چه نوع سقف کاذبی برای آشپزخانه مناسب است

تغییر ظاهر آشپزخانه کار آسانی نیست. آشپزخانه مدرن باید شیک و پیشرفته باشد و شلوغی زیادی نداشته باشد. آشپزخانه باید دکوراسیون عالی همراه با طراحی نورپردازی بی‌عیب و نقصی داشته باشد. در آشپزخانه‌های سنتی، همیشه تمرکز بر روی کابینت‌ها و دیوارها است، اما این دیدگاه طی این سال‌ها بسیار تغییر کرده است. بنابراین تعجب‌آور نیست که سقف کاذب آشپزخانه پرطرفدار است و صاحبخانه‌ها هنگام بازسازی ساختمان خود سقف کاذب را انتخاب می‌کنند. سقف کاذب آشپزخانه می‌تواند کل فضای آن را خاص جلوه دهد.

نکاتی که در هنگام کار با سقف کاذب کناف آشپزخانه باید رعایت کرد.

سقف کاذب مناسب آشپزخانه -نکاتی که در هنگام کار با سقف کاذب کناف آشپزخانه باید رعایت کرد

۱. ارتفاع را چک کنید.

اولین گام بررسی ارتفاع کف تا سقف آشپزخانه است. مطمئن شوید سقف اصلی آنقدر ارتفاع دارد که بتوان روی آن سقف کاذب کناف نصب کرد.

۲. از قبل برنامه ریزی کنید.

از قبل جای قرار گرفتن چراغ‌ها را مشخص کنید. این کار باعث می‌شود تا راحت‌تر طراحی سقف کاذب کناف را انتخاب کنید.

۳. در آشپزخانه‌های کوچک

استفاده از وسایل دکوری را به حداقل برسانید و طرح‌هایی با خطوط مستقیم انتخاب کنید. همچنین در فضاهای کوچک قالب گیری و غیره انجام ندهید.

۴. در آشپزخانه‌های بزرگ

اگر آشپزخانه بزرگی دارید می‌توانید سقف‌های دو لایه، بافت‌ها و وسایل دکوری منحصر به فرد را برای زیبایی بیشتر انتخاب کنید.

۵. حاشیه اجرا کنید.

اگر ارتفاع سقف آشپزخانه زیاد نیست، سقف کاذب کناف را در امتداد حاشیه دیوارها نصب کنید تا بتوانید از نورپردازی عالی برخوردار شوید.

۶. حداکثر کردن

فضای بین ورق و سقف کاذب کناف را با مخفی کردن تمام سیم‌های برق و… را به حداکثر برسانید.

۷. میزان تحمل وزن را بررسی کنید.

معمولا سقف کاذب سبک است و مانند تخته استحکام ندارد. در نتیجه قبل از آویختن چراغ‌های سقفی، قطعات تزئینی و غیره باید میزان تحمل وزن را بررسی کنید. همچنین اگر قصد نصب پنکه سقفی را دارید باید قبل از نصب سقف کاذب، میله پنکه روی سقف اصلی نصب شود.

انواع مدل‌های طراحی سقف با کناف برای آشپزخانه

سقف کاذب مناسب آشپزخانه - انواع مدل‌های طراحی سقف با کناف برای آشپزخانه

طراحی سقف کناف ساده برای آشپزخانه

تصور این است که سقف‌های کاذب باید فانتزی و پیچیده باشند و با نورپردازی‌های مخفی طراحی شوند. اما در حقیقت، سقف‌های کاذب برای محافظت از سقف اصلی در برابر ساییدگی، رطوبت و افزایش زیبایی خانه ساخته شده‌اند. طراحی ساده سقف کاذب برای آشپزخانه با نور پس‌زمینه LED می‌تواند ترفندی برای پوشش سقف اصلی باشد و زیبایی آشپزخانه را نیز افزایش دهد. گاهی اوقات طرح‌های ساده سقف کاذب آشپزخانه موثرتر هستند و در فضای مورد نیاز نسبت به طرح‌های پیچیده‌ای که فقط برای زیبایی بیشتر طراحی شده‌اند، صرفه‌جویی می‌کند. سقف‌های کاذب عایق حرارتی مناسبی در هوای سرد هستند.

