خدمات اجرا و نصب سقف کاذب

یکی از کارهایی که می توان برای تغییر طراحی داخلی و زیبایی فضا انجام داد، نصب سقف کاذب است. برای نصب سقف کاذب نیاز به تخریب سقف نیست و تنها در زمانی کوتاه می توانید تغییر چشمگیری در دکوراسیون داخلی فضا موردنظر ایجاد کنید. در ضمن سقف کاذب علاوه بر زیبایی می تواند در پوشاندن تاسیسات نیز استفاده شود. خدمات سقف کاذب یکی از خدماتی است که در شرکت کیان دکور ارائه می شود. با مشاوره از شرکت کیان دکور می توانید بهترین مدل سقف کاذب را برای فضای مورد نظر خود انتخاب کنید و بهترین متریال سقف کاذب را نیز خریداری نمایید. برای اطلاعات بیشتر در مورد خدمات نصب سقف کاذب می توانید با کارشناسان این شرکت در تماس باشید.

نصب سقف کاذبتوضیحات
میانگین قیمت خدماتقیمت سقف کاذب ساده از ۱۸۰ هزار تومان الی ۲۵۰ هزار تومان
جنس متریالبرند کناف ایران و آذران
مدت زمان حدودیمدت زمان اجرا بین ۲ تا ۵ روز
محدوده جغرافیایی خدمات کیان دکورتهران و کرج
تهیه متریالتهیه متریال به عهده مجموعه کیان دکور است
گارانتی خدماتخدمات نصب سقف کاذب تا ۱۸ ماه گارانتی دارد

هزینه نصب و اجرا سقف کاذب

قیمت خدمات نصب سقف کاذب به عوامل مختلفی بستگی دارد و معمولا هزینه سقف کاذب به دو قسمت ” قیمت مصالح” و ” دستمزد اجرا” تقسیم می شود. به طور کلی مواد مورد نیاز برای اجرای سقف کاذب حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد از قیمت تمام شده‌ی سقف و دستمزد نیز حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد را شامل می‌شود. در کنار این دو مورد باید ابتدا میزان فضای مورد نظر برای سقف کاذب نیز بررسی شود. برای استعلام هزینه نصب سقف کاذب می توانید از کارشناسان کیان دکور مشاوره بگیرید تا با توجه به عوامل تاثیر گذار در قیمت اجرای انواع سقف کاذب، به صورت اختصاصی به شما مشاوره رایگان دهند.

هزینه خدمات نصب سقف کاذب

 

عوامل موثر بر هزینه نصب سقف کاذب

عواملی که در محاسبه هزینه و قیمت نصب سقف کاذب تاثیر گذار است عبارت اند از:

قیمت نوع سقف کاذب انتخابی (نوع و کیفیت مصالح و متریال مصرفی)
متراژ فضا و میزان حجم  و ریزه کاری های لازم
طرح مورد نظر مشتری برای اجرای سقف کاذب
هزینه طراحی سقف کاذب توسط متخصصین کیان دکور
دستمزد نصاب و همچنین تعداد افرادی مورد نیاز برای اجرای سقف کاذب
و …

نصب انواع سقف کاذب در کیان دکور

انواع مختلفی از سقف کاذب در بازار موجود است که می توانید برای نصب مدل دلخواه به کیان دکور مراجعه کنید. در ادامه به تعدادی از انواع سقف کاذب که کیان دکور خدمات نصب آنها را ارائه می دهد اشاره می کنیم:

سقف کاذب کناف
سقف کاذب رابیتس
سقف کاذب مشبک
سقف کاذب چوبی
سقف کاذب گریلیوم
سقف کاذب آکوستیک یا جاذب صوتی
سقف کاذب آلومینیومی و دامپا
سقف کاذب پی وی سی PCV
سقف کاذب آی گلس
سقف کاذب کشسانی
سقف کاذب ام دی اف
سقف کاذب ترکیبی
سقف کاذب آسمان مجازی

نحوه استعلام قیمت اجرا سقف کاذب از کیان دکور

برای استعلام هزینه نصب سقف کاذب در کیان دکور می توانید با پرکردن فرم موجود در این صفحه منتظر تماس کارشناسان کیان دکور برای مشاوره و استعلام قیمت باشید و یا با شماره ۰۹۱۲۶۲۱۴۶۱۱ تماس بگیرید.

مراحل اجرای سقف کاذب :

نحوه نصب و اجرای سقف کاذب بر اساس شکل و نوع ماده استفاده شده متفاوت خواهد بود. هر نوع سقف کاذب ساده یا سقف کاذب پی وی سی با توجه به شرایط و نوع موادی که برای پوشش دهی سقف در آن‌ها استفاده می‌شود ممکن است اجرای آن‌ها به خاطر دوام و افزایش قابلیت نگهداری سازه متفاوت باشد. معمولا سقف های کاذب به دو شکل یکپارچه و پیوسته یا تایل با اندازه های استاندارد تولید و در بازار عرضه می‌شود.

