سقف کاذب

شرکت کیان دکور :

– طراحی و اجرای انواع سقف کاذب (ساده و طرح دار)

سقف های کناف (ساده و دکوراتیو)

– سقف های آرمسترانگ (۶۰*۶۰)

دیوار کناف جداکننده و پوششی (پارتیشن و لاینینگ)

برای بازدید و مشاوره رایگان تماس بگیرید . ۰۹۱۲۶۲۱۴۶۱۱

سقف کاذب چیست؟

سقف کاذب تایل معرق

به زبان ساده، سقف کاذب سقفی است که در زیر سقف اصلی اتاق یا خانه نصب می‌شود. این سقف معمولاً توسط قاب‌های چوبی یا فلزی معلق می‌شود و این توهم را ایجاد می‌کند که سقف پایین‌تر است. گاهی اوقات با نمایش قطعاتی از سقف اصلی، به عنوان «سقف افتاده» نامیده می‌شود.این سقف‌ها معمولاً در حداقل فاصله ۸ اینچ از سقف اصلی نصب می‌شوند. آنها به اندازه کافی متنوع هستند که در خانه‌هایی با هر اندازه ساخته می‌شوند – سقف کاذب در مورد اشکال و فضای موجود هوشمندانه عمل می‌کند.

سقف کاذب آسمان مجازی

 علاوه بر زیباسازی فضا، سقف کاذب به عنوان پوششی برای کابل‌های برق ، شیر‌آلات و تاسیسات آب و گاز و … عمل می‌کند. البته که اجرای سقف کاذب موجب کاهش ارتفاع سقف می گردد. سقف کناف نسبت به سایر سقف‌ها وزن کمتری داشته و به راحتی قابل نصب و اجرا می‌باشد. در این نوع سقف به راحتی می توان از انواع نورپردازی‌ها استفاده کرد. از نظر جنس، مصالح مورد استفاده در اجرای سقف کاذب پذیرایی می‌توان آن را به انواع سقف کاذب پذیرایی گچی ، سقف کاذب پذیرایی چوبی ، سقف کاذب پذیرایی طلقی و … دسته‌بندی کرد. علاوه بر آن بر‌اساس سبک طراحی نیز به انواع مدرن ، ساده و لوکس تقسیم‌بندی می‌شود.

یکی از اصلی‌ترین کاربرد‌های این نوع سقف پوشاندن سقف اصلی و زیباتر کردن محیط است به همین دلیل امکان استفاده از سقف‌های کاذب در محیط های زیادی فراهم می باشد.
به طور مثال سقف کاذب آشپزخانه، سقف هال ، سقف‌های کاذب سرویس بهداشتی ، سقف کاذب گریلیوم ، سقف کناف کاذب حمام، سقف کاذب راهرو ، سقف‌های کاذب مغازه و…

قسمت های مختلف سقف‌های کاذب:

 

سقف کاذب - قسمت های مختلف سقف کاذب

میلگردهای عمودی
میلگردهای افقی چپ و راست
نبشیِ کنار دیوار
چوب‌های چهارتراشِ چپ و راست
ورقهٔ آکوستیک
رابیتز (de:Rabitz Rabitz)
گچ‌کاری

روش اجرای سقف کاذب

سقف کاذب - اجرای سقف کاذب

نحوه نصب و اجرای سقف کاذب بر اساس شکل و نوع ماده استفاده شده متفاوت خواهد بود . به طور مثال در اجرای سقف کاذب PVC بعد از اندازه گیری ابعاد سقف و نصب اتصالات، پانل را اندازه گرفته و به اندازه دلخواه برش می زنیم و در جای خود فیکس می کنیم. توجه داشته باشید که ابتدا محل لامپ ها را مشخص کرده و محل مربوطه را سوارخ کنید و سپس بقیه تایل ها را جایگذاری نمایید.

هر نوع سقف کاذب ساده یا سقف کاذب پی وی سی با توجه به شرایط و نوع موادی که برای پوشش دهی سقف در آن‌ها استفاده می‌شود ممکن است اجرای آن‌ها به خاطر دوام و افزایش قابلیت نگهداری سازه  متفاوت باشد. معمولا سقف های کاذب به دو شکل یکپارچه و پیوسته یا تایل با اندازه های استاندارد تولید و در بازار عرضه می‌شود. 

استفاده از سقف کاذب در شرایط زیر موثرتر است: 

 • ارتفاع مناسب از زمین تا سقف باید حفظ شود
 • نوع سقف با توجه به نوع محیط مورد استفاده انتخاب شوند
 • با توجه به شرایط آب و هوایی انتخاب شود

سقف کاذب تایل سقفی

در روش یکپارچه معمولا پس از شبکه بندی و شاسی کشی سقف،  قطعات بزرگ سقف کاذب با پیچ یا پرچ به شبکه ایجاد شده در سقف متصل می‌شوند و در روش تایل، پس از شبکه بندی سقف قطعات استاندارد که ۶۰×۶۰ هستند در جاهای خود قرار داده می‌شوند و در کناره ها یا جاهای اطراف و حاشیه سقف که قطعات استاندارد بزرگ باشد برای جانمایی ابتدا برش داده شده سپس در جای خود قرار داده می‌شوند.‌ 

تفاوت شکل یکپارچه و تایل در این است که در شکل یکپارچه به دلیل محکم شدن سقف کاذب به شبکه ایجاد شده قطعات فیکس و ثابت می‌شوند و نمی‌توان آن‌ها را جابجا کرد اما در روش تایل هر زمان به راحتی می‌توان برای هر کاری تایل را بلند کرده و جابجا نمود. 

در تایل های کاذب یک قاب فلزی در حاشیه کار نصب می‌شود و در فضای میانه آن هم از سپری های فلزی طلایی رنگ یا نقره‌ای رنگ استفاده می‌گردد که با فاصله ۶۰ سانتیمتر و چند میل ثابت می‌شوند و در پایان قطعات تایل ۶۰ در ۶۰ درون آن‌ها قرار داده می‌شود.

زیرسازی سقف کاذب

زیر سازی سقف کاذب

برای زیر سازی سقف کاذب ابتدا اندازه مورد نظر که قرار است سقف کاذب در آن حد نصب شود در یک نقطه مشخص انتخاب می‌شود سپس برای آنکه سقف کاذب به شکل یکنواخت و همسان بدون انحراف اجرا شود در آن نقطه یک دستگاه های خاص که مجهز به  اشعه  مادون قرمز است نصب شده و خط تراز مشخص می شود.

سقف کاذب چوبی

 سپس زیر سازی در سقف کاذب به شکل شبکه‌ای از اتصالات فلزی و گالوانیزه شبکه بندی و شاسی کشی می‌شود تا قدرت نگهداری سقف کاذب را داشته باشد مهمترین قطعاتی که در سقف های کاذب یکپارچه یا تایل استفاده می‌شوند شامل سازه های اتصال مثل F⁴⁷ است اما برای محکم کردن اتصالات به سقف و بدنه دیوار از رول بولت یا فشنگ‌های اتصال استفاده می‌شود.

 علاوه براین از انواع آویز ها، کلیپس‌ها و سایر پیچ و مهره‌ها هم با توجه به شرایط کار استفاده می‌شود. که در نوع تایل از انواع قاب حاشیه و سپری‌ها هم برای جانمایی سقف کاذب استفاده می‌گردد.

انواع سقف کاذب :

سقف کاذب- اجرای سقف کاذب

در ایجاد سقف‌های کاذب انواع مختلفی پانل سقف کاذب استفاده می شود که بر اساس نوع مواد استفاده شده در پانل ،سقف کاذب طبقه‌بندی می شود. هر ماده مزایا و معایب منحصر به فردی دارد که در ادامه به ذکر برخی از این پانل ها اشاره می کنیم.

قیمت سقف کاذب:

سقف کاذب تایل 60*60

عوامل تاثیرگذار بر قیمت این نوع سقف عبارتنداز :

۱- قیمت گچ برگ
۲-قیمت زیرسازی بنا
۳-قیمت مصالح درزگیری کناف
۴-دستمزد کناف کار

قیمت گچبرگ:

گچبرگ (سقف کاذب گچی) دارای انواع متفاوتی است پس باید قبل از نصب و اجرای کناف به نوع آن دقت کنید. به طور مثال تایل های گچی ساده به دلیل اینکه عایق صوتی، حرارتی و رطوبتی نیست، برای دکور سقف آشپزخانه و سقف کناف پذیرایی استفاده می شوند.
تایل های روکش pvc (سقف کناف کاذب PVC) یا طرحدار گچی نیازی به رنگ آمیزی ندارند و یا تایل های آکوستیک عایق بسیار خوبی برای صدا می باشند.

قیمت مصالح درزگیری:

عامل تعیین کننده در قیمت کناف اصلی ترین مرحله در اجرای سقف کناف درزگیری و بتونه کاری است. بنابراین باید از مصالح با کیفیت بالا استفاده کرد نه اینکه برای کاهش هزینه ها از مصالح بی کیفیت استفاده کرد زیرا ممکنه در آینده باعث ایجاد ترک در کار شود.

مصالح درزگیری شامل:

بتونه درزگیر، نوار فایبرگلاس مش ، نوار چسب جداکننده(ترن فیکس) و گچ پوششی (ماستیک) می باشد.

انواع سقف کاذبقیمت (هر متر مربع)
سقف ساده (فلت) کناف همراه با زیرسازی و نصب۱۵۰،۰۰۰ تومان
باکس نورمخفی ساده و منحنی کنافاز ۱۴۰۰۰۰ تومان تا ۲۵۰۰۰۰ تومان
قیمت پنل خام کنافپنل معمولی کناف یا RGاز ۱۸۰۰۰ تومان تا ۳۰۰۰۰ تومان
پنل ضد رطوبت و ضد حریقاز ۳۵۰۰۰ تومان تا ۴۵۰۰۰ تومان
سقف کاذب ۶۰*۶۰ تایل گچی و سقف کاذب تایل ۶۰*۶۰ پی وی سی۱۴۰۰۰۰ تومان تا ۱۸۰۰۰۰ تومان
سقف کاذب مجازی و معرق۴۰۰۰۰۰ تومان تا ۶۰۰۰۰۰ تومان
سقف کاذب اجرا شده

عواملی که تعیین‌کننده‌ در قیمت این نوع سقف عبارتند از: 

 

سقف کاذب - انواع سقف کاذب

 • مواد مورد نیاز برای اجرای سقف 
 • دستمزد کناف کاری و هزینه اجرا

به طور کلی مواد مورد نیاز برای اجرای سقف کاذب حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد از قیمت تمام شده‌ی سقف و دستمزد نیز حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد را شامل می‌شود. 

قیمت ارائه شده برای این نوع سقف متفاوت است، برای مثال در سقف کاذب مشبک که به صورت تایل ارائه می‌شود قیمت به ازای هر تایل است و در سقف های کاذب PVC بر حسب مترمربع حساب می‌شود.

 جهت مشاوره و برآورد هزینه طراحی و اجرای سقف با تیم مجرب کیان دکور از طریق شماره ۰۹۱۲۶۲۱۴۶۱۱ تماس بگیرید. 

انواع سقف کاذب

۱. سقف کاذب گچی یا گچبرگ

سقف کاذب گچی

گچ رایج‌ترین مواد اولیه ساخت سقف کاذب است. پانل‌ها لبه‌های باریک یا مربعی دارند. تخته‌‌های گچی را می‌توان به آسانی با میخ به صورت مستقیم یا با قرار دادن روی یک سطح شطرنجی فلزی گالوانیزه (GI) نصب کرد.

تخته گچی در اندازه‌های استاندارد ۶ در ۴ فوت و ۸ در ۴ فوت تولید می‌شوند. برای زیبایی بیشتر سقف کاذب گچی می‌توان از رنگ، لمینت یا کاغذ دیواری بر روی تخته‌ها استفاده کرد.

انواع سقف کاذب گچی موجود در بازار: 

 • تخته گچی معمولی
 • تخته گچی ضد حریق
 • تخته گچی مقاوم در برابر رطوبت
 • تخته گچی ضد حریق و مقاوم در برابر رطوبت

ویژگی‌های سقف کاذب گچی: 

 • وزن کم
 • انعطاف‌پذیر در طراحی و ساخت
 • عایق صدا و حرارت
 • ضد حریق و مقاوم در برابر رطوبت
 • قابل اجرا در طرح‌های مختلف و سفارشی
 • تا ۱۵ کیلوگرم وزن را تحمل می‌کند

 گچ برگ یا سقف کاذب گچی در واقع گچ برگ با جذب آب کاهش یافته نیز نامیده می‌شود. در این پانل‌ها یک هسته گچی و رویه کاغذی وجود دارد که دارای افزودنی‌هایی برای کاهش جذب آب می‌باشند. کاغذ کرافت پوشش این پنل ضد رطوبت به رنگ سبز است.

فواید سقف کاذب گچی

انتخاب یک سقف کاذب گچی مزایای مختلفی دارد:

 •       سقف‌های کاذب گچ برگ آماده‌ی نصب می‌باشند. آنها با پیچ به یک قاب فلزی که به دال سقف متصل است فیکس می‌شوند. پیچ‌ها می‌توانند گچبرگ را به سقف فیکس کنند.
 •       سقف گچی روش نصب سریع و تمیزی دارد که در طول مراحل نصب باعث کاهش آلودگی می‌شود.
 •       سقف کاذب گچ برگ دارای سطح پیوسته و صافی است. از آنجا که اندازه‌ی این گچ برگ بزرگ است، تعداد اتصالات کمتر است. اتصالات همچنین با مخلوطی پوشیده می‌شوند که به سرعت خشک می‌شود.
 •       گچبرگ به دلیل سطح صاف و پرداخت‌کاری شده‌‌اش به آسانی طراحی، قالب‌گیری و رنگ‌آمیزی می‌شود.
 •       گچبرگ در کارخانه تولید می‌شود. در نتیجه، کیفیت گچ برگ به طور مستمر خوب است.
 1. معایب سقف کاذب گچی

سقف کاذب گچی دارای چند نقص است:

 •       سقف‌های ساخته شده از گچبرگ باید کاملاً برچیده شوند تا خسارت جبران شود.
 •       به مرور زمان، ترک‌هایی در اتصالات سقف گچی ظاهر می‌شود.
 •       سقف مستعد رشد قارچ در شرایط رطوبت سنگین است.
 •       گچبرگ‌ها در مقایسه با برخی دیگر از مواد سقف کاذب گران‌ترند

۲. سقف کاذب مشبک

سقف کاذب مشبک

سقف کاذب مشبک یکی از رایج‌ترین انواع سقف کاذب است که در فضاهای اداری تجاری استفاده می‌شود. این نوع سقف‌ها کاربردهای زیادی دارند به عنوان مثال  برای پنهان کردن سیم‌کشی‌ها و لوله‌ها مناسب هستند. این پانل‌های فلزی سقفی یا بر روی مقطع فولادی T شکل یا سطح مقطع نصب می‌شوند.

انواع مواد اولیه سقف مشبک:

 • سقف مشبک الیاف معدنی
 • سقف مشبک فلزی

ویژگی‌های سقف کاذب مشبک: 

 • سقف کاذب - ویژگی‌های سقف کاذب مشبک
 • نصب و نگهداری آسان. تایل‌ها را می‌توان به راحتی جایگزین کرد.
 • سقف مشبک مقرون به صرفه است.
 • نگهداری از آن‌ها آسان است زیرا می‌توانید هر زمان که می‌خواهید تایل‌های سقف را بردارید.
 • طرح‌های یکپارچه‌ای دارند
 • عایق صدای بسیار خوبی هستند
 • اندازه اصلی مورد استفاده ۶۰۰ در ۶۰۰ میلی‌متر است اما در اندازه‌های دیگر مانند ۳۰۰ در ۱۲۰۰ میلی‌متر و … نیز موجود هستند. 

۳. سقف کاذب آسمان مجازی

سقف کاذب اسمان مجازی

سقف کاذب آسمان مجازی نوعی سقف کاذب و مجازی است که به عنوان سقف دوم در نظر گرفته می‌شود. این نوع سقف یکی از مدرن ترین انواع سقف‌های کاذب است که در طراحی دکوراسیون داخلی می‌توان از آن استفاده کرد.

این نوع سقف از طریق در کنار هم قرار گرفتن صفحات پلکسی گلاس شکل می‌گیرد که با تکنولوژی چاپ به صورت تایل‌های آسمان مجازی تولید می‌شوند و می‌توان از طریق طراحی و جانمایی درست و قرارگرفتن آن‌ها در کنار هم طرح های شگفت انگیزی و زیبایی بر روی سقف دوم ایجاد نمود.

سقف کاذب آسمان مجازی

 

یک شرکت معماری که از استاندارد کاری خوبی برخوردار باشد می‌تواند بخوبی با استفاده از تکنولوژی نسبتا پیشرفته آسمان مجازی، ترکیبی زیبا از معماری و چاپ با وضوح مناسب را به عنوان سقف دوم خلق کند.

۴. سقف کاذب تایل گچی ۶۰*۶۰

سقف کاذب تایل گچی

سقف‌‌های کاذب به دو شکل یکپارچه و مشبک تولید و اجرا می‌شوند و سقف کاذب تایل گچی ۶۰×۶۰ از نوع مشبک محسوب می‌شود. سقف‌های گچی ساده یا به شکل استاندارد تولید و عرضه می‌شوند یا در قطعات بزرگ تولید شده و هر استادکار متناسب با اندازه تایل‌های خود آن را برش داده و استفاده می کند.

این نوع تایل‌های سقفی هرچند از نظر ظاهر متفاوت می‌باشند اما ماده اولیه استفاده شده در آن‌ها معمولا از گچ یا الیاف خاص است که همین امر باعث می‌شود کاربردهای متفاوتی داشته باشند. به زبان ساده‌تر هر نوع سقف کاذب تایل ۶۰× ۶۰ برای فضای خاصی مناسب می‌باشد.

سقف کاذب تایل گچی ۶۰× ۶۰ در انواع مختلفی مثل ساده، حصیری، تخم مرغی، پانچی منظم و پانچی نامنظم و گچی با روکش پی وی سی تولید و اجرا می‌شوند.

۵. سقف کاذب تایل pvc 60*60 و تایل طولی

سقف کاذب - سقف کاذب تایل طولی

 

سقف کاذب تایل ۶۰×۶۰ پی وی سی از نوع سقف های کاذب مشبک است که ابتدا باید سقف شاسی کشی و قاب بندی گردد سپس قطعات تایل پی وی سی درون قاب های ۶۰×۶۰ قرار گیرد.

تایل های سقفی پی وی سی در چهار نوع متفاوت تولید و عرضه می شوند که عبارتند از : تایل سقفی سفید مات، تایل سقفی سفید براق، تایل‌های استامپ یا چاپی و نوع روکش دار.

از ویژگی‌های تایل‌های سقفی پی وی سی می‌توان به مقاومت مطلوب در برابر نم و رطوبت و قابلیت شستشو اشاره کرد از دیگر ویژگی‌های این نوع سقف کاذب خود اطفاء بودن است یعنی در صورت آتش سوزی، شعله را پخش نمی‌کند و به شکل ریزشی خاموش می‌شود.‌

مقاوم در برابر نفوذ حشرات است وزن متعادل و سبک بودن تایل‌ها، عایق حرارتی و برودتی بودن قیمت مقرون به صرفه و نسبتا اقتصادی، نصب سریع و آسان اشاره کرد.

۹. سقف کاذب POP

سقف کاذب POP

POP بیشترین ماده اولیه مورد استفاده در ساخت سقف کاذب و ارزان‌ترین در بین تمام مواد اولیه‌ها است. POP با آب مخلوط می‌شود و روی تخته فیبر یا پایه چوبی که برای ایجاد سقف کاذب است، قرار داده می‌شود .اجرای سقف کاذب POP  نیاز به مهارت دارد.

ویژگی‌های POP: 

 • ظاهر صاف و زیبا 
 • قابل رنگ‌آمیزی و سفارشی کردن
 • ساخت آسان 
 • وزن کم
 • ضخامت ۱۲ تا ۱۵ میلی‌متری
 • قیمت بستگی به طراحی دارد

۱۰. سقف کاذب پلای وود (تخته چند لایی)

چوب به دلیل طبیعی بودن و بافت منحصر به فردش در طراحی سقف کاذب مورد استفاده قرار می‌گیرد. سقف کاذب چوبی ظاهری گرم و روستایی به طراحی داخلی محیط می‌دهد. 

سقف‌ پلای وود به دلیل جذابیت بصری آن بسیار محبوب است. این نوع سقف‌ها با ورقه‌های چوبی که با میخ یا چسب بهم متصل می‌شوند ساخته شده‌اند. سقف پلای وود به دلیل عایق بودن، در مکان‌هایی با آب و هوای سرد استفاده می‌شود.

شاید شما تصور کنید که سقف کاذب چوبی تنها مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه است و یا از چوب تنها در کفپوش خانه ها استفاده می شود اما سقف کاذب چوبی علاوه بر موارد مذکور یک انتخاب شیک برای سقف کاذب سرویس بهداشتی و حمام نیز به حساب می‌آید، زیرا ظاهری شکیل و بسیار زیبایی دارد.شما حتی می توانید ترکیبی از چوب و کناف را در سقف سرویس بهداشتی و حمام نیز به کار ببرید که هزینه آن بسیار به صرفه و زیبایی آن چندین برابر می شود

ویژگی‌های سقف کاذب پلای وود:
 • محکم بودن
 • قابل اجرا در طرح‌های مختلف و سفارشی
 • با دوام است
 • نگهداری از آن دشوار است
 • ظاهر آن با گذشت زمان تغییر می‌کند
 • گران است

۱۱. سقف کاذب PVC 

 

سقف کاذب PVC نیز یکی از رایج‌ترین نوع سقف‌های کاذب است که مشکل نظافت و نگهداری را برطرف می‌کند. این نوع سقف در انواع آب و هوا کاربرد دارد. همچنین دارای سیستم روشنایی مخفی است. این نوع سقف کاذب یکی از بی‌دردسرترین سقف‌های کاذب است که نصب آن نیز آسان می‌باشد.

ویژگی‌های سقف کاذب PVC 

 • وزن کم
 • مقاوم در برابر رطوبت
 • مقرون به صرفه
 • نیاز به نگهداری کم
 • ضد آب
 • قابل اجرا در طرح‌های مختلف و سفارشی
 • با دوام

۱۲. سقف کاذب فلزی 

سقف کاذب فلزی

به دلیل اینکه فلز بسیار سخت و با دوام است، استفاده از آن در طراحی سقف کاذب رو به افزایش است. در این نوع سقف کاذب بیشترین فلزهایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند آلومینیوم و آهن گالوانیزه شده است. زمانی که فلز صیقل داده می‌شود ظاهری براق دارد که زیبایی بصری خیره‌کننده‌ای ایجاد می‌کند. 

ویژگی‌های سقف کاذب فلزی:

 • نصب آسان 
 • با دوام و طول عمر زیاد
 • در طول زمان شکاف بر نمی‌دارد و تعییر شکل نمی‌دهد
 • ضد حریق است 
 • برای دسترسی به تاسیسات پنهان شده در زیر آن به راحتی می‌توان پانل‌ها را جابه‌جا کرد
 • نیاز به نگهداری کم
 • تعمیر آسان
 • هزینه اجرای کم

۱۳. سقف کاذب شیشه‌ای 

سقف کاذب شیشه‌ای 

از انواع دیگر سقف‌های کاذب، نوع شیشه‌ای می‌باشد که بیشتر با سایر متریال‌ها ترکیب و اجرا می‌شود. شیشه ماده اولیه‌ی غیر بلوری شفاف و شکننده است، اگرچه می‌توان آن‌ها را به صورت غیر شفاف و نشکن نیز با استفاده از مواد افزودنی مناسبی ساخت. اجرای این سقف‌ها به مانند یک شیشه کامل بر روی سقف انجام می‌شود. اجرای نور‌پردازی در سقف کاذب‌های پذیرایی، زیبایی و جلوه خاصی را به خانه شما می‌بخشند.

ویژگی‌های سقف کاذب شیشه‌ای 

 

 • به فضا جلوه‌ای بی‌نظیر و منحصر به فرد می‌دهد 
 • عایق خوبی برای گرما است
 • شفافیت شیشه باعث می‌شود فضاهای کوچک، بزرگ‌تر به نظر برسند. 
 • رنگ‌آمیزی، لمینت و طراحی آن‌ها نیز امکان‌پذیر است. 

۱۴. سقف کاذب پلکسی یا سقف کاذب طلقی

این نوع سقف ها شباهت بسیار زیادی به سقف های کاذب طلقی دارند با این تفاوت که جنس این سقف ها از نوع پلاستیک فشرده شفاف است. ظاهر این سقف ها بسیار شبیه شیشه است اما مقاومت بسیار بیشتری در مقایسه با شیشه و سقف کاذب آی گلس دارد. این مدل سقف های کاذب ضد آب می باشند و عایق حرارت و صوت نیز هستند. برچسب‌های مقوایی که دور صفحات پلکسی وجود دارند از محیط در برابر آلودگی و گرد و غبار محافظت می‌نماید. این نوع سقف ها نیز طرفداران بسیار زیادی در بین سقف کاذب سرویس بهداشتی و حمام دارد.

بعضی‌ها تصور می‌کنند که نصب سقف کاذب سرویس بهداشتی و حمام باعث کوچک نشان دادن فضای اینگونه محیط‌ها می‌شود ولی این تصور اشتباه است. درست است که سقف کاذب ارتفاع محیط را کمی کاهش می‌دهد، اما به دلیل نورپردازی خاصی که داخل آن انجام می‌شود، نه تنها فضا را بزرگتر نشان می‌دهد، بلکه زیبایی خاصی را به محیط می‌بخشد. سقف کاذب طلقی یا آسمان مجازی یک نوع سقف کاذب طرح‌دار است که بیشتر حالت دکوراتیو و تزیینی دارد و امروزه این نوع سقف کاذب طرفداران زیادی پیدا کرده و تقاضا برای نصب سقف کاذب طلقی در سرویس‌های بهداشتی روز به روز در حال افزایش است

۱۵. تایل نامنظم گچی با روکش PVC

سقف کاذب pvc

اگر به دنبال نصب سقف کاذب در پذیرایی خود هستید، سقف کاذب پی وی سی بهترین متریالی است که می‌توانید انتخاب کنید.  در مقایسه با سقف POP، پانل‌ها یا کاشی‌ها، سقف‌های PVC بادوام‌تر، مقاوم‌تر در برابر آب و مقرون به صرفه‌تر هستند. و همین ویژگی‌ها آن‌ها را به گزینه‌ای ایده‌آل برای صاحبان خانه تبدیل می‌کنند. این نوع سقف به صورت پیش‌رنگ، روکش‌دار یا بدون روکش تولید و عرضه می‌شود. روکش این نوع تایل‌های گچی از جنس پی وی سی (بر روی تایل) و یا آلومینیومی (بر پشت تایل) است.

تایل‌های نامنظم با روکش پی وی سی و تایل‌های پیش‌رنگ شده هیچ نیازی به رنگ‌آمیزی ندارند و در نتیجه سرعت انجام کار بالا می‌رود. در فضاهایی که امکان تعرق، ریزش آب و رطوبت بر پشت تایل وجود دارد (مثلاً در محل عبور لوله‌های تاسیساتی و مناطق با رطوبت بالا مثل شمال و جنوب کشور)، تایل‌ها با روکش آلومینیوم استفاده می‌شوند.

تایل‌های بدون روکش، از قابلیت رنگ‌آمیزی برخوردار بوده و با توجه به هر سلیقه‌ای قابل رنگ‌آمیزی هستند. از نظر ویژگی‌های صوتی باید گفت که تایل‌های سقفی در دو نوع ساده (فاقد خواص صوتی) و آکوستیک (جاذب صوت) تولید و عرضه می‌گردند.

تایل‌های آکوستیک غالباً در ساختمان‌هایی مثل سینماها، آمفی تئاترها، فروشگاه‌های بزرگ، بانک‌ها و دفاتر کار استفاده می‌شوند. تایل‌های آکوستیک در گروه‌های جذب صوت گوناگون و برای مصارف مختلف تولید می‌شوند.

۱۶- سقف کاذب آلومینیومی

سقف کاذب آلومینیومی

تایل آلومینیومی سقف زیبا و مقاومی است که از جنس ورق آلومینیومی در سه ضخامت ۰.۵ ، ۰.۶ و ۰.۷ میلیمتر تولید می‌شود و ابعاد آن نیز ۶۰ در ۶۰ سانتیمتر، ۳۰ در ۳۰ سانتیمتر و ۶۰ در ۱۲۰ سانتیمتر می‌باشد. تایل آلومینیومی با رنگ پادر کوتینگ الکترواستاتیک کوره‌ای پوشیده می‌شود و از مقاومت بسیار زیادی در برابر رطوبت و آب است که در زیباسازی و تغییر دکوراسیون داخلی بنا مورد استفاده قرار می گیرد.

 

۱۷.سقف کاذب پذیرایی رنگی

سقف کاذب رنگی

البته که ظرافت و سادگی بی‌نظیری در رنگ سفید وجود دارد و  سقف های سفید مدرن و مینیمالیستی هستند. اما با این حال، رنگ سفید تنها گزینه برای تصمیم گیری در مورد انتخاب رنگ سقف کاذب اتاق خواب یا اتاق پذیرایی نیستند. یک ترکیب رنگی که از نظر زیبایی شناختی طراحی شده باشد، می‌تواند یک عنصر جذاب بصری برای طراحی دکوراسیون داخلی یک ساختمان باشد. برای مثال: طلایی یک انتخاب رنگ مناسب برای سقف کاذب است که در اتاق خواب یا اتاق نشیمن فوق‌العاده به نظر می‌رسد. همچنین می‌توانید رنگی را برای سقف کاذب فضای خود انتخاب کنید که رنگ روشن‌تری ازرنگ دیوار داشته باشد. این انتخاب می‌تواند موجب شود تا بقیه عناصر موجود در اتاق متعادل شود، جلوه‌ای جسورانه و چشمگیر داشته باشند و فضای زندگی مدرن را القا کنند.

۱۸. سقف کاذب پذیرایی مدرن

سقف کاذب مدرن

اجرای ایده‌ها و عناصر نوین و جدید، موجب زیبایی بیشتر فضا، در طراحی‌‌های سقف کاذب و فضای منزلتان میشود. امروزه نیز به اجرای سقف کاذب پذیرایی به سبک و سیاقی مدرن بسیار توجه میشود. به همین دلیل با استفاده از المان‌های معماری جدید و امروزی در سقف کاذب‌ها، سعی در اجرایی کردن سقف‌های کاذب مدرن دارند.

 

۱۹ . سقف کاذب پذیرایی لوکس

سقف کاذب لوکس 

با افزایش تنوع متریال‌ها و همچنین پیشرفت معماری، بسیاری از افراد در بازسازی ساختمان و طراحی داخلی منزل خود، سعی در استفاده از طرح‌ها، متریال و ایده‌های لوکس دارند. در منازلی با طراحی کلی لوکس، استفاده از سقف کاذب لوکس پیشنهادی مناسب است.

 

۲۰. سقف کاذب پذیرایی ساده

سقف کاذب ساده

در میان همه‌ی سقف‌های مختلف با متریال متنوعی که از ابتدای مقاله به توضیح آن‌ها پرداخته شد، برخی از افراد علاقه‌مند به سبک‌های ساده برای طراحی‌های مختلف خانه مانند دیوارپوش کناف ساده، سقف کاذب ساده و غیره، هستند. چرا که معتقدند زیبایی در سادگی است و طراحی ساده به سختی قدیمی می‌شود. سقف کاذب ساده، در عین حال که ساده است، اما چهره و جلوه‌ای زیبا به پذیرایی منزل می‌بخشد.

سوالات متداول

۱- آیا خانه‌ی من به سقف کاذب احتیاج دارد؟

این مسئله به اولویت‌های شما بستگی دارد. علاوه بر جذابیت زیبایی‌شناختی، سقف‌های کاذب از ویژگی‌های عملکردی هستند که آکوستیک را بهبود می‌بخشند، سیم‌ها و لوله‌های ناخوشایند را می‌پوشاند و می‌توان آنها را در اطراف کانال‌های تهویه هوا و با مصرف برق کمتر طراحی کرد. علاوه بر این، می‌توانید از طرح‌های ضد حریق و مقاوم در برابر رطوبت نیز استفاده کنید.

- سقف کاذب چقدر دوام می‌آورند؟

سقف‌ کاذب POP و سقف کاذب گچی که به صورت سفارشی و با کیفیت بالا طراحی و ساخته می‌شوند در شرایط عادی بیش از ۲۰ سال دوام خواهند داشت

۳- نورپردازی سقف‌های کاذب چقدر بهتر از نورهای سنتی است؟

نورپردازی سقف‌های کاذب در مقایسه با لامپ‌های مهتابی، لامپ‌ها‌ی حبابی و چراغ‌های ردیفی، در طولانی مدت از نظر هزینه و صرفه‌جویی در مصرف انرژی مقرون به صرفه است. توانایی آنها در انعکاس و پخش نور به یک ناحیه‌ی وسیع‌تر باعث شده تا کارآیی بیشتری نسبت به نور متمرکز مانند چراغ‌های ردیفی و لامپ‌های مهتابی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *