه با این موضوع را در اختیار متخصصان این حوزه بگذاریم.

 • تعمیر حمام

حمام ها ممکن است جذابیت اجتماعی مشابه آشپزخانه را نداشته باشند، اما به هر حال برای هر خانواده اهمیت بالایی دارند. حمام‌ها را می‌توان در طرح‌ها و سبک‌های مختلفی طراحی کرد تا بتوانند راحت و کاربردی باشند. همچنین با طراحی نورپردازی میتوان زیبایی منحصر بفردی به فضا اضافه کرد.

 • مرمت زیرزمین

 بسیاری از مردم زیرزمین ها را مناطق تاریک و خالی از سکنه می دانند و بیشتر به عنوان انباری مورد استفاده قرار می دهند. یک زیرزمین تاریک و غبارآلود می تواند به یک محیط دنج، سالن استراحت یا اتاق مطالعه تبدیل شود.

 • تغییر گاراژ

بیشتر گاراژها و پیلوت ها برای نگهداری اتومبیل های پارک شده استفاده می شوند؛ این درحالی است که می توان آن ها را برای بسیاری از اهداف دیگر دوباره طراحی کرد.

 • تغییر نمای بیرونی خانه

ظاهر یک ساختمان اهمیت زیادی دارد. مرمت فضای بیرونی خانه شما راهی عالی برای انعکاس سلیقه و سبک شما است. کارشناسان طراحی خانه می توانند سقف، پاسیو، ایوان یا حیاط شما را با استفاده از متحول کنند.

 • مرمت سقف

بازسازی سقف کنافسقف یکی از بارزترین ویژگی های هر خانه ای محسوب می‌شود. بنابراین، طراحی و مواد سقف شما نقش مهمی در زیبایی ظاهری کلی خانه شما دارد. در این زمان استفاده از سقف کاذب انتخاب مناسبی محسوب می شود.

 • بازسازی پاسیو

چه بخواهید یک پاسیو به خانه خود اضافه کنید یا بخواهید پاسیو موجود خود را بازسازی کنید، طراحی و ساخت خانه می تواند به شما کمک کند. پاسیوها باید باز باشند، مکان‌های سرگرم‌کننده برای استراحت و لذت بردن از نوشیدنی یا وعده غذایی زمانی که هوا خوب است.  

 • مرمت ایوان

مانند پاسیو، ایوان ها می توانند یک افزودنی سرگرم کننده و کاربردی به نمای بیرونی خانه شما اضافه کنند. ایوان ها را می توان در سبک های بسیاری با استفاده از مصالح ساختمانی مختلف طراحی کرد.

 • ساخت مجدد حیاط

مرمت حیاط می تواند ظاهر آن را به طور کامل تغییر دهد. یک محوطه چمن‌زار ساده را می‌توان به گونه‌ای طراحی کرد که بخش های مختلفی مثل مسیرهای پیاده‌روی، حوض‌ها، باغچه‌ها، سایبان‌ها و موارد دیگر را در خود داشته باشد.

نمونه کارهای قبل و بعد از بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان می تواند تغییرات اساسی در بنا ایجاد کند. ساختمان ها پس از مدتی نیاز دارند تا همانند ساختمان های جدید مدرن شوند تا در زمان فروش بتوانند سود زیادی به صاحبان ملک برسانند. در اینجا برخی از نمونه های قبل و بعد از بازسازی ساختمان قدیمی ها وجود دارد که سبب بهبود فضا و زیبایی آن می شود. این نمونه کارها توسط مجموعه کیان دکور انجام شده است. برای مشاهده نمونه کار های بازسازی خانه توسط مجموعه کیان دکور م توانید ویدئو زیر را مشاهده نمایید.