طراحی سقف کناف برای آشپزخانه‌های کوچک

آشپزخانه‌های کوچک معضل اصلی برای طراحی سقف کاذب آشپزخانه هستند، زیرا در آشپزخانه سینک، قفسه‌های موادغذایی، دودکش آشپزخانه و … وجود دارد. اما با وجود سقف کاذب، می‌توانیم دودکش را مخفی کنیم زیرا گردش هوا در این سقف‌های کاذب می‌تواند اثر خنک‌کننده‌ای ایجاد کند، یعنی رطوبت را به دام اندازد و گرما را در سراسر آشپزخانه جابه‌جا کند. متریالی که برای این نوع طراحی آشپزخانه استفاده می شود باید سبک باشد و از این رو چوب یا الیاف می تواند یک انتخاب عالی باشد. ما باید اطمینان حاصل کنیم که مصالح مورد استفاده در برابر آب مقاوم هستند زیرا آشپزخانه در رطوبت بعد از حمام است.

طراحی سقف کناف POP برای آشپزخانه

از چندین دهه قبل از گچ پاریس برای تولید دیوارها و سقف‌های کاذب استفاده می‌کردند. علاوه بر قیمت مناسب و انعطاف پذیری، در رنگ‌های متنوعی نیز تولید می‌شوند. از آنجا که این سقف کاذب از پیش ساخته نشده است، برای ساخت نیاز به تجربه و مهارت واقعی دارد. سقف کاذب POP چند ویژگی منحصر به فرد دارد که آن را مناسب نصب در آشپزخانه کرده است. پس از اتمام نصب این سقف‌ها یکدست و هموار می‌شوند و می‌توان به آسانی آنها را رنگ آمیزی یا سفارشی کرد. وزن سبکی دارند و دارای ضخامت ۱۵ ـ ۱۲ میلی متر هستند. همچنین برای آشپزخانه‌های بزرگ مناسب هستند.

سقف کاذب کناف آشپزخانه مدرن

خانه‌های مدرن مثل سابق به طرح‌ها و تم‌های به خصوصی محدود نیستند. طرح‌ها و سبک‌های متنوعی در دسترس است. سبک مینیمال یا معاصر، مجلل یا ساده، سبک‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. نورپردازی سقف کناف زیبایی محیط را دوچندان می‌کند. آنچه در سقف کاذب کناف آشپزخانه مدرن مهم است مصالح مورد استفاده در ساخت آنها است. اگرچه سبک چوبی سنتی است اما به روش‌های خلاقانه و مدرن در طراحی سقف آشپزخانه استفاده می‌شود. پانل‌های فلزی جدیدتر و مینیمال‌تر هستند. خطوط تمیز، سهولت در نصب و طرح‌های یکپارچه به جذابیت آنها می‌افزاید اما گرمای آشپزخانه غیرقابل تحمل می‌شود. با این حال بسیاری از آشپزخانه‌های مدرن این سبک را ترجیح می‌دهند.

سقف گچی آشپزخانه

تخته گچ یکی از مصالح اصلی در تولید سقف کاذب است. به آسانی می‌توان آنها را با میخ ثابت کرد یا روی شبکه فلزی قرار داد. ط نه تنها سبک است بلکه نور را به راحتی پخش می‌کنند و در نتیجه نور مناسب برای آشپزخانه تامین می‌شود. علاوه بر این گچ ضد آب است و به دلیل پخت و پز زیاد در آشپزخانه این سقف‌های کاذب بسیار مناسب هستند.

 سقف کاذب PVC برای آشپزخانه

رطوبت و درجه حرارت در آشپزخانه بالا است. در این ویژگی است که سقف کاذب PVC تفاوت چشمگیری ایجاد می‌کند. پی وی سی ماده‌ایی مصنوعی، مقاوم در برابر آب و رطوبت و با دوام است و به آسانی تمیز می‌شود. سقف کاذب پی وی سی از مواد پلی وینیل کلراید تولید می‌شود و به دو رنگ در بازار موجود است.

سقف کاذب چوبی برای آشپزخانه 

سقف کاذب چوبی بسیار ظریف و لاکچری است. این سبک سقف به آشپزخانه جذابیت روستایی می‌بخشد. باریکه‌های چوبی به یکدیگر وصل شده و سطحی در زیر سقف ایجاد می کنند که از چراغ‌ها و سایر وسایل دکوری نیز مراقبت می‌کند.

 

چه نوع سقف کنافی برای آشپزخانه مناسب است و چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

سقف کاذب مناسب آشپزخانه -چه نوع سقف کنافی برای آشپزخانه مناسب است و چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد

بدون شک همه دوست دارند آشپزخانه‌ایی شیک و زیبا داشته باشند بدون این که بر کیفیت پخت و پز یا غذایی که پخته‌اید آسیب برسد. در این باره چند نکته را بیان می‌کنیم:

  • سقف کنافی را انتخاب کنید که مناسب عملکرد آشپزخانه باشد. بیشتر اوقات در حال آشپزی هستید باید سقفی را نصب کنید که در برابر حرارت و رطوبت مقاوم باشد و باعث مسمومیت مواد غذایی نشود.
  • طرح‌های ساده و کاربردی را انتخاب کنید. طرح‌های پیچیده و ظریف به تعمیر و نگهداری بیشتری نیاز دارند. اینگونه از تمیز و بهداشتی بودن سقف مطمئن می‌شوید.
  • نورپردازی را مناسب با فضای آشپزخانه انجام دهید. به دلیل نصب سقف کاذب می‌توانید از بهترین طرح‌های نورپردازی بهره ببرید. روشنایی حاشیه‌ای و متمرکز روی ناحیه پخت و پز کار شما را آسان می‌کند.
  • با استفاده از سقف کناف نورپردازی نواحی را جدا کنید. آشپزخانه‌های مدرن قسمت‌های مختلفی دارند، اگرچه تامین نور و تهویه مناسب ممکن است پیچیده باشد اما پروسه‌ایی است که باید در ابتدا انجام شود.

سقف سی ان سی (CNC) چیست؟

سقف کاذب مناسب آشپزخانه -سقف سی ان سی (CNC) چیست

سقف سی ان سی نوعی سقف است که در آن ورق اکریلیک، تخته MDF یا شیشه توسط دستگاه لیزری CNC برش داده می‌شود. سپس ورق‌های برش داده و طراحی شده برای کاربردهای دکوراتیو در سقف کاذب گچی یا چوبی قرار داده می‌شوند.

برش CNC تاثیر قابل توجهی در زمینه مهندسی فناوری داشتند. از آنجا که این دستگاه با دقت بالایی برش می‌دهد، ورقه‌های اکریلیک یا MDF مورد استفاده در سقف کاذب جلوه‌ایی بی‌نظیر می‌گیرند.

مزایای سقف سی ان سی

  • امکان طراحی سه بعدی برای سقف کاذب
  • طراحی مدرن استفاده شده در پارتیشن، دیوارپوش و سقف کاذب
  • نصب آسان و نیاز به مراقبت کم
  • دارای سطح بهداشتی، صاف و براق.
  • مناسب جهت استفاده در محل کار، رستوران‌ها، غذاخوری‌ها و … .

سقف کاذب پی وی سی (PVC) آشپزخانه

سقف کاذب مناسب آشپزخانه -سقف کاذب پی وی سی آشپزخانه

معمولا پانل‌های PVC به عنوان پوششی در سقف کاذب ساختمان‌های مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. پی وی سی مقاوم، مستحکم و در عین حال سبک است و به دلیل تولید در کارخانه، روکشی یکپارچه دارد و در طرح‌ها، رنگ‌ها، اندازه‌ها و طول‌های مختلف تولید می‌شود. هر پانل پی وی سی یک هسته توخالی با سطح براق دارد. سقف‌های کاذب PVC مانند سقف‌های کاذب گچی، ضد آب هستند و برای استفاده در مناطق با رطوبت زیاد مانند بالکن، حمام و زیرزمین کارآمدتر و با دوام‌تر هستند.

به دلیل دوام بالا و نگهداری آسان معمولا سقف کاذب PVC را در آشپزخانه نصب می‌کنند. سقف‌های کاذب پی وی سی در برابر حرارت مقاوم هستند و از آنجایی که در آشپزخانه بیشترین میزان گرما در خانه تولید می‌شود، این سقف‌ها بهترین محصول می‌باشند.

نتیجه‌گیری 

از آنجایی که افزایش دما و گرما در آشپزخانه بیشتر از اتاق‌های دیگر است، نصب سقف کاذب آشپزخانه از اهمیت زیادی برخوردار است. قطعا اعضای خانواده چند ساعتی را در آشپزخانه سپری می‌کنند، بنابراین نصب سقف کاذب به دلیل عایق حرارت بودن تحمل گرما را آسان‌تر می‌کند. تحمل کنند. موارد زیادی مانند طرح کناف پذیرایی ، طرح نورپردازی و … در هزینه نهایی نصب سقف کاذب تاثیر دارد. از طرفی انتخاب طرح مناسب نیز ممکن است گیج کننده باشد. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم جهت مشاوره درباره نصب سقف کاذب، هزینه و آگاهی از طرح‌های مختلف به سایت www.kiandecor.com سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *