۱۳ نکته برای کاهش هزینه بازسازی ساختمان

امروزه با مدرنیته شدن سبک زندگی، صاحبان خانه‌های قدیمی به سمت بازسازی ساختمان خود و مدرن کردن آن روی آورده‌اند. اما هزینه بازسازی ساختمان گاهی اوقات می‌تواند بسیار زیاد شود .پس باید به بودجه خود نیز توجه کنید و تا جای ممکن هزینه بازسازی را کاهش دهید . در این مقاله سعی کردیم تا چند روش برای کاهش هزینه بازسازی ساختمان را معرفی نماییم.

رد شدن از مرز بودجه‌ای که برای هدف خود تعیین کرده‌ایم می‌تواند بزرگترین ترس هرکسی باشد. با تفکر استراتژیک و درست در مورد طراحی، مواد و زمان‌بندی می‌توانید هزینه‌های خود را بدون حذف بخشی از کار، کاهش دهید. در ادامه،روش‌هایی را برای کنترل هزینه بازسای ارائه می‌دهیم.

بازسازی ساختمان چیست؟

هزینه بازسازی ساختمان - بازسازی ساختمان چیست

بازسازی یا نوسازی ساختمان به عملیات ترمیم و مرمت بنا به منظور زیباتر کردن و مقاوم سازی بنا گفته می‌شود. به عبارت دیگر نوسازی یک روش هیجا‌ن‌انگیز برای ایجاد خانه‌ای است که عاشق آن باشید. چه به دنبال بروزرسانی یک خانه‌ی قدیمی و ایجاد فضایی راحت‌تر باشید، چه امیدوار باشید ارزش بیشتری به ملک خود بیفزایید، در هر صورت بازسازی مزایای بسیاری دارد.چیزهای زیادی وجود دارد که باید به آنها فکر کنید و باید از بسیاری از مشکلات جلوگیری کنیدپس،بهتر است پیش از اقدامی  برای بازسازی ساختمان خود از متخصصین آن کمک بگیرید. با تحقیق، برنامه‌ریزی دقیق و مشاوره از طرف کارشناسان کیان دکور، تمام چیزهایی را که برای بازسازی نیاز دارید، خواهید داشت.در اینجا نکات مهم در مورد چگونگی بازسازی موثر یک خانه ارائه شده است.

نکات مهم در بازسازی موثر ساختمان :

۱. تحقیقات خود را انجام دهید

هر پروژه‌ی موفقی با تحقیق و برنامه‌ریزی شروع می‌شود. نوسازی کار بزرگی است، بنابراین بسیار مهم است که بدانید درگیر چه کاری هستید. تحقیق به شما کمک می‌کند تا برنامه‌ریزی بهتری داشته باشید، بودجه‌ی موثرتری را اختصاص دهید و از عقب ماندگی‌های پرهزینه جلوگیری کنید.

تحقیق یک روش عالی برای جمع‌آوری ایده‌ها و محدود کردن انتخاب سبک شما است. برخی از ایده‌های خلاقانه شما ممکن است هوشمندانه به نظر برسند، اما تحقیق به شما کمک می‌کند بفهمید که این ایده اصلاً امکانپذیر است یا خیر. همچنین باید بررسی کنید که آیا محدودیت یا الزامات شورای محلی وجود دارد.

۲. اجناس درجه یک را با درجه دو و سه با هم ترکیب کنید

هزینه بازسازی ساختمان - اجناس درجه یک را با درجه دو و سه با هم ترکیب کنید

با استفاده از عناصر ارزان و گران در بنا چیزی به چشم نمی آید .مثلا استفاده از سقف کاذب آشپزخانه می‌تواند تاثیر زیادی در طراحی بنا بگذارد و تا حد زیادی مشکلات مربوط به سقف آشپزخانه را بپوشاند. بنابراین بهتر است پول خود را صرف مناطقی نمایید که جلوه بیشتری دارد و در دید است مثل درب ها کشو، کاشی و رویه کابینت ها.

۳. بودجه اختصاص دهید

برنامه‌ریزی برای یک نوسازی می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز باشد و به راحتی می‌توانید به ایده‌های باشکوهی برسید. واقعیت این است که هر ایده‌ای از نظر مالی امکانپذیر نیست. اگر در ابتدا بودجه‌ای اختصاص ندهید، ممکن است در نهایت بیش از توان مالی‌تان هزینه کنید.

تصمیم بگیرید که در کل چه مقدار می‌توانید هزینه کنید. سپس، آن بودجه را برای بخش‌هایی از خانه تقسیم کنید. مشخص کنید که اولویت‌های شما چیست و به این فکر کنید که کجا می‌توانید هزینه‌ها را کاهش دهید. درمورد هزینه‌های همه چیز تحقیق کنید.

۴. با همسایگان خود مشورت کنید

پس از دانستن اینکه برنامه‌های نوسازی شما چیست، با همسایگان خود صحبت کنید تا ببینید آیا آنها موافق هستند یا خیر. بی‌اطلاع نگه داشتنِ افراد درباره‌ی تغییراتی که ممکن است روی آنها تأثیر بگذارد، می‌تواند بر رابطه‌ی شما با آنها تأثیر منفی بگذارد. وقتی کار بازسازی شما تمام شد، می‌خواهید یک فضای مثبت برای زندگی داشته باشید، بنابراین بهتر است از همان ابتدا با همسایگان خود ارتباط برقرار کنید.

۵. اولویت های خود را بدانید

هزینه بازسازی ساختمان - اولویت های خود را بدانید

وقتی بدانید مهمترین چیز برای شما چیست، می‌توانید ابتدا روی این قسمت‌ها تمرکز کنید. به این ترتیب اگر بودجه‌ی شما کم شود، آن را برای باارزش‌ترین چیز خرج کنید.

کارشناسان توصیه می‌کنند که از آشپزخانه، حمام و اتاق نشیمن شروع به کار کنید زیرا این نواحی گران‌ترین مناطق برای بازسازی هستند. به طور مثال می‌توانید از انواع سقف کاذب مختلف برای این نواحی استفاده نمایید. این بخش‌ها همچنین مناطقی از منزل هستند که بیشترین استفاده را دارند. اگر مجبورید نوسازی را به حالت تعلیق درآورید، بهترین کار این است که اولویت‌های اصلی شما ابتدا اجرا شوند.

نکته: اگر دیوارها را جابجا می‌کنید یا گچ را حذف می‌کنید، فراموش نکنید که در مورد عایق‌کاری تأمل کنید. در مورد طبقات خانه‌های دو طبقه نیز همین طور است. نباید وقتی که دیوار یا سقف باز شده است، فرصت نصب عایق را از دست یدهید.

۶. مواد را مطابق با آب و هوای منطقه انتخاب کنید

شما می‌خواهید نوسازی‌تان در طول زمان مقاومت داشته باشد. به همین دلیل انتخاب مواد با کیفیتِ متناسب با شرایط آب و هوایی و محیطی محل زندگی‌تان مهم است. آب و هوای شدید استرالیا می‌تواند به خصوص در مورد مصالح ساختمانی نیز شدید باشد، به ویژه در امتداد خط ساحلی که نمک و خورشید در آن فراوان است.
برای بازسازی منازل ساحلی، موادی مانند بتن، فلز و الوارهای طبیعی را که مخصوصاً سخت هستند انتخاب کنید. اگر منزل شما در یک بخش منطقه‌ای است، اطمینان حاصل کنید که مصالح را مطابق با مقررات آتش‌سوزی مانند فولاد، شیشه و آجر انتخاب کرده‌اید.

۷. برخی کارها را به متخصصان بسپارید

هزینه بازسازی ساختمان - برخی کارها را به متخصصان بسپارید

اگر خودتان کارها را انجام دهید می‌توانید مقدار زیادی پول پس‌انداز کنید، اما گاهی‌اوقات بیشتر از اینکه ارزش داشته باشد، دردسرساز است. برای برخی از عناصر نوسازی، بهتر است این کار را به متخصصان بسپارید. آنها می‌دانند که چه کاری انجام دهند و تمام تجهیزات مناسب را برای تحقق بخشیدن به کیفیت عالی در اختیار دارند. آنها احتمالاً بسیار سریعتر از شما نیز خواهند بود!
تراز کردن کف، لوله‌کشی و کارهای برقی و تعمیرات و استفاده از سقف کناف و… همگی باید به صورت حرفه‌ای انجام شوند. این بهترین راه برای کاهش دردسر و اطمینان از انجام کار با استاندارد بالا است.

۸. نور را افزایش دهید

هزینه بازسازی ساختمان - نور را افزایش دهید

افزایش میزان نور طبیعی بهترین روش برای ایجاد حس و حال در اتاق است.با استفاده از طراحی نورپردازی و همچنین نور خورشید می‌توانید یک روحیه‌ی عالی به خود و خانواده‌تان بدهید. علاوه بر این پر نور بودن ساختمان می‌تواند اتاق‌ها را نیز بزرگتر نشان دهد. در مراحل بازسازی، نصب پنجره‌های اضافی یا افزودن نورگیر را نیز در نظر بگیرید.
همچنین می‌توانید پیش‌آمدگی‌های لبه‌ی پنجره‌ها و قاب آنها را سفید رنگ کنید تا نور خورشید را منعکس کنند. به همین ترتیب، با طراحی نورپردازی سقف و استفاده از رنگ سفید روی دیوارهای داخلی و سقف به زیبایی اتاق کمک خواهید کرد. تزئین با آینه می‌تواند نور اطراف اتاق را منعکس کند و توهم نور طبیعی‌تر و فضای بزرگتری را ایجاد کند.

۹. از انبار غافل نشوید

هر خانه‌ای به انبار کافی احتیاج دارد، بنابراین فراموش نکنید که انبار را در بازسازی خود در نظر بگیرید. هنگامی که عناصر انبار را به خوبی انتخاب کنید، به شما کمک می‌کند فضا کمتر آشفته و پیچیده به نظر برسد.
فضاهای انبار کاربردی هستند و باید متناسب با سبک زندگی شما باشند، اما می‌توانند جذاب هم باشند! راه‌حل‌های خلاقانه‌ای مانند صندلی یا نشیمنگاه لب پنجره را در نظر بگیرید که به یک گوشه‌ی ناجور، زیبایی می‌بخشند.

۱۰. رنگ‌آمیزی را کامل کنید

هزینه بازسازی ساختمان - رنگ‌آمیزی را کامل کنید

رنگ می‌تواند تأثیر زیادی در ظاهر و حس و حال منزل شما داشته باشد. با این حال، انتخاب رنگ مناسب اغلب باعث ایجاد فشار در نوسازندگان می‌شود. یک نکته عالی این است که یک طرح به اندازه‌ی یک متر مربع روی دیوار خود نقاشی کنید. به این ترتیب می‌توانید ببینید که آیا رنگ با طراحی و نور منزل شما هماهنگی دارد یا خیر.
در نظر بگیرید که قبل از انتخاب رنگ، نور طبیعی چه تأثیری روی اتاق می‌گذارد. دور ماندن از رنگ‌های روشن و در عوض چسبیدن به رنگ‌های خنثی، یک قانون خوب است. اگر طرفدار رنگ هستید، همیشه می‌توانید آن را به دکوراسیون خود اضافه کنید.

۱۱. مواردِ پنهان را فراموش نکنید

در هنگام بازسازی عناصر بسیاری وجود دارد که باید به آنها فکر کرد و به راحتی ممکن است برخی از موارد پنهان را فراموش کنید. به ویژه عایق‌کاری می‌تواند در آسایش و بهره‌وری انرژیِ منزل شما تفاوت زیادی ایجاد کند.
خانه‌های عایق‌بندی شده در تابستان خنک‌تر و در زمستان گرمتر هستند و کمتر به گرمایش و سرمایش مصنوعی نیاز دارند. به همین دلیل عایق‌بندی یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید انجام دهید اگر می‌خواهید خانه‌ی شما با محیط زیست سازگارتر باشد. بعلاوه، با استفاده از عایق تنظیم موثر دما می‌توانید به صرفه‌جویی در هزینه‌های برق کمک کنید.
اگر در حال بازسازی هستید، اکنون بهترین زمان برای نصب عایق است زیرا باید قبل از گچ‌کاری دیوارها و سقف، خشت‌های عایق در محل خود محکم شوند. فراموش نکنید که در زیر کف و بین کف خانه‌های چند طبقه نیز عایق‌ نصب کنید. برای جلوگیری از انتقال سر و صدا از اتاقی به اتاق دیگر، از عایق صوتی ویژه در دیوارهای داخلی و بین طبقات استفاده کنید.

۱۲. سینک ظرفشویی را حرکت ندهید

هزینه بازسازی ساختمان - سینک ظرفشویی را حرکت ندهید

در صورت امکان، سینک ظرفشویی یا توالت را حرکت ندهید. ریچارد ترتهوی، کارشناس لوله‌کشی و گرمایش This Old House می‌گوید: «این اغلب بزرگترین بخشِ افزایش قیمت لوله‌کشی است. اگر طرح جدید شما نیاز به جابجایی توالت دارد، از فرصت برای به روزرسانی همزمان لوله‌ها استفاده کنید». ریچارد می‌گوید: «این کار در درازمدت باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ی شما خواهد شد».

۱۳.برای صرفه‌جویی در هزینه، خودتان کار نوسازی را انجام دهید

یک راه عالی برای صرفه‌جویی در هزینه‌های کار نوسازی این است که برخی از کارها را خودتان انجام دهید. امروزه منابع آنلاین زیادی وجود دارد که می‌توانید برای راهنمایی به آنها مراجعه کنید، حتی اگر تجربه‌ی محدودی داشته باشید.
رنگ‌آمیزی دیوارها، درزگیری مجدد حمام، نصب عایق، پاره کردن کف‌ها و نصب قفسه‌ها همگی کارهای بازسازی هستند که خودتان می‌توانید انجام دهید. فقط بخاطر بسپارید که بعضی کارها بهتر است به متخصصان واگذار شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

09126214611