بازسازی ساختمان

نحوه سفارش بازسازی ساختمان

 • در ابتدا به عنوان مالک ساختمان لازم است مجوز های مربوط به پروسه مرمت را دریافت کنید. اگر بنای مورد نظر شما جزو میراث فرهنگی باشد، باید از آن مکان نیز مجوز های مربوطه را دریافت کنید. 
 • با جستجوی دقیق شرکت مورد نظر برای انجام بازسازی منزل را پیدا کنید. پیدا کردن شرکت های قابل اعتماد ممکن است کمی طول بکشد، اما در نهایت می تواند به نتایج خوبی منجر شود.
 • پس از انتخاب با مشاوران و متخصصان مربوط به این حوزه مشورت کنید و درباره انتظارات و بودجه خود با آن ها به توافق برسید.

معرفی انواع روش های بازسازی خانه

بازسازی ساختمان قدیمی و جدید میتواند به روش های زیر انجام گیرد:

 • ساخت مجدد به شیوه آرکنولوژیک یا مرمت علمی
 • بازسازی به شیوه آرتیستیک یا مرمت هنری
 • مرمت حفاظتی منزل
 • ترمیم سبکی
 • پاکسازی سبکی
 • بازسازی تکمیلی

۱. بازسازی آرکنولوژیک یا مرمت علمی

در این روش احتیاج است تا متخصص مربوطه با بررسی دقیق ساختمان، تعیین کند که برای مرمت و تعمیر خانه چه اقداماتی باید انجام شود. در این نوع ترمیم ساختمان ممکن است بخش های زیر زیر تغییر کند:

 • کنده کاری پی ساختمان
 • بازسازی نمای ساختمان مانند تغییرات سنگ‌های نما
 • اجرای فرایند سفت کاری مانند سفت کاری ترک خوردگی‌ها
 • مقاوم‌سازی ساختمان
 • جایگذاری مجدد المان‌های جدا شده

۲. بازسازی آرتیستیک یا مرمت هنری

این مرمت نیز نیازمند فرد متخصص در این حوزه می باشد و اجرای آن بر اساس سلیقه فرد مرمت کننده انجام می گیرد. حذف یا اضافه کردن بخش های مختلف توسط فرد متخصص و بر اساس تجربه ای که دارد انجام می گیرد این شیوه بیشتر برای برنامه های کاربرد دارد که به احتمال زیاد زمان قابل توجهی پایدار نخواهند ماند.

۳. مرمت حفاظتی خانه

با گذشت زمان ساختمان های قدیمی ضعیف می شوم و نیازمند بهبود هستند تعیین زمان لازم است ابتدا ساختمان مورد نظر تقویت شود و سپس تغییرات لازم روی آن اعمال شود. از این شیوه برای مقاوم سازی و بازسازی خانه های قدیمی استفاده می شود و اغلب دیوارها، تیرها و ستون ها که وزن بنا را به دوش می کشند، مورد مرمت قرار می گیرند.

۴. بازسازی سبکی

این شیوه زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که افراد از معماری کلی بنا رضایت دارند اما تمایل دارند تغییرات مختلف را در بخش های آن پیاده کنند. در این روش ظاهر ساختمان تغییر زیادی نمی کند و بخش های فرسوده و ضعیف ترمیم شده و قابل استفاده می شود.

۵. پاکسازی سبکی

زمانی که متخصص و طراح مربوطه بخش های ناکارآمد را حذف می کند به نوعی از این روش برای بازسازی ساختمان قدیمی و جدید استفاده کرده است. این شیوه بهبود ظاهر ساختمان کمک زیادی میکند.

۶. بازسازی تکمیلی

ساختمان هایی که سالهای زیادی است که بنا شدند، در طول زمان قدیمی و فرسوده می شوند. این روش با بهبود بخش های فرسوده کمک می‌کند تا عمر بنا افزایش یابد. بازی روش بیشتر برای بازسازی خانه های قدیمی استفاده می شود.

آیا بازسازی ساختمان با نوسازی ساختمان متفاوت است؟

تفاوت بازسازی ساختمان با نوسازی

این دو مفهوم عموما به جای یکدیگر استفاده می‌شوند اما باید اشاره کرد که این دو تفاوت های اساسی دارند. نوسازی ظاهر و احساس یک اتاق یا کل ساختار را بدون تغییر به روز می کند. در طول این فرایند یک آشپزخانه، آشپزخانه باقی می ماند و یک اتاق خواب یک اتاق خواب می ماند، اما تعمیرات و تغییرات لازم اعمال می شود. نوسازی به طور کلی شامل مواردی مثل رنگ‌آمیزی، نصب کف‌پوش‌های جدید و تعویض مواردی مانند دستگیره‌های کابینت و شیر آب می‌شود و دکوراسیون داخلی را تغییر می دهد. 

در طول یک بازسازی، طراحی  و گاهی اوقات ساختار تغییر می کند. و ممکن است شامل کندن دیوار برای گسترش حمام و یا افزایش متراژ آشپزخانه  را شامل شود. اضافه کردن بخش های مختلف نیز نوعی مرمت در نظر گرفته می شود. با این حال، بازسازی همیشه نیازی به تغییرات ساختاری ندارد و می تواند چیزی به سادگی تبدیل اتاق خواب مهمان به دفتر کار خانگی باشد. اگر هدف منطقه تغییر کرده باشد، مرمت صورت گرفته  است. برخی از تفاوت های این دو میتواند شامل:

۱- هزینه

از آنجایی که مرمت ممکن است مستلزم تغییر ساختار فیزیکی خانه باشد، اغلب لازم است سیم‌کشی، لوله‌کشی و کانال‌کشی را مجددا پیکربندی کرد، که همین مسئله پروژه را پیچیده‌تر و گران‌تر می‌کند. ولی در مقابل نوسازی هزینه های کمتری را در برمیگیرد.

۲- زمان

پروژه های مرمت به دلیل اینکه کار بیشتری انجام می‌شود معمولاً بیشتر از نوسازی طول می کشد.

۳- کار

نوسازی بیشتر بر ظاهر ساختمان یا خانه شما متمرکز است، در حالی که مرمت ها به تغییر فضای کلی مشغول هستند. همین موضع سبب می‌شود تا میزان کار بیشتری را شامل شود و نیازمند به نیروهای بیشتری باشد.

۴- سفارشی‌سازی

مرمت بیشترین انعطاف‌پذیری طراحی و شخصی سازی را به شما می‌دهد. می توانید از ابتدا شروع کنید و اتاق یا منطقه را دوباره طراحی کنید. اما در مقابل نوسازی برای زیباسازی معمولا گزینه‌های کمتری را ارائه می‌دهد.

چک لیست بازسازی خانه های قدیمی 

بازسازی خانه های قدیمی کار کوچکی نیست. نه تنها در برخورد با سازه‌های قدیمی و مصالح ساختمانی باید دقت ویژه‌ای داشت، بلکه خانه‌های قدیمی پر از اتفاقات غیر قابل پیش بینی هستند و هزینه‌ها می‌تواند به سرعت افزایش یابد. اما یک مرمت درست می تواند یک کابوس را به یک خانه رویایی تبدیل کند. توجه به نکات زیر کمک می کند تا این فرایند به درستی انجام پذیرد.

۱- مطمئن شوید که با یک فرد متخصص کار می کنید.

خانه های قدیمی مشکلات ساختاری و طراحی منحصر به فرد خود را دارند، به خمین علت تجربه و تخصص افراد اهمیت زیادی پیدا می‌کند. هنگامی که در حال تحقیق در مورد شرکت‌هایی هستید که می‌خواهید با آنها کار کنید، در مورد تجربه بازسازی خانه های قدیمی اطلاعات لازم را کسب کنید.

۲- وقتی شک دارید، از بخش های کوچک شروع کنید.

شاید در ابتدا تمایل داشته باشید که تمامی بخش های خانه را به یکباره مرمت کنیم اما انجام مرحله به مرحله آن در جهت جلوگیری از اتفاقات غیر قابل پیش بینی نیز می‌تواند بسیار موثر باشد. انتخاب یک روش دقیق و حساب شده به شما کمک می کند تا به جای عجله برای تکمیل خانه خود، روی انتخاب مواد با کیفیت و فکر کردن درباره عناصر مهم طراحی تمرکز کنید.

۳- بازگشت سرمایه را در نظر بگیرید

 شاید تمایل داشته باشید که پس از مدتی منزل خود را به فروش برسانید و در این زمان مرمت یک آشپزخانه قدیمی به میزان زیادی می تواند در جذب مشتریان تاثیر گذار باشد. علاوه بر این، از آنجایی که بازسازی خانه های قدیمی کمی گران‌تر از خانه‌های جدیدتر هستند، با ارزش ساختمان می افزایند.

۴- پروژه های عملی را در اولویت قرار دهید

اگر بخش های مهم خانه شما نیاز به کمک دارند، مانند سقف، پنجره ها، لوله کشی یا برق، ضروری است که از آن قسمت ها شروع کنید. این موضوع نه تنها برای ایمنی شما ضروری هستند، بلکه از کل خانه شما در برابر آسیب محافظت می کنند. 

۵- شخصیت خانه خود را در آغوش بگیرید

 هنگام انجام یک بازسازی خانه های قدیمی، سعی کنید از نقاط قوت خانه های قدیمی و فضا های  منحصر به فرد آن به نفع خود استفاده کنید. 

چند نکته مهم قبل از بازسازی ساختمان

چندین نکته مهم وجود دارد که باید قبل از شروع هر پروژه مرمت در نظر بگیرید؛ این نکات شامل:

 • اهداف شما برای  بازسازی منزل
 • اهداف عملکردی شما برای فضا
 • ترجیحات و اهداف زیبایی شناختی شما
 • نیازها و ترجیحات کسانی که در خانه زندگی میکنند
 • بودجه شما برای مرمت
 • انتظارات شما برای بازگشت سرمایه
 • فضایی که در اختیار دارید
 • انعطاف پذیری شما نسبت به زمان
 • جدول زمانی مرمت شما
 • تاثیر بخش مرمت شده بر دیگر بخش های خانه

چه زمانی بازسازی خانه ضروری می شود؟

بازسازی ساختمان۱- وقتی در خانه خود احساس آرامش نمی کنید.

برای اینکه خانه به محیطی امن و راحت تبدیل شود، باید برای مالک لذت بخش باشد. زمانی که احساس می کنید با خانه خود ارتباط برقرار نمیکنید لازم است آن را مطابق با سلیقه جدید خود مرمت کنید.

۲- وقتی خانه شما قدیمی است

برخی از خانه‌ها دیرتر از بقیه ساخته شده‌اند و پس از گذشت زمان تاسیسات آن دچار مشکل می شوند. مرمت ساختمان به منزل شما کمک میکند تا در بخش های مختلف دوباره عملکرد خود را بازیابند.

۳- در زمان فروش خانه

اگر می‌خواهید ملک خود را بفروشید، اما همچنان مشتریان زیادی ندارید، باید سعی کنید یک یا دو اتاق یا در صورت امکان کل ملک را مرمت کنید. معماری، رنگ ها و طرح های مدرن در یک ملک ارزش آن را افزایش می دهد، به این ترتیب می توانید فروش بالایی داشته باشید.

۴- وقتی دیگر احساس امنیت نمی کند

خانه‌های قدیمی سیستم‌های امنیتی ساده ای دارند یا فاقد آن هستند که همین مسئله احتمال دزدی را به شدت افزایش می‌دهد. بازسازی خانه به شما امکان دسترسی به فناوری پیشرفته را می دهد که امنیت خانه شما را تضمین میکند.

شرکت های خدمات بازسازی ساختمان چه مزیتی دارند؟ 

فرایند مرمت ساختمان مانند هر حرفه ی دیگری نیازمند افراد متخصص در این زمینه است. سپردن کار به شرکت های معتبر می تواند مزیت های زیادی را به همراه داشته باشد.

۱- دریافت مهارت های تخصصی

هنگامی که با یک شرکت مرمت که با افراد متخصص کار میکند خدمات دریافت می کنید، از علاقه، تخصص و سال ها تجربه متخصصان بهره مند می شوید. این متخصصان گواهینامه‌ها و یا مدرک‌های متعددی دریافت کرده‌اند و می توانند برای مشکلات راهکارهای مفیدی را ارائه دهند

۲- از نقض قوانین ساختمانی خودداری کنید

هر منطقه حداقل الزامات را برای طراحی و ساخت ساختمان های جدید و تغییرات در ساختمان های موجود فراهم می کند. این الزامات با هدف تضمین ایمنی و سلامت ساختمان ها وجود دارند. اگر خانه شما با قوانین ساختمانی مطابقت ندارد، ممکن است منتظر جریمه و حتی خراب کردن یا مرمت گران قیمت پروژه خود باشید. شرکت های موجود با قوانین آشنایی دارند و طبق آن ها عمل خواهند کرد.

۳- ارتباط با تیم حرفه ای

که ارتباط  با یک شرکت مرمت به نفع صاحب خانه است تا بتواند به راحتی با افراد ماهری کار کند که به طور مداوم مطابق با استانداردهای شرکت خود عمل می کنند و با ارزش های اصلی آنها همسو هستند.

۴- فقط برای آنچه نیاز دارید بپردازید

یکی از مزایای متعدد مشارکت یک شرکت طراحی که پیمانکاران تجاری را برون سپاری می کند، کاهش هزینه های کلی و هزینه های اداری است، بدون اینکه بخواهند در این مسیر کیفیت را قربانی کنند. 

چرا بازسازی خانه را به کیان دکور بسپارید؟

شرکت کیان دکور یکی از مجموعه هایی است که با شعار سرعت، دقت و گارانتی خدماتی که ارائه می دهد، تلاش میکند تا اعتماد مشتریان را جلب کند. همچنین تیمی که در این شرکت مشغول به کار هستند افراد متخصص و خوش ذوقی هستند که میتواند بهترین گزینه را برای افراد ارائه دهند. از دیگر ویژگی های این شرکت میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بازدید و مشاوره رایگان و تخصصی توسط کارشناس حاذق در حوزه مرمت ساختمان
 •  تحویل طراحی تمام شده پروژه به کارفرما قبل از شروع کار
 •  اجرای کار توسط کارکنان مجرب و متخصص
 •  تحویل سریع و به موقع با ذکر زمان بندی در در قرارداد های شرکت کیان دکور
 • استفاده از متریال درجه یک و با ضمانت در کار

* شرکت کیان دکور به هیچ عنوان موافق با استفاده از متریال بی کیفیت و بی ضمانت در کار نمیباشد.

بازسازی کف ساختمان

نحوه سفارش بازسازی ساختمان در کیان دکور 

خدمات بازسازی ساختمان، خانه‌های قدیمی و آپارتمان در کیان دکور شامل مواردی از قبیل تخریب، بنایی و نازک کاری، کارهای تاسیساتی، تزئینات داخلی و نصب و اجرای سقف کاذب و پارکت و همچنین کابینت کاری و اجرای انواع مصنوعات چوبی و ام دی اف می‌شود. کارشناس مجرب و متخصص کیان دکور با دانش و مهارت خاص در زمینه مرمت ساختمان، بهترین پیشنهاد را برای رسیدن به نتیجه دلخواه به شما ارائه می‌دهند. به طور خلاصه در کیان دکور خدمات بازسازی خانه و آپارتمان طبق موارد زیر انجام می‌شود:

۱- تخریب: جابه جا کردن دیوارهای داخلی، برداشتن کف، تخریب کاشی، سرامیک و کف سرویس بهداشتی، تخریب گچ‌بری قدیمی سقف و … .

۲- بنایی: گچ کاری، سرامیک کاری و کاشی کاری، سنگ کاری، ایزوگام کردن و … .

۳- تاسیسات: لوله کشی آب، برقکاری، لوله کشی گاز، نصب کولرگازی و نصب و اجرای سیستم های گرمایشی و سرمایشی و … .

۴- تزئینات داخلی: کناف سقف و دیوار، اجرای انواع سقف کاذب ساده و طرح دار برای فضاهای مختلف مانند سقف سرویس بهداشتی، سقف آشپزخانه و سقف پروژه های تجاری و اداری، نصب و اجرای کاغذ دیواری، نصب سنگ آنتیک پشت تلویزیون، نوار درزگیر کناف، انواع دیوارپوش فومی و پی وی سی و اجرای پارکت و لمینت کف همراه با قرنیز.

۵- کابینت کاری، کمد دیواری، میز تی وی، ساخت و اجرای انواع مصنوعات چوبی و ام دی افی و …

شما می‌توانید برای استعلام هزینه خدمات تعمیر و بازسازی منزل و ساختمان با شماره زیر تماس گرفته و از کارشناسان کیان دکور مشاوره بگیرید.

۰۹۱۲۶۲۱۴۶۱۱

سوالات متداول

۱- چه نوع بازسازی در خانه بیشترین ارزش را دارد؟

 • کارهایی متراژ را به خانه اضافه می کند.
 • مرمت برای یک طرح طبقه باز
 • مرمت های بیرونی که جذابیت خانه شما را افزایش می دهد
 • بازسازی کامل آشپزخانه با استفاده از مواد با کیفیت بالا و چیدمان های جادار
 • بازسازی آشپزخانه با وسایل جدید، کابینت و میز
 • افزودن وسایل کم مصرف در سراسر خانه
 • بازسازی حمام با وسایل جدید مثل تایل آلومینیومی
 • ارتقاهایی که کارایی خانه شما را افزایش می دهد
 • ارتقاء ها، مانند سقف جدید یا سایدینگ جدید، که دردسرهای تعمیر و نگهداری را کاهش می دهد
 • نصب کفپوش های چوبی سخت یا مرمت کفپوش های چوبی موجود
 • پروژه های نوسازی که نور طبیعی و وسایل روشنایی را بهبود می بخشد

۲- بهترین زمان برای شروع یک پروژه بازسازی خانه چه زمانی است؟

بهترین زمان برای شروع بازسازی ساختمان به عوامل زیادی بستگی دارد که منحصر به سبک زندگی و برنامه شماست.  ممکن است ترجیح دهید پروژه نوسازی خود را برای زمانی برنامه ریزی کنید که این پروژه کمترین اختلال را در سبک زندگی و برنامه روزانه شما ایجاد کند. پروژه های داخلی، مانند مرمت آشپزخانه یا حمام، می توانند در تمام طول سال انجام شوند، زیرا به آب و هوا بستگی ندارند. اما برای پروژه‌هایی که در نمای بیرونی خانه شما انجام می‌شوند، باید شرایط آب و هوایی در نظر گرفته شوند .

۳- پروژه بازسازی ساختمان چقدر زمان بر است؟

هر پروژه فردی است و زمان تکمیل پروژه شما بستگی به برنامه های نهایی و مواردی دارد که شامل خواهد شد.

دیگر خدمات کیان دکور

جهت دریافت تماس و مشاوره رایگان با کارشناسان کیان دکور فرم زیر را ارسال کنید

تماس بگیرید

09126214611