استفاده از سقف کاذب در شرایط زیر موثرتر است:

ارتفاع مناسب از زمین تا سقف باید حفظ شود
نوع سقف با توجه به نوع محیط مورد استفاده انتخاب شوند
با توجه به شرایط آب و هوایی انتخاب شود

در روش یکپارچه معمولا پس از شبکه بندی و شاسی کشی سقف، قطعات بزرگ سقف کاذب با پیچ یا پرچ به شبکه ایجاد شده در سقف متصل می‌شوند و در روش تایل، پس از شبکه بندی سقف قطعات استاندارد که ۶۰×۶۰ هستند در جاهای خود قرار داده می‌شوند و در کناره ها یا جاهای اطراف و حاشیه سقف که قطعات استاندارد بزرگ باشد برای جانمایی ابتدا برش داده شده سپس در جای خود قرار داده می‌شوند.‌ تفاوت شکل یکپارچه و تایل در این است که در شکل یکپارچه به دلیل محکم شدن سقف کاذب به شبکه ایجاد شده قطعات فیکس و ثابت می‌شوند و نمی‌توان آن‌ها را جابجا کرد اما در روش تایل هر زمان به راحتی می‌توان برای هر کاری تایل را بلند کرده و جابجا نمود. در تایل های کاذب یک قاب فلزی در حاشیه کار نصب می‌شود و در فضای میانه آن هم از سپری های فلزی طلایی رنگ یا نقره‌ای رنگ استفاده می‌گردد که با فاصله ۶۰ سانتیمتر و چند میل ثابت می‌شوند و در پایان قطعات تایل ۶۰ در ۶۰ درون آن‌ها قرار داده می‌شود.

 

کیان دکور، نصب سقف کاذب را برای چه فضاهایی اجرا می کند؟

سقف کاذب برای تمامی فضاهایی که از نظر فنی امکان نصب آن وجود داشته باشد و ارتفاع آن مناسب است می تواند مناسب باشد. از جمله:

سقف کاذب پذیرایی                                          سقف کاذب ویلا

سقف کاذب استخر                                           سقف کاذب پارکینگ

سقف کاذب اتاق خواب                                     سقف کاذب سرویس بهداشتی

سقف کاذب آشپزخانه                                       سقف کاذب مغازه

نمونه سقف کاذب

مزایای اجرا سقف کاذب توسط کیان دکور

۱- بازدید و مشاوره رایگان و تخصصی توسط کارشناس حرفه ای و کاربلد

۲-  تحویل طراحی تمام شده پروژه به کارفرما قبل از انجام هر کاری

۳- اجرای کار توسط کارکنان مجرب و متخصص

۴- تحویل سریع و به موقع با ذکر زمان بندی در در قرارداد های شرکت کیان دکور

۵-  استفاده از متریال درجه یک و با ضمانت در کار

* شرکت کیان دکور به هیچ عنوان موافق با استفاده از متریال بی کیفیت و بی ضمانت در کار نمیباشد

جهت دریافت تماس و مشاوره رایگان با کارشناسان کیان دکور فرم زیر را ارسال کنید

انواع سقف کاذب

عمدتا یکی از اقداماتی پس از انجام نوسازی یا بازسازی ساختمان برای زیبایی و نمای داخلی ساختمان انجام می شود استفاده از سقف های کاذب با طراحی نورپردازی است. سقف های کاذب انواع مختلفی دارند که در ادامه به مهمترین و پرطرفدارترین آنها اشاره می شود:

انواع سقف کاذب

سقف کاذب کناف

عمدتا از سقف کناف در ساختمان هایی که سیستم های امنیتی و برقی دارد استفاده می شود. عبور سیستم اعلام حریق، دزدگیر، دوربین های مداربسته، طراحی های نورپردازی و… بیشتر استفاده می شود.

سقف های کاذب رابیتیس

نوع دیگر سقف های کاذب پر طرفدار است که با نصب میلگردهایی به سقف نصب این نوع سقف کاذب را با جوشکاری تسهیل می کند.

سقف کاذب  pvc

از این نوع سقف برای محیط هایی مثل سرویس های بهداشتی، استخرها، لابی ساختمان ها، مراکز تجاری و… استفاده می شود.

سقف کاذب مشبک

این نوع سقف کاذب با استفاده از پنل های گچی برای سازه های سبک استفاده می شود. در میان سقف های کاذب مشبک مدل کنافی آن طرفدار بیشتری دارد.

سقف کاذب چوبی

با توجه به اینکه چوب به دکوراسیون و فضای داخلی روح و گرما می بخشد، برای استفاده بسیار کلاسیک است. از این نوع سقف در کافی شاپ ها، رستوران ها، محیط آشپزخانه و اماکن مشابه استفاده می شود.

سقف کاذب گریلیوم

از این نوع سقف کاذب دکوراتیو که عمدتا جنس فلزی مثل آلومینیوم دارد. محیط های نمایشگاهی، تجاری، صنعتی و… از مهمترین اماکنی هستند که در آن ها بیشتر دیده می شود.

سقف کاذب آکوستیک یا جاذب صوتی

در محیط هایی مثل استودیو یا محیط هایی که سر و صدا و آلودگی های صوتی در آن زیاد است از این نوع سقف بیشتر استفاده می شود.

سقف کاذب دامپا

این سقف های کاذب یکی از انواع قدیمی سقف های کاذب به شمار می آید. جنس این نوع سقف عمدتا آلومینیومی است. محیط های بیمارستانی، آموزشی و فرودگاهی از این مدل سقف کاذب استفاده می کنند.

سقف کاذب شیشه‌ ای یا آی گلاس

یکی از انتخاب‌ های حساس است. چرا که شکنندگی شیشه می تواند از لیست انتخاب حذف کند. با این وجود می توان از آن برای سقف گلخانه استفاده کرد.

سقف کاذب کشسان یا پارچه ای

این سقف ها اگرچه می تواند ایده ای خلاقانه باشد اما برای محیط های اداری و تجاری مناسب نیست. این سقف می تواند برای اتاق خواب گزینه‌ای مقبول باشد.

سقف کاذب MDF

نوعی از سقف های کاذب چوبی برای انواع طراحی های مدرن و کلاسیک به شمار می آید. از مهمترین مزیت های این نوع سقف ها نورپردازی با لامپ های هالوژن است که زیبایی چشمگیری به محیط می بخشد.

سقف کاذب ترکیبی

این نوع سقف کاذب می تواند ترکیبی از انواع دیگر سقف های کاذب باشد، مثلا ترکیبی از کناف، چوب و… باشد. زیرسازی در این سقف ها بسیار مهم است.

سقف آسمان مجازی

از این نوع سقف کاذب در محیط هایی مثل آشپزخانه، پذیرایی، سرویس بهداشتی یا حتی اتاق خواب استفاده می شود. این طرح می تواند ثابت یا متحرک باشد.

طرح های سقف کاذب

طرح های سقف کاذب ارتباط مستقیم با نقاط مختلف ساختمان دارد. به طور مثال طرح سقف کاذب سرویس بهداشتی و سقف کاذب حمام متفاوت از سقف کاذب پذیرایی یا حتی سقف کاذب آشپزخانه است. این تفاوت ها می تواند زیبایی معماری و دکوراسیون را چند برابر کند و نیز برای کسانی که در آن محیط قرار می گیرند احساس آرامش دریافت کنند.

یکی از مهمترین نکات مثبتی که سقف کاذب برای محیط های مختلف دارد استفاده از طراحی های نورپردازی برای زیبایی بخشی است. علاوه براینکه بسته به نوع سقف کاذب می توان از امکانات مختلف مثل نصب دوربین های مخفی، سیستم های اعلام و اطفا حریق و… استفاده کرد.

طرح های سقف کاذب
طرح های سقف کاذب
طرح های سقف کاذب

روش اجرای سقف کاذب

اجرا و نصب سقف کاذب عمدتا به دو روش تایل کوچک و بزرگ یا روش پیوسته اجرا می شود. در پیاده سازی هر کدام از این روش ها نتیجه متفاوت است.

 1. اجرای سقف کاذب تایل: در اجرای سقف کاذب تایل که اندازه هر تکه از سقف می تواند اندازه استاندارد مرسوم در بازار یا اندازه اولیه کارخانه ای باشد،  تایل ها بین سازه های سپری قرار می گیرد. اجرای تایل می تواند گچی، pvc یا پلکسی گلاس باشد.
 2. اجرای سقف کاذب پیوسته: در این روش قطعات سقف کاذب تکه ای و پازلی نبوده و روی آن ممکن است با روکشی از جنس گچ پوشیده شود. از این

روش در سقف های کاذب رابیتیس، کناف، پنل گچی و PVC از این روش نصب استفاده می شود.

روش اجرای سقف کاذب

سقف کاذب اداری

محیط های اداری به دلیل تردد زیاد افراد و نیز ساعات طولانی حضور کارمندان همچنین عبور انواع تاسیسات نیازمند طراحی های مناسبی هستند که در طولانی مدت احساس خستگی و کسالت را برای حاضرین در آن محیط ایجاد نکند، علاوه بر اینکه ایمنی ساختمان نیز تامین شود. از همین رو سقف های کاذبی که برای محیط های اداری مورد توجه قرار می گیرد به گونه ای است که علاوه بر زیبایی ظاهری، با طراحی نورپردازی مناسب خستگی و آزار برای کارمندان و مراجعان ایجاد نکند.

از مهمترین انواع سقف کاذب اداری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •   ۶۰*۶۰
 •   کشسان
 •   شیشه ای
 •   پلکسی گلاس
 •       PVC
 •       چاپی
سقف کاذب اداری
سقف کاذب تجاری

سقف کاذب تجاری

محیط های تجاری نیز مانند محیط های مسکونی و اداری نیازمند توجه به نما و دکوراسیون مناسب هستند. به ویژه آنکه محیط های تجاری محیط هایی برای کسب درآمد افراد بوده و توجه به این مساله می تواند بر میزان درآمدزایی تاثیر مستقیم داشته باشد. از مهمترین انواع طرح هایی که در محیط های تجاری به عنوان سقف کاذب مورد اقبال است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •   سقف کاذب گچی
 •       سقف کاذب PVC
 •   سقف کناف

سقف کاذب ساده

سقف کاذب ساده انواعی از سقف کاذب کناف است که برای اهداف مورد نظر می  تواند مورد استفاده قرار گیرد. سقف های کاذب ساده انواع مختلفی دارد که در ادامه به تعدادی از مهمترین آن ها اشاره می شود.

 • سقف کاذب ساده گریلیوم: ورقه هایی بی رنگ است که پس از نصب هرچه بالای آن باشد قابل مشاهده است. از همین رو اقدام به رنگ آمیزی با رنگ های پودری یا مایع می کنند.
 • سقف کاذب ساده تایل: این نوع سقف از قطعات پیش ساخته ای تشکیل شده که در کنار هم توسط مفتول های گالوانیزه نصب می شوند.
 • سقف کاذب ساده دامپا: این نوع سقف ساده  به صورت نواری با زیرساخت گالوانیزه استفاده می شود.
سقف کاذب ساده
سقف کاذب طرح دار

سقف کاذب طرح دار

سقف های کاذب طرح دار عمدتا برای محیط هایی مثل آشپزخانه و مغازه ها که در ارتفاع کمتری نسبت به سقف اصلی ایجاد می شود، یکی از گزینه های مناسب است که می توان آن را در جنس های مختلف pvc، طلقی، گچی، شیشه ای، چوبی و معرق و… با توجه به اندازه محیط و نیز بودجه مدنظر تهیه و نصب کرد. این طرح ها می تواند به اشکال مختلف باشد که در تلفیق با نورپردازی زیبایی خیره کننده ای در محیط ایجاد می کند.

از این مدل سقف کاذب همچنین می توان برای محیط هایی مثل رستوران یا کافی شاپ ها یا استخرها نیز استفاده کرد، البته باید در نظر داشت که انتخاب مناسب طرح و رنگ می تواند تاثیر به سزایی در جذابیت بصری محیط مورد نظر داشته باشد.

سوالات متداول

۱- آیا خانه‌ی من به سقف کاذب احتیاج دارد؟

این مسئله به اولویت‌های شما بستگی دارد. علاوه بر جذابیت زیبایی‌شناختی، سقف‌های کاذب از ویژگی‌های عملکردی هستند که آکوستیک را بهبود می‌بخشند، سیم‌ها و لوله‌های ناخوشایند را می‌پوشاند و می‌توان آنها را در اطراف کانال‌های تهویه هوا و با مصرف برق کمتر طراحی کرد. علاوه بر این، می‌توانید از طرح‌های ضد حریق و مقاوم در برابر رطوبت نیز استفاده کنید.

- سقف کاذب چقدر دوام می‌آورند؟

سقف‌ کاذب POP و سقف کاذب گچی که به صورت سفارشی و با کیفیت بالا طراحی و ساخته می‌شوند در شرایط عادی بیش از ۲۰ سال دوام خواهند داشت

۳- نورپردازی سقف‌های کاذب چقدر بهتر از نورهای سنتی است؟

نورپردازی سقف‌های کاذب در مقایسه با لامپ‌های مهتابی، لامپ‌ها‌ی حبابی و چراغ‌های ردیفی، در طولانی مدت از نظر هزینه و صرفه‌جویی در مصرف انرژی مقرون به صرفه است. توانایی آنها در انعکاس و پخش نور به یک ناحیه‌ی وسیع‌تر باعث شده تا کارآیی بیشتری نسبت به نور متمرکز مانند چراغ‌های ردیفی و لامپ‌های مهتابی داشته باشند.

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *