دکوراسیون داخلی

برای بازدید و مشاوره رایگان تماس بگیرید . ۰۹۱۲۶۲۱۴۶۱۱

دکوراسیون داخلی، فراتر از عملکرد عالی و زیبایی‌شناسی است. هدف ما این است که فضای داخلی منزل شما بازتابی از شخصیت شما باشد. استفاده از کناف و سقف کاذب نقش کلیدی در دکوراسیون داخلی دارند. یکی از مزایای نورپردازی با کناف این است که می‌توان با توجه به متراژ فضا و نیاز نورپردازی شما طراحی و سفارشی شود. نورپردازی با کناف، نوری یکنواخت را پخش می‌کند که باعث زیبایی و روشنایی تمام فضا می‌شود.

از آنجا که باید خانه جایی باشد که به شما و خانواده‌تان آرامش دهد و شما دوست داشته باشید وقت خود را در آن بگذرانید. طراحی داخلی مختص شما، از سلیقه و نیازهای‌تان در هر گوشه از خانه استفاده و فضای منزل شما را زیبا می‌کند. طراحان داخلی کیان دکور در راستای رضایت شما تلاش می‌کنند تا طرح و سبک دلخواه‌تان را ارائه دهند. همچنین اطمینان خواهند داد که طرح ارائه شده با استفاده از مواد اولیه باکیفیت اجرا می‌شود. به علاوه، ایده طراحی برای دکوراسیون داخلی پذیرایی، اتاق خواب و آشپزخانه نیز در حیطه کاری ماست.

نحوه استعلام قیمت دکوراسیون داخلی از کیان دکور

برای استعلام هزینه دکوراسیون داخلی در کیان دکور می توانید با پرکردن فرم موجود در این صفحه منتظر تماس کارشناسان کیان دکور برای مشاوره و استعلام قیمت باشید و یا با شماره ۰۹۱۲۶۲۱۴۶۱۱ (مهندس شاهدی) تماس بگیرید.

موارد موثر در طراحی دکوراسیون منزل

در ادامه ۶ مورد موثر در طراحی دکوراسیون منزل را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

۱. فضا

فضا به فاصله بین مبلمان و اشیاء و نسبت آنها در یک اتاق اشاره دارد. تعادل مناسب در یک اتاق به استفاده درست از فضای مثبت و منفی آنجا بستگی دارد.

فضای مثبت جایی است که اشیاء (مانند مبل و صندلی‌ها) در آن قرار گرفته‌اند، در حالی که فضای منفی به فاصله بین آن‌ها اشاره دارد و شامل فضاهایی برای حرکت در اتاق و همچنین قسمت‌هایی است که برای جلوگیری از شلوغی خالی گذاشته شده است.

برای چیدمان بهتر، ایجاد تعادل مناسب بین این دو فضا بسیار مهم است. اگرچه ممکن است فردی با فضای منفی بیشتر احساس جادارتر و راحتی داشته باشد اما فضای منفی بیش از حد نیز می‌تواند اتاق را خالی و بی‌روح جلوه دهد در مقابل اتاقی که فضای مثبت زیادی داشته باشد نیز می‌تواند شلوغ و بهم ریخته به نظر برسد.

زیبایی در چشم بیننده است پس اگر دوست دارید اتاق شلوغی داشته باشید، استفاده بیشتر از فضای منفی برای شما مناسب است. این در حالی است که به عنوان یک قاعده کلی، مسیر رفت و آمد در اتاق باید حداقل ۱ متر عرض داشته باشد، در حالی که فاصله بین مبل و میز، در حدود ۵۰ سانتی‌متر مناسب است.

۲.خطوط

هم ویژگی‌های ساختاری و هم مبلمان اتاق می‌توانند خطوطی را ایجاد کنند که عمیقا بر حس شما از فضا تأثیر می‌گذارد. همچنین این خطوط می‌توانند افقی، عمودی و حتی پویا باشند.

خطوط افقی مانند خطوط میزها حس ثبات را در فضای داخلی ایجاد می‌کنند و همچنین اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهند. خطوط عمودی شامل پنجره‌ها و درها یا شومینه با ارتفاع زیاد می‌شود که به فضا احساس راحتی و سادگی می‌دهند و می‌توانند سقف اتاق را بلندتر نشان دهند. برای مثال، انتخاب مبلمان با پشتی بلند می‌تواند چشم را به سمت بالا هدایت کرده و از نظر بصری سقف اتاق را بلندتر جلوه دهد. در هر طراحی تعادل بین خطوط افقی و عمودی ضروری است.

خطوط پویا مانند مورب، زیگزاگ و منحنی‌ها در مکان‌هایی مانند راه‌پله دیده می‌شوند یا به دلیل کاشی‌کاری مورب به وجود می‌آیند. آن‌ها چشم نواز هستند و به طرح انرژی می‌دهند.

۳. فرم

فرم همان ظاهر اتاق است و شامل شکل و ظاهر خود اتاق به همراه اشیاء داخل آن مانند مبلمان، آثار هنری و وسایل تزئینی است. این اشکال ممکن است هندسی باشند مثلا آنهایی که دارای خطوط و زاویه‌های دقیق هستند یا به صورت طبیعی انحنا دارند. نکته کلیدی در این اشکال تعادل و شکل طبیعی آن‌هاست که می‌تواند سادگی و لطافت را به فضای داخلی اضافه کند.

۴. نورپردازی

ممکن است ماه‌ها وقت خود را برای ساختن یا بازسازی ساختمان صرف کنید. برای مثال امکان دارد هنگام انتخاب کاغذ دیواری مناسب، مبلمان شیک، طراحی سقف کاذب مدرن، بهترین کفپوش، وسایل بزرگ و سایر موارد وقت زیادی اختصاص دهید. اما اگر روشنایی خانه شما کافی یا موثر نباشد، وقت خود را تلف کرده‌اید.

بیشتر فضاهای داخلی از نور طبیعی روز و نور مصنوعی استفاده می‌کنند. در حالی که میزان نور در طول روز ممکن است ثابت به نظر برسد، اما لازم به ذکر است که می‌توان از ورود نور با پرده‌های پارچه‌ای و پوشش‌های پنجره جلوگیری کرد.

هنگامی که در طول روز نور به مقدار کافی ندارید می‌توانید از روش‌هایی مانند آینه‌های آویزان استفاده کنید تا نور در بقیه فضا منعکس شود. نور مصنوعی از روشنایی محیط یا رنگ اتاق، نورهایی که از اشیاء منعکس می‌شوند و نورپردازی که آشپزخانه را برای تهیه غذا روشن می‌کند، روشنایی روی میز اداری برای کار یا جایی از فضای اتاق پذیرایی ایجاد می‌شود.

۵. رنگ

استفاده از رنگ مناسب نه تنها باعث ایجاد حس خوب در اتاق می‌شود، بلکه اتاق را بزرگ‌تر، روشن‌تر یا دنج‌تر جلوه می‌دهد که این ویژگی اهمیت زیادی دارد. البته انتخاب رنگ نیز بسیار مهم است، زیرا باید از رنگ‌های آرامش‌بخش برای اتاق خواب، یا از رنگ‌های پر‌انرژی برای دفتر کار استفاده کرد.

روشنایی روز و اینکه آیا در نور طبیعی دیده می‌شود یا مصنوعی بر مشخصات یک رنگ تأثیرگذار است، بنابراین برای استفاده درست از رنگ‌ها بهتر است قبل از انتخاب به این نکته توجه کنید.

۶. طرح

طرح یکی‌دیگر از عناصری است که به فضا جذابیت می‌بخشد که شامل فرش، کاغذ دیواری، مبلمان و آثار هنری می‌باشد. طرح گلدار، هندسی، انتزاعی یا هر طرح دیگر باید با طرح کلی منزل هماهنگ باشد.

اصول اصلی دکوراسیون منزل

۱- تعادل

در طراحی داخلی، تعادل احساس توازن و آرامش را به وجود می‌آورد. به عبارتی همه چیز حول محور برابری یا تقریب وزن بصری اجسام است. ایجاد تعادل از طریق فرم،رنگ، الگو و بافت نیز ممکن است.

سه نوع تعادل وجود دارد:

 • متقارن یا رسمی:

در محیط‌های سنتی یا رسمی از تعادل متقارن استفاده می‌شود. به این شکل که در آن محیط وسایل به طور برابر به دو طرف تقسیم می‌شوند مانند اینکه آینه یکدیگر هستند. برای مثال دو صندلی در دو طرف میز تعادل متقارن دارند. از آنجایی که عوامل طراحی در دو طرف برابر و یکسانند، ایجاد این تعادل آسان است. تعادل متقارن می‌تواند کسل کننده و خسته کننده شود پس مراقب باشید.

 • نامتقارن یا غیررسمی:

وزن بصری خطوط، فرم‌ها، رنگ‌ها و بافت‌ها بدون برابری متعادل می‌شوند. مانند تعادل متقارن مرتب نیست اما پیچیده‌تر و جالب‌تر است. برای مثال با گذاشتن دو صندلی در یک طرف مبل می‌توان این تعادل را ایجاد کرد.

 • تعادل شعاعی:

این تعادل زمانی به وجود می‌آید که یک وسیله کانون باشد و عناصر دیگر در اطراف آن چیده شوند. برای مثال یک میز ناهار خوری گرد با صندلی‌هایی در اطراف آن چیده شده‌اند. در این نوع تعادل شکل، بافت و رنگ زیاد تکرار می شود.

۲- ریتم

درست مانند موسیقی، ریتم در طراحی فقط درباره ساخت الگوهای تکرار و تضاد جهت ایجاد جذابیت بصری است. با به کار بردن یک رنگ یا یک شکل در فواصل گوناگون ریتم ایجاد می‌شود. برای مثال می‌توانید با رنگ مورد استفاده شده در بالش را در تابلو نقاشی و تکرار آن در فرش ریتم بسازید. این تکرارها به جذابیت محیط می‌افزاید.

۳-هماهنگی

هنگامی که تمام عوامل به صورت یکپارچه با هم عمل کنند، هماهنگی ایجاد می‌شود. با وجود اینکه ریتم باعث هیجان می‌شود، هماهنگی نیز احساس آرامش ایجاد می‌کند. برای مثال فقط با به کارگیری یک رنگ و حتی با وجود فرم‌هایی در اندازه و بافت مختلف کماکان می‌توان هماهنگی ایجاد کرد.

۴- نقطه توجه

محیطی که در آن همه وسایل در یک سطح چیده شده باشند خسته کننده است. فضاهای معماری نقاط قابل توجه مانند شومینه یا پنجره‌ای با نمای شگفت انگیز دارند. می‌توان برای جلب توجه و ایجاد نقطه توجه در اطراف وسیله کانونی داخلی، مبلمان چید. اگر محیط این نقطه کانونی را نداشت، از طریق چیدمان مبلمان یا با استفاده از یک وسیله غیر معمول یا بزرگ آن را را به وجود بیاورید.

۵- تناسب و مقیاس

تناسب به معنی نسبت اندازه یک قسمت به قسمت دیگر است. مقیاس بیانگر چگونگی ارتباط اندازه جسم با دیگری یا فضای قرار گرفته در آن است. برای مثال اگر در یک محیط کوچک، وسایل زیاد و بزرگ قرار داده شود اصل مقیاس رعایت نشده است.

ترفندهای چیدمان دکوراسیون داخلی منزل

 • از کاغذ دیواری‌های روغنی استفاده کنید.
 • همیشه قبل از انتخاب نمونه‌ها (از کفپوش گرفته تا پرده) را بررسی کنید. 
 • از وسایل اولیه و اصلی شروع کنید.
 • از گوشه‌های دیوار و منحنی‌ها استفاده کنید.
 • نورپردازی مناسب را در نظر بگیرید.
 • برای افزایش انرژی و سرزندگی از گل‌های طبیعی غافل نشوید.
 • برای افزایش ارتفاع کف تا سقف از وسایل بزرگ و پرده‌های بلند استفاده کنید.
 • وسایل و به خصوص مبلمان را به گونه‌ایی بچینید که برای رفت و آمد مشکلی ایجاد نشود.
 • از کوسن و وسایل دکوری استفاده نمایید
 • متناسب با فضای خانه خود وسایل بخرید.
 • سعی کنید از رنگ‌های متنوع در طراحی دکوراسیون داخلی منزلتان استفاده نمایید.

راهنمای چیدمان وسایل منزل

 • قبل از چیدن هر وسیله‌ای ابتدا مبلمان را بچینید.
 • اول وسایل بزرگ را بچینید سپس به سراغ وسایل کوچک بروید.
 • فاصله مناسب بین مبلمان با یکدیگر و مبلمان با پنجره‌ها را رعایت کنید تا به راحتی از بین مبل‌ها رفت و آمد کنید و با باز کردن پنجره‌ها به مشکل نخورید.
 • هنگام نصب تلویزیون حتما فاصله مناسب با بیننده را رعایت کنید.  
 • می‌توانید از وسایلی مانند کتاب‌ها، گلدان‌ها و … به عنوان پارتیشن استفاده نمایید.

۹ فاکتور مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

درادامه به بررسی فاکتورهای مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل می پردازیم.

 • مبلمان، کاناپه
 • نورپردازی مناسب
 • استفاده از جداکننده‌ها
 • نصب تابلو
 • گل و گیاه
 • نصب کفپوش مناسب
 • استفاده از رنگ‌های مختلف
 • کتابخانه
 • نصب شومینه

حال که موارد موثر در طراحی دکوراسیون منزل را بررسی کردیم بیایید نگاهی اجمالی به مواردی بیندازیم که در بازسازی منزل و از همه مهم‌تر طراحی دکوراسیون داخلی حائز اهمیت هستند.

۱. سقف کاذب

سقف بزرگ‌ترین نما از یک اتاق و اولین چیزی است که افراد هنگام ورود به ساختمان به آن توجه می‌کنند، استفاده از سقف کاذب شیوه‌ای هنری به طراح سقف بنا خواهد داد. هرچه سقف زیباتری داشته باشید توجه افراد بیشتر جلب آن می‌شود. سقف سطح وسیعی است که نقش بسزایی در انتقال حرارتی اتاق دارد.

سقف‌های کاذب دارای وزن کم، مقاوم در برابر رطوبت بوده و باعث کاهش تعریق شیشه‌ها و سح کابینت‌های آشپزخانه می‌شود. سقف کاذب بهترین عنصر هنری در تکنولوژی‌های مربوط به طراحی است که به منزل شما ظاهری هنری می‌بخشد. استفاده از سقف‌های کاذب همیشه در صنعت ساختمان محبوب بوده است، امروزه این محصول که به راحتی در دسترس، ارزان، عایق صدا و رطوبت هستند که جهت ایجاد طرح‌های زیبا برای دیوارها و سقف‌ها تغییر می‌یابند. سقف کاذب را می‌توان به دو صورت درست کرد؛ یا سقف کاذب گچی یا سقف کاذب معلق. یکی از مزایای استفاده از سقف کاذب گچی این است که نصب آن بسیار آسان است.

سقف کاذب را می‌توان پنجمین دیوار هر اتاقی نامید. در قدیم سقف‌ها بدون توجه به رنگ دیوارها با رنگ سفید نقاشی می‌شدند. در رنگ‌آمیزی سقف اغلب از رنگ‌های بدون کیفیت استفاده می‌شد. به هر حال در چند سال گذشته دیوار پنجم با استقبال گسترده از این نوع طراحی، اهمیت ویژه‌ای را به دست آورد.

چرا مردم برای طراحی دکوراسیون داخلی از سقف کاذب استفاده می‌کنند؟

۱. فضای زیبا:

سقف کاذب اتاق معمولی شما را به اتاقی فوق‌العاده و جذاب تبدیل می‌کند و جلوه زیبایی به فضای داخلی اتاق شما می‌بخشد.

۲. کنترل دمای اتاق:

بهترین ویژگی سقف کاذب عایق حرارتی بودن آن است که باعث خنک شدن منزل شما از طریق انتقال حرارتی و کاهش گرمای بیش از حد می‌شود.

۳. سیم‌کشی برق بدون دردسر:

یکی‌دیگر از مواردی که در پنهان کردن سیم‌‌کشی‌های برقی به ما کمک می‌کند،سقف کاذب است که درهم ریختگی سیم‌کشی‌های بصری را کاهش می‌دهد.

۴. هزینه برق کمتر:

به دلیل عایق حرارتی که دارد باعث می‌شود وسایل سرمایشی کم‌تر روشن شوند و در نتیجه هزینه برق نیز کم‌تر خواهد شد.

۵. کاهش آلودگی صوتی:

صداهای ناخوشایند که ممکن است شما را آزار دهند، کاهش می‌دهد و در نتیجه در خانه احساس آرامش می‌کنید.

۶. گزینه‌های بهتری برای نورپردازی در اختیار شما قرار می‌دهد:

اگر بخواهید نور اتاق را کم یا زیاد کنید از این طریق قابل انجام است. هنگام استفاده از سقف‌های کاذب و نورپردازی با کناف، این امکان وجود دارد که حال و هوای فضای اتاق را متناسب با سلیقه خود به میزان قابل توجهی تغییر دهید.

۵ سبک معروف در طراحی دکوراسیون داخلی عبارتند از:

۱. سبک مدرن

معماران در میانه دهه ۱۹۰۰ مردم به سبک مدرن روی آوردند. این سبک با داشتن ترکیبی از سبک مینیمالیستی و اشکال طبیعی تعریف می‌شود. بر اساس راهنمای سبک مدرن می‌توان عناصر دیگر سبک‌های طراحی را با یکدیگر ترکیب کرد تا خانه شما رنگ تازه‌ایی بگیرد.

۲. سبک صنعتی

در این سبک از فولاد با عناصر چوبی و دیوارهای آجری استفاده می‌شود. از نظر اکثر مردم سبک صنعتی روستایی و از مد افتاده است.

۳. سبک دریایی

گرم، آرامش بخش و مثبت بهترین تعریف برای این سبک است. دکور دریایی (دکور ساحلی یا کلبه‌ای) بر پایه رنگ سفید یا ماسه‌ای است و رنگ اصلی مورد استفاده در آن آبی می‌باشد. در سبک دریایی از چوب باقی مانده در میزها یا صندلی‌ها استفاده می‌شود و مبل و صندلی‌ها با روکش کتانی شیک پوشش داده شده‌اند.

۴.سبک اسکاندیناوی

دکوراسیون اسکاندیناوی سبک مینیمال محبوب را به حوزه طراحی داخلی وارد کرد. در این سبک از مبلمان با رنگ‌های شاد، ساده، به روز و کاربردی استفاده می‌کنند. معمولا در طراحی داخلی به سبک اسکاندیناوی از رنگ سفید با خاکستری به عنوان رنگ پایه استفاده می‌شود.

۵. سبک شهری مدرن

سبک مدرن شهری با اهمیت دادن به محیط جهانی، ترکیبی از مشخصات متضاد و مکمل مختلف است. سبک مینیمال مدرن، شیک، مجلل و میراث‌های قومی در فضایی متفاوت در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند.

نتیجه گیری

اکنون که با عوامل موثر و نحوه طراحی دکوراسیون منزل خود را آشنا شدید، وقت آن است که دست به کار شوید. با اندکی کمک و مشورت با ما می‌توانید خانه‌ایی با طراحی داخلی منحصر به فرد و بی نظیری داشته باشید. ما می‌توانیم هر سبکی که به آن علاقه‌مند هستید، از سبک قدیمی و روستایی گرفته تا سبک مینیمال، را برای شما طراحی و اجرا کنیم.

جهت دریافت تماس و مشاوره رایگان با کارشناسان کیان دکور فرم زیر را ارسال کنید

تماس بگیرید

09126214611